Санктуарій Матері Божої Більшівецької
Храм Відвідин Пресвятої Діви Марії в Більшівцях, деканат Галич.
Декрет від 1624 р.
Розклад Богослужінь:
Щодня о 19.00 літній час, зимовий час 18.00
В неділю о 13.00
Наші контакти:
Вулиця Івана Франка
Смт. Більшівці 77146
Галицький район, Івано-Франківська обл.
e-mail - rkcbilsziwci@gmail.com
www: bilsziwci.org
тел. моб. +380962239298
Тел. (+38) 0343161144
Санктуарій Матері Божої в Більшівцях було засновано в 1624 році. Він має довгу та цікаву історію. Багато років тут зберігався чудотворний образ Матері Божої. Під час війн храм було зруйновано і закрито за часів радянської влади. Після проголошення Україною незалежності почалась новітня історія Санктуарія. В 2001 році храм відновив свою діяльність.
Перша письмова згадка про Більшівці датується 8 березням 1408 роком як село Малий Бовшів. Найбільший розвиток місцевості припадає на час управління родини Казановських та Яблонських (1566-1636рр.) 1590 року завдяки Казановським Більшівці отримали статус містечка.
В історичному передмісті Більшівців на високому пагорбі над рікою Гнила Липа величається римсько-католицька церква Матері Божої і монастир. Заснований він 20 травня 1624 року, коли до нього було внесено Чудотворну ікону Матері Божої Більшівецької. Про віднайдення ікони існує кілька версій. За однією з них, її знайшов гетьман коронного польського війська Мартин Казановський, коли воював з турецько-татарськими загарбниками. У час, коли здавалося, що на порятунок та перемогу уже не було жодної надії, гетьман почав ревно молитися. В цей же час його собака скочив у воду та приніс до пана згорток, у якому був чудотворний образ Богоматері з дитятком. Це було справжнім чудом для війська, адже після чудовної знахідки, військо з успіхом перемогло нападників. Приїхавши додому, Мартин Казановський помістив ікону в каплиці свого палацу, але потім вирішив виставити її для вшанування усім людям. Для цього звів дерев’яну церкву і передав її та ікону у власність ордену кармелітів.
Будівництво мурованого храму, який зберігся і досі, розпочав 1718 року Ян Ґалецький, полковник Війська Польського, вдячний за чудотворне оздоровлення. Згідно з наданим привілеєм папи Климентія XIII 18 серпня 1777 року відбулася урочиста коронація ікони Матері Божої. Визнання головою Католицької Церкви чудотворності ікони Матері Божої Більшівецької, а відтак і її коронація ознаменувалося найважливішою подією в історії цього святого місця.
Проте протягом своєї історії храм не раз був зруйнованим. Найбільшої руйнації храм зазнав під час Першої та Другої світової війни. Під час війни, 1945 року, Чудотворний образ кармеліти вивезли до Ґданська в костел св. Катерини, де він і досі зберігається. За часів СРСР храм не діяв, а в його приміщенні радянська влада не раз вчиняла наругу: тут тримали свиней, приймали металобрухт та склотару, хотіли навіть зробити музей атеїзму. Однак, уже після проголошення незалежності України, зусиллями ордену францисканців розпочалася відбудова храму та монастиря, яка триває і досі. З 2001 року храм повністю відновив свою діяльність. Вшанувати Матір Божу Більшівецьку знову приходять прочани, тут часто відбуваються реколекції та зустрічі молоді, а Санктуарій є добре знаним не лише в Україні, а й за її межами.
За матеріалами: bilsziwci.org
Кожного року це одна з найбільш очікуваних подій в нашій парафіяльній спільноті. Змінюються обставини, змінюються особи, а Ісус Христос учора й сьогодні - той самий навіки. Девять дітей цього року вперше прийняли Ісуса до свого серця. Вони переповнені вдячністю за цей великий дар.
27-29 вересня 2022 р. в Санктуарію Матері Божої Більшівецької відбулася духовна формація для сестер монахинь на тему "Сила покликання". Участь в семінарі взяли сестри з семи монаших орденів Львівської Архідієцезії.
У Центрі миру і поєднання, яким опікуються францисканці конвентуальні, від 18 до 26 липня відбулись реколекції на тему «Слухання, яке перемінює» для черниць орденів та згромаджень східного та західного обрядів, що служать в Україні.
Від 6 по 9 липня на дорогах Львівської, Чернівецької, Тернопільської та Івано-Франківської областей можна було спостерігати вже звичне для цієї пори явище — пішу ходу груп, які співають, моляться та вітаються з перехожими словами «Слава Ісусу Христу!»
10 липня до Санктуарію Миру і Поєднання у Більшівцях прибув Архієпископ Мечислав Мокшицький. Перед храмом його зустріли настоятель Дому отців францисканців конвентуальних о. Міхал Сташак OFM Conv. i о. Станіслав Кава OFMConv, кустош Кустодії Святого Хреста Ордену Братів Менших Конвентуальних в Україні. Львівський Митрополит очолив відпустову св. Месу о 12.00, на якій були численну присутні учасники цьогорічного Паломництва Миру і Поєднання.
Сьогодні, 9 липня, єпископ Едвард Кава вітав біля порогів санктуарію Матері Божої Миру та Поєднання у Більшівцях паломників, які пішки прибули молитись спільно до Богородиці. Всі групи подолали шлях щасливо та о 17.00 спільно возноситимуть молитви до Пресвятої Діви під час Євхаристії, яку очолить єпископ Едвард.
8 липня архієпископ Мечислав Мокшицький приєднався до паломницького шляху двох груп - бл. Марти Вєцької та бл. Якова Стрепи. Для нашого митрополита це непорушна традиція - відвідати паломників, пройти з ними частину шляху, разом молитися, спілкуватися і частувати смаколиками для підбадьорення.
Уранці 6 липня на паломницький шлях до Божої Матері Миру, що в Більшівцях, вийшло ще кілька груп — львівська, тернопільська, стрийська та група з Кам’янки-Бузької. Львівську групу благословив на паломницький шлях єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава. Разом зі священниками він відслужив Святу Месу в бенедиктинському монастирі у с. Солонці, звідки вже другий рік поспіль стартує львівська група паломників.
Реколекції розпочалися у п`ятницю 11 лютого і тривали до неділі 13 лютого. Ці короткі реколекції були проведені для мирян із Євангелізаційної Спільноти Школи Андрія, які прибули у Більшівці із Львова і його околиць, із Стрия і його околиць а також із Івано-Франківська. Цю реколекційну групу зорганізувала і нею опікувалась с. Іванна, редемтористка зі Львова.
"Серце Батьків" це цикл зінтегрованих реколекцій для сімей із св. Йосифом – Обручником Пресвятої Діви Марії. Ціллю таких реколекцій є духовна і психоемоційна допомога сім’ям у їхньому переживанні свого подружжя і батьківства.
11 липня до Санктуарію Миру і Поєднання у Більшівцях прибув Архієпископ Мечислав Мокшицький. Перед храмом його зустріли настоятель Дому отців францисканців конвентуальних о. Міхал Сташак OFM Conv. i о. Станіслав Кава OFMConv, кустош Кустодії Святого Хреста Ордену Братів Менших Конвентуальних в Україні. Львівський Митрополит очолив відпустову св. Месу о 12.00, на якій були численну присутні учасники цьогорічного Паломництва Миру і Поєднання.
1 – 9 липня 2021 року в Центрі Миру і Поєднання, що у Більшівцях при францисканському монастирі бл. Якова Стрепи, відбулися реколекції «Lectio Divina» під назвою ”Пасхальна дорога учня”. У реколекціях взяли участь 29 сестер монахинь з різних куточків України та з різних згромаджень - передусім РКЦ , а також УГКЦ .
Сьогодні, 10 липня, єпископ Едвард Кава вітав біля порогів санктуарію Матері Божої Миру та Поєднання у Більшівцях паломників, які пішки прибули молитись спільно до Богородиці. Всі групи подолали шлях щасливо та о 19.00 спільно возноситимуть молитви до Пресвятої Діви під час Євхаристії, яку очолить єпископ Едвард.
7 липня 2021р. до Божої Матері Миру та Поєднання вирушила група львівських паломників. Святу Месу на початок шляху очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава. Він також звернувся до паломників зі словом заохочення й дав декілька настанов, як добре та плідно пережити цей непростий, але такий прекрасний час:
Сьогодні зранку, 7 липня о 8.00, зі Львова група паломників розпочала свій шлях до Більшівецької Матері Божої. Урочисту Святу Месу на початок мандрування звершив єпископ Едвард Кава OFM у новозбудованому храмі св. Бенедикта в Солонці.
"Чому я хочу йти в паломництво? – Бо я "голодний" Бога... Ми потребуємо наближення до Бога!" – сказав у своєму слові єпископ Едвард.
Вчора, 6 липня, зі Снятина вирушила група паломників бл. Марти Вєцкої до Матері Божої в Більшівці. Урочисту Службу Божу очолив Візитатор Віце-Провінції св. Кирила і Мефодія о. Леонід Куклишин СМ.
Сьогодні, 6 липня, із Санктуарію Вмираючого Ісуса Милятинського у Кам`янці-Бузькій вирушило Паломництво миру та поєднання до Більшівців. Першою вирушила у паломництво група блаженого Якова Стрепи, яку очолює о. Гжегож Зомбек.
Травень, це вийнятковий місяць молитви із Пресвятою Дівою Марією. Саме у цей час, 8 травня, у “Домі Мами”, що у Більшівцях відбувся День Зосередження lectio divina, на який приїхали миряни із Коломиї. Введення до молитви провадив бр. Станіслав Нуцковський із місцевої спільноти. Марія приготувала цей день так, щоб Її діти могли при Ній відпочити і знову відчути, як про них турбується Господь. Попри прохолодний травневий день учаскики Дня Зосередження були зігріті Божою Любов’ю і отримали багато світла на своє життя.
У свято Стрітення Господнього відзначаємо День Богопосвяченого Життя. З цієї нагоди монахи та монахині, які працюють у Львівській архідієцезії на запрошення Архієпископа Мечислава Мокшицького та єпископа Едуарда Кави OFM Conv зустрілися у Санктуарії Більшівецької ПДМ, щоб разом відсвяткувати цей день та молитися про нові покликання до священичого та монашого життя.
У днях 24-26 листопада 2020 р., у монастирі бл. Якова Стрепи в Більшівцях, відбулася друга частина капітулу Кустодії. Неформально капітул розпочався вже у понеділок, 23 листопада, оскільки цього дня ми переживали 25-ту річницю смерті отця єпископа Рафала КерницькогоOFMConv.
У днях 12-14 вересня 2020 р. у Більшівцях, біля Галича, в Україні відбувалася перша частина Капітулу Кустодії Святого Хреста в Україні. Перший день капітулу мав духовний вимір. Брати зібралися в санктуарії бл. Якова Стрепи в Галичі. Євхаристію очолив о. Мар’ян Голомб, міністр провінції з Кракова. У проповіді вищий настоятель сказав, що капітул – це час духовного розпізнавання.
3-4 жовтня Санктуарії Матері Божої Більшівецької відбулась зустріч молоді, яку супроводжував Святий Франциск. Досвідом пережитого ділиться молодь.
У неділю, 12 липня, у санктуарії Матері Божої Більшівецької Львівський митрополит архієпископ Мечислав Мокшицький очолив відпустову Святу Месу. Із ним співслужив єпископ-помічник Мукачівської дієцезії Микола Лучок. Напередодні єпископ Микола брав участь у нічному чуванні разом із молоддю, яка прибула до Матері Божої Миру та Поєднання, щоб розпізнати власне покликання.
Блаженний час – так я можу назвати період епідемії коронавірусу. Для всього світу це є дуже чимось важким, повним усіляких непорозумінь, час страху, закритості. Але у Бога все по-іншому! Бо саме у такий час Він дає шанс зрозуміти, ким є ми, ким Він є для нас. Саме у такий час Він вибирає людей, які довіряться Йому, які будуть біля Нього!
Запрошуємо до перегляду на живо.
- Конференція єпископа Миколи Лучка ОР;
- Введення в атмосферу адорації;
- Внесення Слова Божого в серці і виставлення Пресвятих Дарів;
- І частина адорації;
У четвер, 9 липня, архієпископ Мечислав зустрівся ще з однією группою паломників із Тернополя на чолі з о. Юрієм Ткачем, які мандрують до санктуарію Матері Божої Миру та Поєднання у Більшівцях.
У вівторок, 7 липня, з кількох парафій Львівської архідієцезії вирушили піші паломництва до санктуарію Матері Божої Миру та Поєднання у Більшівцях. І хоча карантин вніс свої корективи у кількість та чисельність груп, та не вплинув на відвагу паломників і не заглушив поклику серця — прийти до Матері Божої Більшівецької із вдячністю за отримані благодаті та проханнями усі тих, які цього року змушені долати паломницький шлях духовно.
Вчора із Санктуарію Вмираючого Ісуса Милятинського у Кам`янці-Бузькій вирушило Паломництво миру та поєднання до Більшівців.
Ти вибраний! Ти вільний! Ти обдарований! Це пропозиція Когось, хто до тебе виходить з ЗАПРОШЕННЯМ, вирушити в дорогу, якою є твоє життя. Ти можеш сказати «так», або «ні» - ТИ вільний!
У днях 5-8 листопада зібралися настоятелі монастирів францисканських орденів (OFM, OFMCap, OFMConv і OFM UGKC), щоб взяти участь у тренінгу, який провів бр. Цезаре Ваяні OFM, секретар до справ формації та навчання в Ордені Братів Менших.
Монастир і костел кармелітів у селищі Більшівці Івано-Франківської області був зведений у 1717 р. у бароковому стилі і знаходиться на пагорбі, який височіє над селищем.
Кармелітський монастир уфундував в 1623 році Марцін Казановський, коронний гетьман польний, який був похований у крипті костелу. У 1624 році чудотворний образ Божої Матері був перенесений до новозбудованого храму. Після знищення костелу в 70-х роках 18 століття кармеліти покинули Більшівці.
На закінчення «білого тижня» діти, які були до І Св. Причастя разом з батьками у супроводі сестер Урсулинок і священників нашої парафії поїхали до Санктуарію Матері Божої в Більшівцях подякувати за дар Євхаристії.
10 травня Архієпископ Мечислав Мокшицький ознайомився з процесом відновлювальних робіт у храмі Відвідин Пресвятої Діви Марії в смт. Більшівці Галицького району Івано-Франківської області.
В неділю, 24 лютого розпочалася друга сесія Курсу Духовної Віднови в Більшівцях (в Центрі Миру і Поєднання, у монастирі Францисканців). Тема ІІ сесії є «ідентичність богопосвяченоі особи».
Курс духовної віднови для сестер РКЦ і УГКЦ стартував у Більшівцях 28 січня. 40 учасниць протягом року пройдуть 8 сесій формаційного курсу, мета якого відновлення та удосконалення духовного життя сестер по вічних обітах.
«Я дуже радий, що Господнє Провидіння також цього року дозволили численним вірним нашої Митрополії здійснити паломництво до архідієцезійного Санктуарію Матері Божої Цариці Миру і Поєднання у Більшівцях – сказав в інтерв’ю для нашого порталу Архієпископ Мечислав Мокшицький.
15 липня до Санктуарію Миру і Поєднання у Більшівцях прибув Архієпископ Мечислав Мокшицький. Перед храмом його зустріли настоятель Дому отців францисканців конвентуальних о. Андрій Ванат OFM Conv. i Делегат Провінційного Настоятеля Ордену Братів Менших Конвентуальних в Україні о. Станіслав Кава OFM Conv. Митрополит Львівський очолив відпустову св. Месу, на якій були численну присутні учасники цьогорічного Паломництва Миру і Поєднання.
У другій половині дня 14 липня до Санктуарію Матері Більшівцівської стали прибувати піші групи цьогорічного Паломництва Миру і Поєднання. Втомлені й схвильовані вони піднімалися новими гарними сходами до святині, де на порозі всіх вітав настоятель Дому францисканців конвентуальних о. Анджей Ванат OFM Conv. Першою прибула група, яка йшла з Тернополя. Ще вранці Єпископ-помічник Едуард Кава приєднався до львівської групи паломників, які удосвіта вирушили після нічлігу в Рогатині, й крокував з ними до парафіяльного храму в Бурштині.
Упродовж дня 13 липня на теренах Тернопільської та Івано-Франківської областей Єпископ-помічник Едуард Кава зустрівся з трьома групами паломників, які з Кам’янки-Бузької, Львова і Тернополя здійснюють піше паломництво до Матері Божої Більшівцівської.
ІІІ день паломництва групи бл. Якова Стрепи, дорога з Гологір до Нараєва. Паломники подолали 34 км, їм вдалося пройти попри невеликі негаразди з навігацією.
Темою сьогоднішнього дня була віра Марії. Дивились на Неї і вчились як жити Божим Словом і довіритися повністю Богу.
ІІ день паломництва групи бл. Якова Стрепи з Буська до Гологір пройшов під Божиим покровом та гарною погодою. Темою дня було «нехай не буде у тебе інших богів окрім Мене». Паломники роздумували над тим, чим є віра, які є загрози для неї.
Уранці 11 липня від Санктуарію св. Антонія Падуанського у Львові вирушило щорічне піше паломництво до Санктуарію Матері Божої Більшівецької, який традиційно організували монахи Ордену Братів Менших Францисканців (Конвентуальних) в Україні. Цього року паломництво проходить під гаслом: «Пробуди до віри, Мамо».
Сьогодні зранку після Святої Меси в санктуарії бл. Марти Вєцкої зі Снятина вирушило паломництво, група яка обрала за свою покровительку Блажену Сестру Марту до Більшівецького Санктуарію Миру та Поєднання.
Паломницька група блаженного Якова Стрепи вранці 10 червня вперше вирушила в пілігримський шлях із Кам`янки-Бузької. О 7.00 ранку після спільної Євхаристії, яку очолив Єпископ Едвард Кава група із 30 чоловік вирушила у паломництво.
10-14 липня - зі Снятина та - з Кам`янки-Бузької
11-14 липня - зі Львова та - з Тернополя