Св. Бенедикт і св. Схоластика - близнюки, що народилися в Італії, в Нурсії (480-547рр.) Їхнє життя у своїх «Діалогах» описує Св. Григорій Великий.
У 529 році на горі Монте Касіно св.Бенедикт написав Статут, котрий опирається на Євангелії і є грунтом монашого життя не лише бенедиктинського ордену, але також багатьох інших орденів. Як Реформатор і Патріарх монашого життя зумів надати йому певний напрямок і затвердив його своїм Статутом, в котрому вказав не тільки на вагу молитви, але також і праці, підкреслюючи її гідність і трактуючи її не тільки як спосіб утримання, але також як служіння Богу і людям. Для св. Бенедикта дуже важливим було гармонійне поєднання праці та молитви.
Починаючи від сьомого століття бенедиктинці несли Європі не тільки християнство, але і цивілізацію, що відображає відомий вислів: «Cruce, lіbro et atro» – «Хрестом, книгою і плугом». Невдовзі бенедиктинські монастирі з’явилися на всій території Європи - почався розквіт західного монастицизму.
На східнослов`янських землях перша поява бенедиктинців датується VII століттям. Це були ірландські місіонери, що ступили на ці землі ще до офіційного Хрещення Київської Русі. Пізніше, близько 977 року, на прохання князя Ярополка (племінника святої Ольги), Папа римський Бенедикт VII направив послів для організації першого монастиря на чолі з єпископом Боніфаціо. Це були бенедиктинці - перші, котрі заснували християнську єпархію на території Київської Русі. Ця місія тривала недовго, до 979 року. Цілком можливо, причинами початку і завершення цієї місії були економічні та політичні - налагодження відносин між Європою та Візантією.
У 1616 році у Львові існував жіночий бенедиктинський монастир. Школа при монастирі була першим навчальним закладом для жінок на цих землях. Черниці в основному займалися освітою дівчат дворянського стану. За радянських часів приміщення монастиря використовувалися як склад, а також на його території були розміщені установи освіти. Зараз монастирський комплекс належить Конгрегації Сестер Студиток (греко-католицький Орден) і називається "Храм Всіх Святих і монастир Покрови Пресвятої Богородиці" сестер Студиток. У монастирі діє школа святої Софії.
У 2016 році, з ініціативи Архієпископа Митрополита Львівського Мечислава Мокшицького, розпочалося будівництво нового бенедиктинського монастиря під покровительством св. Йосипа. А 4 червня 2020 року Львівским Митрополитом був освячений хрест, приготований для вежі храму. І от, 19 березня 2021 року, відбулося освячення храму св. Бенедикта і монастиря св. Йосипа, а також дзвону для вежі, який закликає для спільної прослави Господа. Таким чином Львівська архідієцезія, вперше у своїй післявоєнній історії знову має споглядальний монастир.
Харизмат:
У самому серці бенедиктинського життя знаходиться молитва, яка все скріплює і надає сенс всім іншим діям. Св. Бенедикт не вимагав від своїх учнів особливого обіту молитви, бо очікував, що вона буде в центрі їхнього життя і проникатиме в усе, щоб вони не робили. Молитва це Opus Deі, справа Божа, і нічого не можна ставити вище неї. Правдивим покликанням монаха чи монахині бенедиктинської родини є не боротьба з активністю на користь контемпляції, а відновлення первинної гармонії між ними. Життя в бенедиктинському Ордені - це життя в Школі Служби Господньої. Кожна монахиня своїм життям реалізує девіз Засновника “Щоб у всьому прославився Господь!”. Це означає, що всі сфери життя, індивідуальні та соціальні, наповнені прагненням нічого не ставити вище за Христа. В Ордені складається п’ять Обітниць: послуху, убогості, чистоти, навернення звичаїв та сталості місця перебування. Сімейна атмосфера спільного життя регулюється Статутом та Звичайником. Головним обов’язком є григоріанський спів та декламація псалмів під час спільної літургічної молитви. Здібності та дари кожної монахині, подібно як і потреби спільноти визначають різноманітність обов`язків. Кожна праця, повинна бути виконана конкретно, сумлінно, докладно і ретельно. Вид праці не є істотним, так само як і її зовнішня плідність, важлива є плідність внутрішня, яка виникає з віри та з глибокого з`єднання з Господом.
Гасло:
Мабуть, найбільш відомими бенедиктинським девізами є латинські вислови "Ora et labora" - "Молися і працюй" та "Ut in omnibus glorificetur Deus" - "Щоб у всьому був прославлений Господь", а також "Рах!" - "Мир!". Ці девізи характеризують відношення членів бенедиктинського ордену до повсякденних обов`язків молитви та роботи.
Абатство:
вул. Короленка 41 В, а/с 69, м. Житомир, 10003, Україна
вулиця Стрийська, 17, Солонка, Львівська область, 81131
osb@benedyktynki.zt.ua
(0412) 467-268
https://benedictinesisters.org.ua/
У свято Стрітення Господнього Церква відзначає Всесвітній день богопосвяченого життя. У Львівській архідієцезії з цієї нагоди відбулася 2 лютого 2023 р. вже традиційна щорічна зустріч представників чернечих орденів та згромаджень. Конференція і Свята Меса відбулися у монастирі сестер-бенедиктинок у Солонці неподалік Львова. У цій зустрічі взяли участь понад 100 братів та сестер з різних орденів та згромаджень.
"Молись і працюй",- казав колись святий Бенедикт. Під час різдвяного періоду хочеться додати "і колядуй!". Колядуй, прославляючи Новонародженого Бога, колядуй, щоб розвеселити чи підтримати у важкий воєнний час Україну та ближнього свого.
26 грудня цього року в Солонці біля Львова Львівській Митрополит Мечислав Мокшицький відвідав кляузуровий монастир сестер Бенедиктинок святого Йосифа та спільноту братів бенедиктинців. На початку була спільна молитва брев’ярія в храмі св. Бенедикта, потім за різдв’яним столом був почастунок та спів колядок.
11 липня, у свято св. Бенедикта з Нурсії, абата і Покровителя Європи, у храмі при бенедиктинському монастирі св. Йосифа у с. Солонці біля Львова відзначали патрональне свято. Літургію з цієї нагоди очолив єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький.
Вірність Святому Духові
18 травня 2022 р. в Україну з робочим візитом прибув архієпископ Пол Річард Ґаллагер, Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами. Голова ватиканської дипломатії спершу приїхав до Львова, де зустрівся з архієпископом Мечиславом Мокшицьким, митрополитом Львівським, який виконує обов’язки Голови Конференції римо-католицьких єпископів України, та його єпископом-помічником Едвардом Кавою, а також з архієпископом Ігорем Возняком, очільником Львівської архієпархії УГКЦ.
19 березня, в урочистість св. Йосифа, у храмі при монастирі сестер-бенедиктинок у с. Солонка, неподалік Львова, відзначили храмове свято та дякували Богові за першу річницю освячення храму та монастиря.
Сьогодні бенедиктинський монастир у Солонці є одним із багатьох осередків, які приймають біженців на території Львівської архідієцезії. Зараз у монастирі св. Йосифа у Солонці — 19 сестер, двоє капеланів-бенедиктинців та хаскі Скай, яка приїхала з Житомирського абатства разом із тамтешніми сестрами. Разом вони дбають про біженців, число яких коливається, але загалом це понад сто осіб різного віку та стану здоров’я. Скай піклується про емоційний стан діток, сестри й отці дбають про їжу та душу, а дбати про здоров’я допомагає лікар-волонтер.
Львівській Митрополит Мечислав Мокшицький відвідав один із осередків прийому біженців - монастир сестер Бенедиктинок у с. Солонка біля Львова, які від 26 лютого приймають постаждалих від війни жінок та дітей.
У понеділок, 31 січня, у храмі св. Йосифа при монастирі сестер бенедиктинок, що у с. Солонка неподалік Львова, представники чернечих орденів та згромаджень зібралися на спільній молитві. Зустріч відбулася з нагоди Всесвітнього дня богопосвячених осіб, який Церква з 1997 року відзначає щороку 2 лютого, у свято Стрітення Господнього.
7 січня цього року в Солонці коло Львова в храмі св. Бенедикта, де знаходиться затворницький монастир сестер Бенедектинок, відбулася різдвяна зустріч, на котру були запрошені сестри зі Львова та околиць. Зустріч розпочалася зі спільної Меси котру співслужили для сестер о. Славомір Бистрий OFM Conv i о. Леопольд Рудзінський OSB.
"Мовчати, щоб почути"!
Сестри бенедиктинки в Солонці запрошують дівчат на день зосередження, який відбудеться в суботу 16 жовтня 2021 р.. Тема зосередження: "Таємниця тиші". Початок о 9.00, завершення о 20:00 у монастирі сестер бенедиктинок св. Йосифа, с. Солонка, Львівська обл .
Віднедавна у Солонці, що біля Львова, розпочав свою діяльність новозбудований монастир Сестер Бенедиктинок під покровом святого Йосифа. І ми вирішили зробити невеличке паломництво до цього монастиря.
У понеділок, 5 квітня, архієпископ Мечислав Мокшицький мав Великодню зустріч із бенедиктинською спільнотою в Солонці. Спочатку була спільна молитва у нещодавно освяченому храмі св. Бенедикта, потім спільне святкування агапи в монастирі сестер бенедиктинок.
4 квітня 2021, Великодню Літургію у храмі св. Йоана Павла ІІ у Львові очолив нещодавно рукоположений у священники перший бенедиктинець з України о. Леопольд Рудзінський.
19 березня 2021 року, у Солонці біля Львова освятив храм на честь святого Бенедикта та кляузуровий монастир сестер Бенедиктинок на честь святого Йосифа. Урочистість об 11:30 очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, Львівський митрополит.
2016 року в урочистість св.Йосифа у с.Солонці неподалік Львова було освячено хрест і наріжний камінь під будівництво монастиря сестер Ордену св. Бенедикта. І ось 19 березня 2021 відбудеться освячення вже завершеного храму св.Абата Бенедикта і монастир св.Йосифа, в якому оселяться три сестри з абатства Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії з Житомира. Так Орден відновить свою присутність на цих територіях після 80 років перерви.
19 березня 2021 року, у Солонці біля Львова освятять храм на честь святого Бенедикта та кляузуровий монастир сестер Бенедиктинок на честь святого Йосифа. Початок об 11:30. Очолить урочистість архієпископ, митрополит Львівський Мечислав Мокшицький. Пряма трансляція відбудеться на Телебаченні Віковічного Слова (EWTN).
2016 року, в урочистість св. Йосифа, у с.Солонці біля Львова було освячено хрест та наріжний камінь під будівництво монастиря сестер Ордену св.Бенедикта.
Цього року свято св. Бенедикта головного покровителя Європи і засновника найстаршого монашого ордену - в Абатстві Бенедиктинок в Житомирі відбулося ввечері 10 липня. Розділив радість свята Митрополит Львівський Архієпископ Мечислав Мокшицький.
Звичайна, молода дівчина з Білорусі, під натхненням Святого Духа залишивши світ, покинувши свою Батьківщину, вступила на шлях євангельських рад, отримала нове ім’я - с. Августина і подолавши довгу дорогу випробувань свого покликання, прийняла остаточне рішення посвячення себе виключно Богу і 24 вересня склала урочисті монаші обіти в абатстві сестер- бенедиктинок в Житомирі.
Всечесні Отці!
Прошу в найближчу неділю подати у душпастирських оголошеннях повідомлення і запросити вірних до участі в урочистості освячення території та наріжного каменю під зведення монастиря для Сестер Бенедиктинок у Львові-Солонці.