Рух Назаретанських Родин

Рух Назаретанських Родин

Виникнення РНР

Рух Назаретських Родин (РНР) є міжнародним християнським рухом апостольства сім`ї. Його метою, є освячення учасників через поглиблення їхнього життя духом Євангелія, шляхом єднання з Христом у повсякденному житті.

Ініціатором РНР був о. проф. Тадеуш Дайчер (1931-2009), який в 1985 році, разом з о. др-ом Андрієм Бучельом (1951-1994) та групою мирян, утворили у Варшаві першу євангелізаційну спільноту, яка дала початок рухові. Протягом двох років, РНР розповсюдився на території Польщі, а тепер діє також в десятках країн на всіх континентах.

Попри свій міжнародний характер, рух функціонує на основі єпархіальної структури, підкреслюючи зв’язок з місцевою Церквою. У єпархіях управляють ним священики-модератори, призначені єпархіальним єпископами.

Учасники руху проводять молитовно-формаційні зустрічі у парафіяльних спільнотах, які об’єднують людей за віком чи станом життя (подружні пари, молодь, діти, жінки, які самотньо виховують дітей), або за професією (медичні працівники, юристи, освітяни, тощо). Діянням спільнот керують світські аніматори, які в духовних питаннях тісно співпрацюють із священиками.

 

Духовність

Духовність Руху Назаретських Родин своє натхнення черпає з Євангелія реалізованого, за прикладом Христа, в радикальний спосіб - у житті, відносинах, виборах.

Духовність РНР є:

Христоцентрична: прагнення до повного сопричастя з Христом-Спасителем; це означає любити Бога і людей любов’ю Христа;

Назаретська: ідеал Назарету реалізований в наслідуванні Ісуса, який обирав вбогість, смирення, приниження та простоту;

Євхаристична: єднання справ свого повсякденного життя з Даром Євхаристії: виражається у частій (по-можливості - щоденній) участі у Святій Літургії;

обиранням убогих засобів, таких як: відмова від свого «я», самозречення, молитву, як найкращої допомоги на шляху до Бога;

Маріїна:виражається у ставленні довірення Богородиці, як Матері Церкви;

Еклезіяльна: члени РНР, дивлячись у світлі віри, бачать в ієрархії місцевої Церкви особливий канал благодаті, з якого випливають відносини синівської любові і послуху для єпископів.

 

Структура РНР

Учасники Руху вбачають в ієрархії місцевої Церкви – яка є частиною Містичного Тіла Христа – особливий канал благодаті для себе. Звідси випливає синівська любов та послух правлячому єпархією єпископу, який є видимим джерелом і фундаментом єдності місцевої Церкви (Christifideleslaici, 30).

Територіальна структура Руху вписана в єпархіально-парафіяльну структуру Церкви. Рухом в єпархії керує, призначений єпископом даної єпархії, модератор разом з групою священиків – які, приєднуючись до дій Руху – є духовними провідниками. З уваги на сакраментальну участь у священстві Христа, поряд з іншими священиками, вони виконують функцію служителя таїнств Євхаристії та покути. Піклуються про збереження правовірності проголошуваних навчань та служать духовною допомогою учасникам Руху в їх внутрішньому житті.

Групи Руху постають при парафіях. Парафіяльними групами керує настоятель, або призначені ним священики разом зі світськими парафіяльними аніматорами.

Світські аніматори, під керівництвом назначеного модератором світського єпархіального аніматора,виконують консультаційну роль та допомагають модератору реалізувати організаційні та апостольські завдання. Єпархіальний аніматор співпрацює з групою аніматорів деканатів, парафій, а також, міжпарафіяльних груп (дитячих, молодіжних, студентських, молодих сімей, різних професійних середовищ та інших). Світські аніматори Руху інтегрують спільноту, даючи свідчення своїм життям про любов до Бога і ближнього, виконуючи свої завдання в дусі служіння й жертовності. Вони займаються організацією локальної спільноти, а також апостольською діяльністю і, свідомі того, що діяльність, яка приносить плоди навернення, залежить від їх духовного розвитку. Свою формацію аніматори можуть поглиблювати в тому числі завдяки спеціалізованому навчанні в області сімейного та внутрішнього життя.

Офіційна сторінка:rnr-rkc.com.ua

План літніх оазових реколекцій 2022 р.

: 38240 2022-06-21 15:12:09

Прагну Вас поінформувати, що планую цього річ організувати такі заїзди реколекційних оаз. 

Дата: 18.07-3.08.2022 р. 


Під материнським покровом Діви Марії. Всеукраїнський День зосередження Руху Назаретських родин

: 3098 2017-03-10 13:02:37

У середу, 8 березня, представники спільноти Руху Назаретських родин разом із настоятелем парафії Воздвиження Всечесного Хреста отцем Анатолієм взяли участь у Всеукраїнському Дні зосередження Руху Назаретських родин у Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві.


День спільноти РНР у Боянах

: 3511 2016-05-11 21:59:55

Надзвичайно насиченими видались ці травневі вихідні для членів спільноти Руху Назаретських Родин, що діє при нашій парафії. У неділю, 8 травня, ми вирушили у велосипедне паломництво до Боян. 


Колядування в Чернівцях

: 3707 2015-12-28 11:40:03

Різдвяні свята це не лише час дозвілля, яке проводимо зі своїми родинами під час грандіозного застілля. Але це також час прослави Бога за те, що забажав прийти на землю й оселився між людьми. Цікавим є той факт, що Боже пришестя на землю відбулося в сім′ї.


Рух Світло-Життя Львівської Архідієцезії відсвяткував 5 річницю офіційного підтвердження свого існування

: 2363 2015-12-10 12:05:40

Рух Світло-Життя Львівської Архідієцезії 8 грудня, в урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, розпочав Святою Месою святкування п’ятої річниці офіційного підтвердження існування в архідієцезії.