Сестри Бенедиктинки

Св. Бенедикт і св. Схоластика - близнюки, що народилися в Італії, в Нурсії (480-547рр.) Їхнє життя у своїх «Діалогах» описує Св. Григорій Великий.

У 529 році на горі Монте Касіно св.Бенедикт написав Статут, котрий опирається на Євангелії і є грунтом монашого життя не лише бенедиктинського ордену, але також багатьох інших орденів. Як Реформатор і Патріарх монашого життя зумів надати йому певний напрямок і затвердив його своїм Статутом, в котрому вказав не тільки на вагу молитви, але також і праці, підкреслюючи її гідність і трактуючи її не тільки як спосіб утримання, але також як служіння Богу і людям. Для св. Бенедикта дуже важливим було гармонійне поєднання праці та молитви.

Починаючи від сьомого століття бенедиктинці несли Європі не тільки християнство, але і цивілізацію, що відображає відомий вислів: «Cruce, lіbro et atro» – «Хрестом, книгою і плугом». Невдовзі бенедиктинські монастирі з’явилися на всій території Європи - почався розквіт західного монастицизму.

На східнослов`янських землях перша поява бенедиктинців датується VII століттям. Це були ірландські місіонери, що ступили на ці землі ще до офіційного Хрещення Київської Русі. Пізніше, близько 977 року, на прохання князя Ярополка (племінника святої Ольги), Папа римський Бенедикт VII направив послів для організації першого монастиря на чолі з єпископом Боніфаціо. Це були бенедиктинці - перші, котрі заснували християнську єпархію на території Київської Русі. Ця місія тривала недовго, до 979 року. Цілком можливо, причинами початку і завершення цієї місії були економічні та політичні - налагодження відносин між Європою та Візантією.

У 1616 році у Львові існував жіночий бенедиктинський монастир. Школа при монастирі була першим навчальним закладом для жінок на цих землях. Черниці в основному займалися освітою дівчат дворянського стану. За радянських часів приміщення монастиря використовувалися як склад, а також на його території були розміщені установи освіти. Зараз монастирський комплекс належить Конгрегації Сестер Студиток (греко-католицький Орден) і називається "Храм Всіх Святих і монастир Покрови Пресвятої Богородиці" сестер Студиток. У монастирі діє школа святої Софії.

У 2016 році, з ініціативи Архієпископа Митрополита Львівського Мечислава Мокшицького, розпочалося будівництво нового бенедиктинського монастиря під покровительством св. Йосипа. А 4 червня 2020 року Львівским Митрополитом був освячений хрест, приготований для вежі храму. І от, 19 березня 2021 року, відбулося освячення храму св. Бенедикта і монастиря св. Йосипа, а також дзвону для вежі, який закликає для спільної прослави Господа. Таким чином Львівська архідієцезія, вперше у своїй післявоєнній історії знову має споглядальний монастир.

Харизмат:
У самому серці бенедиктинського життя знаходиться молитва, яка все скріплює і надає сенс всім іншим діям. Св. Бенедикт не вимагав від своїх учнів особливого обіту молитви, бо очікував, що вона буде в центрі їхнього життя і проникатиме в усе, щоб вони не робили. Молитва це Opus Deі, справа Божа, і нічого не можна ставити вище неї. Правдивим покликанням монаха чи монахині бенедиктинської родини є не боротьба з активністю на користь контемпляції, а відновлення первинної гармонії між ними. Життя в бенедиктинському Ордені - це життя в Школі Служби Господньої. Кожна монахиня своїм життям реалізує девіз Засновника “Щоб у всьому прославився Господь!”. Це означає, що всі сфери життя, індивідуальні та соціальні, наповнені прагненням нічого не ставити вище за Христа. В Ордені складається п’ять Обітниць: послуху, убогості, чистоти, навернення звичаїв та сталості місця перебування. Сімейна атмосфера спільного життя регулюється Статутом та Звичайником. Головним обов’язком є григоріанський спів та декламація псалмів під час спільної літургічної молитви. Здібності та дари кожної монахині, подібно як і потреби спільноти визначають різноманітність обов`язків. Кожна праця, повинна бути виконана конкретно, сумлінно, докладно і ретельно. Вид праці не є істотним, так само як і її зовнішня плідність, важлива є плідність внутрішня, яка виникає з віри та з глибокого з`єднання з Господом.

Гасло:
Мабуть, найбільш відомими бенедиктинським девізами є латинські вислови "Ora et labora" - "Молися і працюй" та "Ut in omnibus glorificetur Deus" - "Щоб у всьому був прославлений Господь", а також "Рах!" - "Мир!". Ці девізи характеризують відношення членів бенедиктинського ордену до повсякденних обов`язків молитви та роботи.

Абатство:

вул. Короленка 41 В, а/с 69, м. Житомир, 10003, Україна

вулиця Стрийська, 17, Солонка, Львівська область, 81131
osb@benedyktynki.zt.ua

(0412) 467-268
https://benedictinesisters.org.ua/

http://www.annuntiatio.org/