Згромадження сестер Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії (непорочниці)

ЗГРОМАДЖЕННЯ СЕСТЕР НЕПОРОЧНОГО ЗАЧАТТЯ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ СSIC
(непорочниці)
Історія згромадження:

Заснувала згромадження Марцеліна Даровська з Котовичів, яка належала до багатої шляхетської сім’ї. Вона народилась на Україні, набувала освіту в Одесі. Але після одруження родинне щастя було не довгим – помирає син, а трохи пізніше й чоловік. Й щоб не замкнутися в собі, Марцеліна починає займатися громадсько-освітньою діяльністю, організовує сільське самоуправління.

Разом з Юзефою Карською 1857 р. заснувала в Римі конґреґацію (згромадження) Сестер Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, щоб працювати над відродженням сім`ї, належно виховуючи молодих жінок. Повернувшись в Україну 1863 року, стала засновницею, першою настоятелькою монастиря сестер-непорочниць у Язловці біля Бучача на Тернопільщині (першої християнської школи-інтернату для дівчаток зі шляхетних католицьких родин).

Семеро черниць на чолі з матір`ю Марцеліною створили заклад, який став взірцем для таких шкіл по всій тодішній Польщі, Західній Україні, Білорусі. Новаторство Марцеліни Даровської — впровадження індивідуального підходу в навчання молоді.

З благословення Папи Пія ІХ сестрам Непорочного Зачаття було даровано (1863 року дідичем Язловця бароном Блажовським під монастир палац польської королівської родини Понятовських.

Вона вирушає до Риму, де засновує громаду сестер непорочного зачаття пречистої діви Марії. Марцеліна прибуває у вересні 1862 року в Язловець й створює перший дім непорочниць та навчально-виховний заклад для дівчат, який згодом став осередком культури і поглибленої релігійності.

Мати Марцеліна закладала школи початкового типу для сільських дітей Поділля. В цих школах навчали дітей всіх віросповідань.

Згромадження відоме саме завдяки освітній роботі. Але останнє не є чимось дивним, бо вже засновниця Згромадження Марцеліна Даровська мало за кредо виховувати дівчат „... на Громадянок Божого Царства..., правдивих християнок, дружин, матерів і громадянок Країни”.

В 1911 році мати Марцеліна померла. Похована вона в місцевому склепі – гробниці, що частково врізаний в скелясту гору.

До Другої світової війни школи сестер непорочниць діяли в Польші, Україні, Білорусії. В 1946 році монастир і школу в Язлівці закрила радянська влада. Через 50 років сестрам вдалося повернути каплицю і частину кімнат у колишньому дворянському домі.

6 жовтня 1996 року в Римі папа Іоан Павло ІІ проголосив Марцеліну Даровську блаженною, а 1 вересня 1999 року львівський митрополит Мар’ян Яворський проголосив каплицю сестер в Язлівці санктуарієм блаженної Марцеліни Даровської.


Генеральний Дім:
ul. Szkolna 2, 96-516 Szymanów k. Warszawy,

tel.: +48 (46) 864 91 10; 864 91 11

fax: +48 (46) 864 91 14

mail: siostry@niepokalanki.pl

www.niepokalanki.pl

Генеральна настоятельна: С. Хведорук Вавжина

 

Доми на території Архідієцезії:
ЯЗЛІВЕЦЬ

С. ТЕТЯНА (Чоп Тетяна) – настоятелька

С. ЮЛІЯ (Подлєсь Ева)

С. ШИМОНА (Панковська Малгожата)

С. ОЛЕНА (Левченко Софія)

Язлівець, Бучацький район, 48467

+38 (067) 849 54 90

Тернопільська область

j.marcelina@wp.pl