Санктуарій МАТЕРІ БОЖОЇ ЦАРИЦІ МИРУ
Парафіяльний храм Пресвятої Трійці в Івано-Франковому, Городоцького деканату.
Декрет від 31 травня 2017 р.
Перелік відпустів в Санктуарії Матері Божої Цариці Миру
1. В урочистість Матері Божої Янівської Цариці Миру - 22 серпня
2. Один раз протягом року в день вибраний мирянином.
3. Кожноразово беручи участь в паломництві до Санктуарію
Молебні
1. Новенна і молебень до Матері Божої Янівської Цариці Миру кожної середи о 18.00 (в зимку о 17.00).
2. Дев’ятниця до Матері Божої Янівської Цариці Миру перед Урочистістю.
3. Молитовне Тридення Матері Божої Янівської Цариці Миру перед Урочистістю
4. Молебень до Матері Божої Янівської Цариці Миру 22 числа кожного місяця
Богослужіння:
Пн. 18.00 - укр.м., (17.00 взимку).
Вт. 09.00 - пол.м.
Ср. 18.00 - укр.м., (17.00 взимку). Молебень до Матері Божої Янівської Цариці Миру.
Чт. Адорація Пресвятих Дарів від 17.00, (16.00 взимку). Св.Меса o 18.00 - укр.м.
Пт. 18.00 - укр.м., (17.00 взимку).
Сб. 09.00 - пол.м.
Нд. 11.30 - укр.м., 13.00 - пол.м.
В зимовий період до Великодня Св. Меса вечірня о 17.00
Контактна інформація:
Смт. Івано-Франкове, вул. Яворівська 13а.
e-mail адреса: m.b.janowska@ukr.net
facebook адреса: https://www.facebook.com/kosciol.janow.lwowski/
Хроніка санктуарію:
8 серпня 1614 - львівський писар і землянин Ян Свошовський гербу Гриф (XVI-1615), засновник міста Янів, зафундував латинську парафію Пресвятої Діви Марії, Св. Архангела Михаїла та Св. Йоана Хрестителя. Парафія була включена в структури львівського деканату.
1655 - початки марійного культу в Янові.
1664 - заведено книгу, в яку ретельно занотовувалися ласки отримані за заступництвом Матері Божої Янівської (більш детально про чудотворний образ можна дізнатися ось тут).
1722-1789 ? - завдяки фундації настоятелів при храмі діяла лікарня.
В цей час до парафії належало 18 місцевостей: Бірки, Дубровиця, Домажир, Янів, Ямельня, Ясниська, Карачинів, Кожичі, Лозина, Поріччя, Ставки, Страдч, Сухоліс, Великополе, Вороців, Залісся, Зелів, Жорниська.
1741 - розпочалося будівництво нового храму.
1743 - архієпископ вірменського обряду Ян Августинович посвятив в костелі один з бічних вівтарів.
26 липня 1755 - тимчасовий вівтар в новій святині був посвячений львівським єпископом-суфраганом Самуелем Ґловінським.
1759 - в крихті костелу поховано Констанцію з Чарториських Понятовську, мати останнього польського короля Станіслава Августа. Поміщено також відповідний епітафій.
1765 - побудовано дерев`яну дзвіницю, в якій знаходились два дзвони «Св. Павла» та «Св. Йоана Хрестителя».
1769 - вівтар в якому знаходився образ Матері Божої Янівської був обдарований особливими привілеями.
29 травня 1774 - відбулася коронація чудотворного образу разом із урочистою освячення храму, яку очолив архієпископ Вацлав Хєронім Сєраковскі. Срібні сукні і корони були фондовані родом Потоцьких. Костелу надано покровителів: Пресвяту Трійцю, Найсвятішу Діву Марію, Святого Архангела Михаїла, а також Святого Йоана Хрестителя.
1784 - ліквідовано кладовище, що знаходилось біля храму і 16 липня того ж року посвячено нове, але вже поза містом.
1833 - інвентарна книга засвідчує наявність мурованої дзвіниці та гробниці.
1875 - проведено ремонт костелу.
Поч. XX ст. - діяльність Сестер зі Згромадження Слугинь Непорочно Зачатої ПДМ (слугині зі Старої Всі), які під час міжвоєнного періоду опікувалися сиротами.
До парафії включено: Курники, Лелехівку, Майдан, Старичі, Вишеньку, Шонталь, Вальдорф, Верещицю, Заїзд.
Існували теж парафіяльні каплиці та костели: Домажир (мурована каплиця 1903 р. збудована коштом янівського настоятеля о. Яна Ґуравського), Ямельня (каплиця 1935 р.), Кожичі (придвірська каплиця), Лозина (мурована каплиця 1903 р. фундації Равитів Ґавронських), Майдан (дерев`яна каплиця 1928 р. фундації графа С. Тишкевича), Старичі (цвинтарна каплиця) і Вальдорф (мурована каплиця 1906 р.).
1934-36 - проведено ремонт святині. Встановлено нові вікна, прокладено електрику. В 1937 відбулася реставрація органів.
1945 - більшість мешканців польського походження була змушена виїхати. Разом з ними виїхав остатній адміністратор парафії о. Владислав Семанюв до Проховіци біля Вроцлава. В цей час забрано літургічне спорядження костелу та серед них шанований образ Матері Божої Янівської.
1946 - святиня була закрита радянською владою і перетворена на склад книжок.
1990 - знищена святиня була повернена вірним. Настоятелем був о. Йозафат Щепаняк.
28 липня 1994 - aрхієп. Мар`ян Яворський посвятив відновлену поліхромію. В костелі поміщено також копію славного образу Матері Божої Янівської.
1 травня 2011 - отець інфулат Юзеф Павлічек посвятив новий дерев`яний вівтар.
15 червня 2014 - в день парафіяльного відпусту розпочався ювілейний рік 400-ліття парафії.
10 серпня 2014 - архієп. Мечислав Мокшицький рекоронував копію чудотворного образу Матері Божої Янівської.
6 червня 2015 - архієп. Мечислав Мокшицький освятив пам’ятник папи св. Йоана Павла ІІ.
31 травня 2017 - відбулася реактивація Санктуарію Матері Божої Янівської Цариці Миру.
29 жовтня у Санктуарії Матері Божої Янівської Цариці Миру відбувся деканальний день зосередженння для вдів та вдовців.
Програма приготування до Урочистості Матері Божої Янівської Цариці Миру 19-22.08.2022
2 грудня у Санктуарії Матері Божої Янівської Цариці Миру відбулася передріздвяна оплаткова зустріч із архієпископом Мечиславом Мокшицьким.
Першого вересня у садочках, школах, вишах розпочинається навчання. Не виняток і Митрополича Вища Духовна семінарія ім. Святого Йосифа. Як завжди, на початку року ми вирушаємо у невеличке паломництво до Діви Марії Янівської. Там разом з вихователями та новоспеченими семінаристами ми віддавали весь навчальний та формаційний рік у руки Матері Ісуса. Дуже вдячні що настоятель парафії О. Адам Літтвітц щороку так сердечно нас приймає
Запрошую та заохочую вас разом помолитися про благодаті для родин і кожного зокрема за заступництвом Матері Божої Янівської, Цариці Миру до Івано-Франкового.
16 липня у санктуарії Матері Божої Рудківської відбувся третій етап велопробігу: «100 кілометрів для Марії». Одинадцять учасників велопробігу разом із душпастирем проїхало 42 кілометри із Рудок до Санктуарію Матері Божої у Івано-Франковому.
23 березня, у парафії Матері Божої Цариці Миру у селищі Івано-Франкове (Янів), відбувся деканальний День зосередження для сімей Городоцького деканату.
1 вересня, як і що року семінаристи, разом з вихователями взяли участь у паломництві до Санктуарію Матері Божої Цариці Миру та Поєднання у Янові. Паломники просили благословення та благодаті Пресвятої Діви Марії на новий навчальний рік та спільно просили про мир в Україні.
У середу, 22 серпня 2018 року відпустові урочистості на честь Пресвятої Діви Марії Цариці відбулись в парафії Пресвятої Трійці (санктуарії Матері Божої Цариці Миру) в Івано-Франковому, Городоцького деканату.
Молитовне тридення, яке має підготувати серця вірян до урочистості відпусту почнеться в неділю 19 срепня. Відпустова меса відбудеться 22 серпня у Санктуарії Матері Божої Цариці Миру.
9 травня, спільнота Дітей Марії з Червонограда вирушила у подорож до Матері Божої та ще до багатьох цікавих місць. Першою нашою зупинкою був санктуарій Матері Божої Янівської, Цариці миру.
1 вересня на початок академічного року, відбулося чергове паломництво студентів Вищої Духовної семінарії Львівської архідієцезії до санктуарію Матері Божої Янівської Цариці Миру (смт. Івано-франкове, Львівської обл.).
ВІДПУСТОВА УРОЧИСТІСТЬ 22 серпня, вівторок
Увечері 31 травня в селищі Івано-Франковому Яворівського району Львівської області Архієпископ Мечислав Мокшицький очолив урочисте відновлення Санктуарію Янівської Матері Божої Цариці Миру. Урочистості розпочалися на головному майдані, де численно зібралися римо-католики з навколишніх парафій, а також греко-католики і православні, котрі прочитали екуменічну молитву на честь Матері Божої.
Увечері 31 травня в селищі Івано-Франковому Яворівського району Львівської області Архієпископ Мечислав Мокшицький очолив урочисте відновлення Санктуарію Янівської Матері Божої Цариці Миру. Урочистості розпочалися на головному майдані, де численно зібралися римо-католики з навколишніх парафій, а також греко-католики і православні. Прибули представники місцевої влади.
ДЕКРЕТ
Від ХVII ст. в парафіяльному храмі в Івано-Франковомому (колишня назва Янів) оточувався особливою шаною чудотворний образ Божої Матері. Радянська влада закрила святиню і облаштувала в ній склад. Парафіяни, які були насильно виселені, забрали з собою образ. Тепер він знаходиться в парафіяльному костелі в Пороховіцах Легніцької дієцезії. Після повернення Вірним храму культ Божої Матері відновився. Богородиця почитається тут в копії первинного чудотворного образу.
31 травня 2017 р. о 19.00 год. відбудеться відновлення Санктуарію Янівської Пресвятої Діви Марії, яку звершить Львівський Митрополит Архієпископ Мечислав Мокшицький і надасть храмові титул - Санктуарій Янівської Пресвятої Діви Марії Цариці Миру.
31 травня 2017 р. о 19.00 год. відбудеться реактивація Санктуарію Янівської Пресвятої Діви Марії, яку звершить Архієпископ Мечислав Мокшицький Львівський Митрополит.
У рамках святкувань 400-ліття парафіяльного храму Пресвятої Трійці в селищі Івано-Франкове (колишній Янів) Яворівського району Львівської області 10 серпня архієпископ Мечислав Мокшицький довершив там акт рекоронації вірної копії образу Матері Божої Янівської, оригінал якої тепер знаходиться в Проховіцах у Польщі.