Новини

Назад

Літургія Великої П’ятниці в Митрополичій Базиліці.

: 729 2021-04-02 22:17:51

2 квітня, у Велику П’ятницю, в Митрополичій Базиліці Архієпископ Мечислав Мокшицький очолив урочисту літургію Страстей і Смерті Господа Ісуса.

Проповідь виголосив отець Ян Нікель, настоятель катедри.

В день Великої П’ятниці св. Месу не служать. Відправляється молебень Поклоніння хресту, знаний у Єрусалимі вже у IV столітті. Урочисте богослужіння Страстей і Смерті Священик поступово відкриває хрест, тричі співаючи: «Ось дерево хреста, на якому повисло спасіння світу» – а всі присутні відповідають співом: «Прийдіте, поклонімось». Господа Ісуса складається з чотирьох частин: Літургії Слова, урочистої Молитви вірних, поклоніння хресту і св.Причастя. Цього дня вівтар повністю оголений: без розп’яття, свічок та обрусів.Вірні спільно молились за злагоду в суспільстві, припинення війни та пандемії короновіруса в Україні.

Після завершення Літургії Архієпископ Мечислав Мокшицький, разом з присутніми священиками перенесли Пресвяті Дари до Господнього Гробу, спорудженого традиційно в бічній каплиці катедри. До опівночі тривала Адорація Євхаристійного Христа.

Автор : Олександр Кусий

Назад