Згромадження Сестер Святої Єлизавети CSSE (Єлизаветанки)

Історія Згромадження Сестер Святої Єлизавети CSSE (Єлизаветанки)


Клара Вольф (1805-1853), котра була родом із Прудніка, висловила ідею в м. Нисі (Польща), щоб піклуватися про хворих та самотніх в їх власних домівках. За порадою сповідника, вбачаючи в цьому волю Бога, Марія-Луїза Меркерт (1817-1872), її рідна сестра Матильда () і Франциска Вернер () – шкільна подруга – приєднались до Клари.
Свою організовану доброчинну діяльність вони почали в м.Нисі (Nysa, Польша) 27 вересня 1842р.
В цей день вони приступили до таїнства святої сповіді, брали участь у Святій Месі, яку правив їх духовний наставник, і прийняли Святе Причасття. Біля невеликого скромно вбраного вівтаря присвятили себе і свою місію Пресвятому Серцю Ісуса та отримали благословіння священника на доброчинну діяльність в рідному місті.
Ці чотири молоді дівчини щоденно, невтомно, з гідністю і самовіддано виконували довірені Їм обов’язки, доглядаючи хворих в їх домівках, а також збирали грошові та інші матеріальні пожертви для нужденних людей.
Сестри служили також хворим на тиф, незабаром Матильда и Франциска були інфіковані, і Матильда не здолала цю хворобу, померла. Але милосердна любов цих Сестер була настільки сильною, що межувала із віддачею власного життя. Ніяка хвороба, навіть інфекційна, не була здатною втримати Їх від служіння іншим людям. Марія-Луїза писала: «Ми не боїмося нестатків чи жертв. Нас навіть не лякає думка про те, що хвороба першого ж підопічного, який потребує нашої допомоги, може стати причиною нашої смерті». А прикладом для них була Св. Єлизавета Угорська, яку в 1850р. обрали заступницею Спільноти.
Життєвим девізом Св. Єлизавети були слова з Євангелія Матвія: «…все що зробили одному з цих братів Моїх, те зробили Мені». І цими ж словами керувались наші Засновниці, які служили іншим людям з повною, радісною самовіддачею.
Марія-Луїза Меркерт, одна з цих молодих дівчат, була першою Генеральною Настоятельницею нашого Згромадження, Сестер Святої Єлизавети і на радість нам усім 30 вересня 2007 р. в м. Нисі (там де Вона починала свою діяльність) була зарахована
до лику Блаженних.
Марія-Луїза покладалася на Бога і з повною самовіддачею направляла сестер туди, де була потреба, в дитячі садки, школи, лікарні, будинки опіки та на мисії.
Сьогодні в нашому Згромадженні біля 1500 тисячі сестер в 19 країнах світу, які працюють в лікарнях, госпіталях, школах, садках, дитячих притулках… і всюди, де є потребуючі.
На території України Сестри св. Єлизавети працюють від вересня 1999 р., а у Львівській Архідієцезії від лютого 2013 р. в парафії Зіслання Святого Духа, м. Червоноград.
Наслідуючи нашу Заступницю і Засновницю, ми служимо бідним, хворим, людям старшого віку та самотнім одиноким в їх власних помешканнях. Також доглядаємо хворих у лікарнях, у притулках для старих і в дитячих будинках. Працюємо у парафіях, дитячих садках, школах. Займаємось загальним і релігійним вихованням дітей і молоді, створюємо молитовні групи.

Своє покликання реалізуємо через:
•Життя за Євангельськими порадами;
•Служба бідним, хворим та самотнім людям;
•Християнське виховання дітей та молоді;
•Навчання релігії дорослих.

За матеріалами: www.elzbietankiukraina.org

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДІМ

Згромадження Сестер Святої Єлизавети
Casa Generalizia delle Suore di S.Elisabetta
via Nomentana 140,
I - 00162 R O M A
tel. 00390686388989
fax. 00390686320635
generalat.csse@mclink.it
www.selzbietanki.com

ДОМА НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ:
Сестри Св.Єлизавети
вул. Садова 54а
м. Іллічівськ
Одеська обл. 68 004
e-mail: s.illiczowsk@gmail.com

Сестри Св. Єлизавети
вул. Клюсівська 30
м. Червоноград
Львівська обл. 80 103
тел. дом.: (032 49) 3 84 70
e- mail: jelyzawetanky@gmail.com

 

Свята Єлизавета Угорська
Покровительниця Згромадження Сестер Св.Єлизавети
1207-1231


Св. Єлизавета – жила в першій половині ХIII столітті. Її життя було коротким, але сповнене радістю та смутком.
Народилась влітку 1207р., походила з королівського роду, батьки Король Андрій ІІ та Королева Гертруда видали її заміж за Людвіга, сина Туринського Князя Германа.
Молоду пару об’єднувало сильне кохання. Єлизавета всіляко намагалась порадувати чоловіка. Людвіг – добрий опікун і мудрий правитель. Сповнена Божої Любові, Вона жила у щасливому шлюбі, маючи трьох дітей: Германа, Софію і Гертруду.
Єлизавета була дуже набожною, заходячи до каплиці завжди знімала корону зі словами: «Як же я можу носити золоту корону, якщо мій Спаситель носить корону з терну». Вона помічала страждання людей бідних, калік, старих і немічних. Допомагала сиротам, в’язням і нещасним людям, якими інші нехтували. Єлизавета стикалася із опором рідних і придворних, але незважаючи на їх невдоволення, займалась доброчинністю. Була Царицею, але Їй це не заважало доглядати хворих і
як треба було, то навіть ночами сиділа біля їх ліжка. Вона була простою, відвертою. Бог у Неї завжди був на першому місці і мабуть через це Єлизавета так швидко стала Святою. Померла в 1231р., у віці 24 років, а чотири роки по тому була оголошена Святою.

Молитви за заступництвом святої Єлизавети

Свята Єлизавето, Ти дивилася в очі Христа. Ти пожертвувала себе в руки Христа. Ти любила із серцем Христовим... Свята Єлизавето, допоможи нам, щоб Христос був нашим розумом, щоб Христос жертвував через наші руки, щоб ЛЮБОВ Христова була нашою любов`ю. Амінь!


Бл. Матір Марія Луіза Меркерт - самарянка з Ниси та

співзасновниця Згромадження сестер святої Єлизавети.


"Марія Луїза Меркерт, своїм життям дала нам приклад, як треба служити всім людям, не залежно від їх національності і віросповідання..." Таке свідоцтво про Марію Луїзу дав Архиєпископ Опольський, Альфонс Носсол.
Матір, Марія Луїза Меркерт народилася 21 вересня 1817 р. у м. Ниса (Польща). Була другою дитиною в родині. В ранньому дитинстві втратила батька, мама сама виховувала двох донечок. А після маминої смерті, Марія разом зі своєю сестрою Матильдою, приєдналася до Клари Вольф і Францискі Вернер та почили свою діяльність на славу Божу, головною метою якої була турбота про хворих і покинутих у їхніх власних домівках.
Марія Луїза відзначалася любов`ю до Бога та ближніх, великим милосердям щодо хворих, убогих, покинутих і сиріт, яких ототожнювала із самим Христом. Вона була для них істиним образом доброго Самарянина та чинила все з глибокою вірою, надією та упованням на Боже Проведіння. Своє внутрішнє життя Марія Луїза, оживлювала молитвою і вшануванням Євхаристії, Пресвятого Серця Ісусового, Божої Матері та св. Єлизавети Угорської, котру 8 листопада 1850 року обрали за Покровительку Згромадження. А 4 вересня 1859 року єпископ Генрих Форстер затвердив Згромадження на правах дієцезії і 15 грудня цього ж року всі сестри, одноголосно, обрали Марію Меркерт першою Генеральною Настоятельницею Згромадження, яким вона мудро та справедливо керувала протягом 13 років. У день 5 травня 1860 році Марія Луїза принесла чернечі обітниці, окрім ЧИСТОТИ, УБОГОСТІ та ПОСЛУХУ також допомоги бідним та потребуючим.
Її називали коханою Матір`ю всіх, Матір`ю вбогих, Доброю Самарянкою. Виснажена роботою хворобами померла маючи ознаки святості, 14 листопада 1872 року. А на радість нам усім 30 вересня 2007 р. в Нисі (там де Вона починала свою діяльність) була зарахована до лику Блаженних.
Життєвим девізом Св. Єлизавети були слова з Євангелія Матвія: «…все що зробили одному з цих братів Моїх, те зробили Мені». І цими ж словами керувалась наша Співзасновниця, яка служили іншим людям з повною, радісною самовіддачею.
Дух, сілезької самаритянки живе в наших серцях, думках і вчинках. Власне вона навчає нас, як в сучасному світі побачити хворих, бідних, потребуючих, дітей-сиріт і кожного, котрому необхідна наша допомога і духовна підтримка.

Молитви за заступництвом бл. Марії Луїзи Меркерт

Милосердний Боже, Ти пробудив живе серце бл. Марії Луїзи для нужд в Її часі. Вона зрозуміла і непохитно пішла за Твоїм покликом - нести Твою Любов стражденним людям. Нехай і наші думки, слова і діла про милосердя Твоє сповіщають, почуй нас через заступництво бл. Марії Луїзи. Так просимо Тебе через Христа, Господа нашого. Амінь.
Всемогутній і Милосердний Боже, Ти бл. Марії Луїзі, дівиці, дарував милість наслідування Христа у служінні бідним і хворим, дай просимо, щоб ми за Її прикладом і заступництвом, вірно виконуючи волю Отця Небесного і охоче чинячи діла любові, могли мати участь зі святими Твого Царства. Через Христа, Господа нашого. Амінь.
Дев’ятниця до Пресвятої Трійці за заступництвом бл. Марії Меркерт
Пресвята Трійце, Єдиний Боже, найсмиренніше просимо Твою доброту про милосердя й допомогу в нашій потребі за заступництвом Блаженної Марії Меркерт, котра так жертовно служила бідним, покинутим і страждаючим.
Просимо про милість …………………………Черех Христа, Господа нашого. Амінь.
Тричі: Слава Отцю…