Згромадження Дочок Найчистішого Серця Пресвятої Діви Марії (серцянки безгабітові)

Згромадження Дочок Найчистішого Серця Пресвятої Діви Марії популярно звані Серцянками.

Засноване 8 грудня 1885року блаженним о. Гоноратом Козьмінським (капуцином) та Матір’ю Паулею Малецькою.

Бог дав натхнення Отцю Гонорату, щоб в таких важких часах для Вітчизни та Церкви, коли царський уряд зліквідовував монастирі, він заснував укриті спільноти монашого життя на взірець Родини з Назарету. Тож і наше Згромадження належить до великої родини безгабітових Згромаджень.

Часто працюємо в укритті - невідомі як монахині,стараємось давати добрий християнський приклад, нести людям Христа, а разом з Ним радість, і Божий оптимізм , згідно з тим великим даром, який отримали від Ісуса - покликанням.

На даний час працюємо в Україні,Польщі, Бразилії,Італії, Німеччині, Білорусії і на Литві.

Згромадження хоче бути вірне завданню визначеному Засновниками і намагається в цьому напрямку приготувати Сестер, щоб могли працювати як виховательки, вчителі, та катехетки.

Гасло:

«Серце Марії прибіжище наше»

Привітання:

«Нехай буде прославлене Найсвятіше Серце Ісуса - Через Серце Матері нашої Марії.»

« Честь Серцю Марії – від нас і від цілого світу.»

Вищеподані гасла і заклики вживаються щоденно в Згромадженні Сестер Серцянок, і багатомовно свідчать про нашу Марійну духовність. Її джерело випливає із заповіту Ісуса, котрий вмираючи на хресті, звернувся до Йоана: «Ось Матір Твоя» і таким чином дав нам усім Марію за Матір.

В нашій формації, опікунчо – виховній праці серед дітей та молоді, та в щоденному житті, намагаємось наново відчитувати що означає те що Марія є нашою Матір’ю, а ми - Її дочками.

Наші часи це ера Серця Марії, це вік виконання фатімських обітниць, Папи Фатіми – Йоана Павла ІІ. Існує заповіт, що тепер наступить потужній культ Серця Марії, та довершиться відродження світу через молодь котра живе Богом.

Чекаємо і прагнемо, щоб милосердне Серце Бога і Серце Марії зацарювало над світом, щоб було знищене усіляке зло, а доброта і любов ясніла усім людям і вела до неба.

Наші Засновники повчали Сестер, щоб любов, доброту і милосердя безпосередньо черпали з Непорочного Серця Марії, і несли ці скарби до потребуючих сердець, особливо дітям та молоді.

Наслідуючи Христа Бога – Людину вбогого, покірного, слухняного та розіп’ятого – приймаємо Євангеліє як найвищу регулу життя так, як це робив Святий Франциск з Асіззі. За його прикладом поширюємо послання Миру та Добра. Черпаємо з великого скарбу францисканської духовності і заново, постійно відкриваємо справжню радість.

Ціллю Згромадження – Божа слава, турбота про спасіння власне і близьких, а харизмою - наслідування Христа в любові дітей та молоді. З харизми випливає завдання: опікунчо – виховна праця серед дітей та молоді. Тому до Згромадження Сестер Серцянок отець Гонорат скеровував перед усім вчительок.

Апостольство Сестер в середовищі вчителів, вихователів та посеред родин, це дуже важлива справа для Церкви та суспільства, щоб сповнити його християнським духом.

Головний будинок Сестер знаходиться в Польщі, в Новому Місті. Це материнський дім де перебуває Матір Генеральна. Крім Польщі, Сестри працюють на Україні, Білорусії, Литві, Латвії, Італії та Бразилії. На Україні на сьогоднішній момент працюємо в дусі завдання Засновників: з дітьми і молоддю проводячи катехези, ведемо будинки для дітей – сиріт, та усюди де виникає потреба Церкви.

На Україні утворено Вікаріат Згромадження. В Україні на сьогодні Сестри Серцянки працюють в Києві, Житомирі, Хмельницькому, Ярмолинцях, Львові.Головний будинок знаходиться у смт. Ярмолинцях. Ведуть сестри 5 будинків для дітей – сиріт де знайшли свій дім 42 дитини.

Контакти:

Генеральний Дім:

ul. Honorata Koźmińskiego 6, 25-420 Nowe Miasto,

tel.: +48 (48) 674 10 84, fax: +48 (48) 674 17 50

Генеральна настоятелька: С. Яконюк Тереса

http://www.sercanki-honorat.org.ua

 

Східний Вікаріат:

Сестра Вікарія: С. Саганівська Людмила

вул. Чапаева, 63, Ярмолинці, 32100,

Хмельницька область

тел.: +38 (03853)211-66

Настоятелька Вікаріату: С. Мергут Марія

 

Дім на території Архідієцезії:
ЛЬВІВ

С. ПІЯ (Куц Олена) - настоятелька

C. ТЕРЕСА (Біла Анна)

вул. Барвінських, 15, Львів, 79010

+38 (096) 395 91 23

тел.:+38 (032) 260-03-94

“Важливі кроки одне одного”. Курс для батьків і вихователів “Важливі кроки одне одного” у Львові.

: 658 2021-02-18 12:19:05

Сестра Ірина розпочала курс 8 тем позитивного діалогу, програми ICDP (Міжнародна програма розвитку дитини). Перша зустріч відбулася в будинку сестер по вулиці Барвінських. Настоятель парафії св. Антонія, о. Микола Орач, поділився з присутніми своїми спостереженнями та прикладом здорового батьківства, а також небезпеками, коли його не вистачає.


Померла пані Сузана Клак, мама сестри Тетяни Клак CSM, настоятельки дому Згромадження сестер Дочок Пресвятого Серця ПДМ (Серцянок безгабітових) у Львові.

: 666 2020-01-27 16:30:55

Сьогодня вночі, 27 січня, у віці 80 р., померла с.п. пані Сузана Клак, мама сестри Тетяни Клак CSM, настоятельки дому Згромадження сестер Дочок Пресвятого Серця ПДМ (Серцянок безгабітових) у Львові.


Перше Святе Причастя дітей парафії Святого Антонія у Львові

: 2898 2019-05-29 15:56:14

26 травня, під час Св. Мес о 12.00 і 15.00 год., діти з нашої парафії прийняли вперше до свого серця Ісуса під видом хліба і вина. Напередодні урочистості І Св. Причастя діти, також вперше у своєму житті, приступили до Таїнства Сповіді.


Прощання з Різдвяними Святами у Львові

: 2039 2018-01-28 21:26:31

Сьогодні після Меси о 15.00 год. діти з україномовної спільноти парафії св. Антонія показали різдвяну виставу. І хоча в Католицькій Церкві вже завершився Різдвяний період, згідно з традицією, до свята Стрітення Господнього у храмах залишаються вертепи та ялинки, і співають колядки.