Структура УГКЦ

Українська греко-католицька церква (УГКЦ) — одна із двадцяти трьох самоуправних Східних Католицьких Церков, які знаходяться у повній єдності з Апостольським Престолом. За кількістю своїх вірних (понад 5,5 мільйонів) вона є найбільшою у світі з усіх східних Церков у католицькій спільноті та відповідно другою після Латинської Церкви. З 27 березня 2011 року її очолює Верховний Архиєпископ Києво-Галицький Святослав Шевчук. УГКЦ, за чинним законодавством Католицької Церкви, — Церква свого права (Ecclesia sui juris). У неї є власний обряд, який походить з Константинопольської традиції та вона зберігає її літургійну, богословську, духовну і дисциплінарну спадщину в культурі та історичних обставинах свого народу.

Станом на 11 грудня 2015 існує такий адміністративно-територіальний устрій УГКЦ:

 • Україна: Київська архієпархія, Львівська архієпархія, Тернопільсько-Зборівська архієпархія, Івано-Франківська архієпархія, Коломийська єпархія, Чернівецька єпархія, Самбірсько-Дрогобицька єпархія, Стрийська єпархія, Сокальсько-Жовківська єпархія, Бучацька єпархія, Кам`янець-Подільська єпархія, Донецький екзархат, Харківський екзархат, Одеський екзархат, Кримський екзархат, Луцький екзархат.
 • Польща: Перемишльсько-Варшавська архієпархія, Вроцлавсько-Кошалінська єпархія, Ольштинсько-Ґданська єпархія
 • Італія: Італійський екзархат УГКЦ
 • Франція: Єпархія Святого Володимира Великого у Парижі (юрисдикція на Францію, Бельгію, Нідерланди, Люксембург та Швейцарію)
 • Німеччина: Апостольський екзархат у Німеччині та Скандинавії (юрисдикція на Німеччину, Данію, Швецію, Фінляндію та Норвегію)
 • Велика Британія: Лондонська єпархія Пресвятої Родини
 • Канада: Вінніпезька архієпархія, Едмонтонська єпархія, Торонтська єпархія, Саскатунська єпархія, Нью-Вестмінстерська єпархія
 • США: Філадельфійська архієпархія, Чиказька єпархія, Стемфордська єпархія, Пармська єпархія
 • Бразилія: Куритибська архиєпархія, Прудентопольська єпархія
  Аргентина: Буенос-Айреська єпархія
 • Австралія: Мельбурнська єпархія (юрисдикція на Австралію, Нову Зеландію та країни Океанії)

2017 зі складу Коломийсько-Чернівецької єпархії рішенням Синоду Єпископів УГКЦ виокремлено Чернівецьку єпархію.

Мукачівська єпархія на сьогодні не входить до складу Києво-Галицького верховного архієпископства, а безпосередньо підлягає Апостольському Престолові і є тимчасово (з 1993 р.) окремою «Церквою свого права» («sui juris»).

Щороку єпископи Конференції РКЦ та Синод єпископів УГКЦ мають спільні реколекції та братню зустріч. Традиційно єпископи беруть участь у Різдвяних святкуваннях латинського та східного обрядів.

Святкування Різдва Христового в Архикатедральному Соборі святого Юра.

: 267 2023-01-07 19:23:07

Вранці, 7 січня 2023 року в Архикатедральному Соборі святого Юра було звершено Архиєрейську Божественну Літургію з нагоди празника Різдва Христового, яку очолив Високопреосвященний владика Ігор, Митрополит Львівський, у співслужінні Архиєпископа Митрополита Львівського РКЦ Мечислава Мокшицького та Єпископа-помічника УГКЦ Володимира Груци, а також владики Венедикти, правлячого єпископа Чиказької єпархії УГКЦ.


Співчуття з приводу смерті батька архієпископа Шевчука

: 284 2022-12-07 09:31:28

Конференція єпископів України на чолі з митрополитом Львівським архієпископом Мечиславом Мокшицьким висловила співчуття з приводу смерті батька голови Української Греко-Католицької Церкви блаженнішого Святослава. Юрій Шевчук перейшов до вічності 6 грудня.


Закінчилась чергова братня зустріч католицьких єпископів України.

: 656 2022-11-24 21:25:42

24 листопада, в другій половині дня, в Реколекційному домі Львівської Архідієцезії в Брюховичах після завершення спільних реколекцій для католицьких єпископів України латинського і візантійського обрядів розпочалася щорічна братня зустріч єпископів РКЦ, УГКЦ і Мукачівської Греко-католицької Єпархії sui iuris (свого права).


Святкування Різдва Христового в Архикатедральному Соборі святого Юра.

: 524 2022-01-07 12:34:03

Вранці, 7 січня 2022 року в Архикатедральному Соборі святого Юра було звершено Архиєрейську Божественну Літургію з нагоди празника Різдва Христового, яку очолив Високопреосвященний владика Ігор, Митрополит Львівський, у співслужінні Архиєпископа Митрополита Львівського РКЦ Мечислава Мокшицького та Єпископа-помічника Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви Едварда Кави, а також владики Венедикти, правлячого єпископа Чиказької єпархії УГКЦ.


Співчуття Єпископату України з приводу смерті мами владики Михайла Бубнія.

: 381 2021-06-24 14:35:43

Ваше Преосвященство,
Єпископе Михайло!

Від імені Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України прийміть вирази щирого співчуття з приводу смерті Вашої Мами Параскевії.


Паломництво керівництва центрального апарату Пенітенціарно служби та керівників в`язниць до Зарваниці.

: 579 2021-05-30 16:40:12

Понад сотню офіцерів, які займають керівні посади у Пенітенціарній службі приїхали 27 травня на молитву в Марійський Центр в Зарваниці. Відбулась Літургія, духовний концерт та Хресна дорога. Посеред капеланів були греко-католики з керівником пенітенціарного душпастирства о. Костянтином Пантелеймон, котрий організував паломництво, а також представники Душпастирської Ради при Міністерстві Юстиції в справах релігійного служіння у в`язницях.


"Бог веде нас дорогою, яка є найкращою" - єпископ Едуард Кава до семінаристів УГКЦ у Львові.

: 411 2021-04-29 11:01:37

У Львівській Духовній Семінарії Святого Духа відбулися триденні великопосні реколекції. Цьогорічні реколекції у Великому Тижні були досить особливими для нашої семінарійної спільноти. Ця особливість полягає у тому, що реколектантом, тобто тим, хто їх проголошував, був єпископ-помічник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні – Едвард Кава.


Блаженніший Святослав: Щоб великодні дзвони переважили гуркіт зброї

: 297 2021-04-21 11:20:05

В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук склав подяку Папі Францискові за молитву в намірі України.


Лист-співчуття Арх. М. Мокшицького родині Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ, з приводу смерті його матері

: 650 2021-04-12 16:12:34

Ваше Блаженство!
Прийміть вирази щирого співчуття з приводу смерті Вашої Мами Віри.
Складно висловити печаль з приводу відходу близької людини. Розділяємо скорботу з Вами та всією Родиною, прагнучи зміцнити Вашу надію словами Ісуса Христа: «Я - воскресіння і життя. Ті, хто вірують у Мене, хоч і помруть, житимуть, і кожен, хто живе і вірить в Мене, ніколи не помре».


Архієпископ М. Мокшицький разом із єп. Е. Кавою молились спільно з греко-католиками Львова під час Різдвяного богослужіння у соборі св. Юра

: 619 2021-01-07 14:43:38

7 січня 2020 року у Архикатедральному соборі святого Юра у Львові відбулася святкова Різдвяна Літургія, яку очолив правлячий Львівський Архиєрей, Високопреосвященніший Владика Ігор (Возьняк).


Спільне комюніке греко-католицьких і римсько-католицьких єпископів в Україні з приводу карантинних обмежень в країні.

: 474 2020-12-09 16:27:08

Зібрані у Львові-Брюховичах, ми, Католицькі Єпископи, що виконуємо своє служіння в Україні, звертаємося до всіх вірних наших Церков, як рівно ж до всіх співвітчизників, аби виразити нашу солідарність та молитовну близькість у ці дні боротьби з пандемією коронавірусної хвороби.


Відбулася спільна братня зустріч католицьких єпископів України

: 630 2020-11-26 20:15:08

26 листопада, в другій половині дня, в Реколекційному домі Львівської Архідієцезії в Брюховичах після завершення спільних реколекцій для католицьких єпископів України латинського і візантійського обрядів розпочалася щорічна братня зустріч єпископів РКЦ, УГКЦ і Мукачівської Греко-католицької Єпархії sui juris (свого права).


Папа створив нову єпархію УГКЦ в Польщі та призначив першого Єпарха

: 384 2020-11-26 09:44:40

Єпархія на півночі країни ввібрала деякі території Перемисько-Варшавської архиєпархії та Вроцлавсько-Ґданської єпархії.


Владика Ніл Лущак: “Єпископ покликаний віддавати своє життя за Христа та за Його наречену Церкву”

: 541 2020-10-09 13:41:43

Владика Ніл Лущак про духовний та пастирський спадок попередника, владики Мілана Шашіка, покликання єпископа віддавати своє життя за Христа і Церкву, виклики релятивізму, Євангелізацію. В інтерв’ю дізнаєтесь чому єпископ став членом Неокатехуменальної дороги, та як Церкві наново стати “сіллю землі”.


Лист-співчуття Блаженнішого Святослава з приводу смерті кардинала Мар’яна Яворського

: 643 2020-09-09 12:28:20

Із вдячністю згадуємо співпрацю владики Мар’яна Яворського із нашим Блаженнішим Любомиром задля формування чіткої і злагодженої позиції щодо злободенних питань українського суспільства, яку два кардинали висловлювали у спільних деклараціях, посланнях і зверненнях.


Лицарська допомога потерпілим від повеней на Прикарпатті

: 422 2020-07-27 12:22:26

Після катастрофічних паводків на Прикарпатті Національна рада Лицарів Колумба в Україні одразу об‘єднала свої зусилля для допомоги потребуючим. За листом Національного делегата брата Юрія Малецького було оголошено збірку коштів на парафіях, де діють Лицарські ради. До неї долучилися брати-лицарі з усієї України. На зібрані кошти було вирішено сформувати продуктові набори для постраждалих від цих повеней.


Владика Ніл Лущак – Адміністратор Мукачівскої єпархії

: 864 2020-07-21 09:29:14

Про призначення повідомлено в день похорону попереднього Єпарха владики Мілана Шашіка.


Божественна літургія за усопшого Архієрея владику Мілана Шашіка розпочалася в Ужгороді

: 944 2020-07-21 09:25:18

Божественна літургія за усопшого Архієрея владику Мілана Шашіка розпочалася о 10 годині в Ужгородському греко- католицькому Хрестовоздаиженському Катедральному Соборі. Після його поховають у крипті поруч з Теодором Ромжею, послідовником якого був єпископ Мукачівської ГКЄ.


Помер єпископ Мілан Шашік, єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії.

: 906 2020-07-15 18:53:53

Про смерть владики повідомили у спільноті "Греко-католицьке Закарпаття", передає Depo.Закарпаття. Увечері, 14 липня, на 68 році помер правлячий єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік.


У Архикатедральному собрі св. Юра презентували проєкт “Католицизм”

: 773 2020-06-09 13:22:39

8 червня, за участі Преосвященнішого владики Володимира, єпископа-помічника Львівської архиєпархії УГКЦ та єпископа Едварда Кави, єпископа-помічника Львівської Архідієцезії РКЦ, відбулася онлайн презентація проєкту «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.


Єпископська хіротонія Степана Суса

: 1375 2020-01-12 12:58:04

Онлайн-трансляція Архиєрейської Божественної Літургії з хіротонією владики Степана Суса у Патріаршому соборі у Києві.


Аудієнція Папи Франциска з учасниками Паломництва Мукачівської Єпархії візантійського обряду

: 1191 2019-12-12 10:34:10

11 грудня вранці, перед Генеральною Аудієнцією, при Вівтарі Катедри Ватиканської Базиліки, Святіший Отець Франциск прийняв на Аудієнції учасників Паломництва Мукачівської Єпархії Візантійського обряду (Україна) з нагоди 30 річчя виходу з підпілля Мукачівської Єпархії.


Тривають реколекції католицьких єпископів України

: 1423 2019-11-27 15:02:36

У понеділок, 25 листопада 2019 р., в Брюховичах біля Львова, розпочались спільні реколекції єпископатів латинського та візантійського обрядів України, що відбувалися у стінах реколекційного центру «Світлиця».


Отець Степан Сус призначений єпископом Курії Верховного Архиєпископа УГКЦ

: 1542 2019-11-15 18:29:10

Священик, якому в жовтні виповнилося 38 років, стане наймолодшим католицьким єпископом у світі.


Папа поблагословив рішення Синоду УГКЦ про обрання Єпарха Кам’янець-Подільського

: 831 2019-09-10 13:35:03

Єпархію, яка простягається на теренах Хмельницької області, очолить дотеперішній парох української парафії в Римі о. Іван Кулик.


Папа Франциск прийняв владик Синоду Єпископів УГКЦ

: 885 2019-09-03 15:06:27

«Я не маю приготованої промови, бо під час тієї зустрічі, яку ми мали [у Ватикані 5 липня 2019] Папа вже сказав усе, що мав сказати», – пожартував Святіший Отець, приймаючи в понеділок, 2 вересня 2019 р., ієрархію Української Греко-Католицької Церкви, яка цими днями зібралася в Римі на чергове щорічне засідання священного Синоду Єпископів.


Зустріч молоді із синодальними отцями Блаженнішим Святославом та Митрополитом Мечиславом

: 1018 2018-12-07 11:57:15

Сьогодні, 7 грудня 2018 року в Центрі Митрополита Адрея Шептицького (УКУ), зустрілись молодіжні лідери та священики УГКЦ та РКЦ з Блаженнішим Святославом та Митрополитом Мечиславом.


Розпочалися реколекції католицьких єпископів України

: 1311 2018-11-27 20:01:18

У вівторок, 27 листопада 2018 р., в Брюховичах біля Львова, розпочались спільні реколекції єпископатів латинського та візантійського обрядів України, що відбувалися у стінах Вищої Духовної Семінарії Львівської Римо-Католицької Митрополії. 


Римсько-Католицька Церква в Польщі допомагає Греко-Католикам створювати нові парафії: о. Роман Возняк - Червоноградець.

: 1368 2018-09-05 11:42:13

Греко-Католицький священик Роман Возняк розповідає про душпастирське служіння серед українських мігрантів на нових парафіях Вроцлавсько-Ґданської єпархії УГКЦ у Польщі.


Вітальне слово Архієпископа Клаудіо Ґуджеротті, Апостольського Нунція в Україні, до Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви

: 867 2018-09-04 19:13:41

Ваше Блаженство, Високопреосвященні Митрополити, Архієпископи, Владики, відповідальні за українські греко-католицькі спільноти у світі, високодостойні гості, на початку цього вашого Синоду маю честь передати Вам, як я говорив вже Вам вчора на Божественній Літургії, привітання, благословення й присутність Папи Франциска. 


Архієпископ М. Мокшицький взяв участь у робочому засідання Синоду Єпископів УГКЦ.

: 1967 2018-09-03 15:38:10

У роботі Синоду беруть участь 42 єпископи УГКЦ з України і світу. Були присутніми запрошені гості: владика Клаудіо Ґуджеротті, Апостольський Нунцій в Україні, та владика Мечислав Мокшицький, Львівський Римо-католицький митрополит, владика Романд Міннерат, Архиєпископ Діжон (Франція), та владика Мануель Нін, Апостольський екзарх для католиків візантійського обряду Греції, владика Філарет Кучеров, Архиєпископ Львівський і Галицький УПЦ (МП), владика Димитрій (Рудюк), Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП, та владика Ігор (Ісіченко), Архиєпископ Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ.


Сьогодні до Львова прибув кардинал Ґвалтьєро Бассетті

: 1263 2018-07-13 19:07:33

Від 13 до 16 липня 2018 р., на запрошення Блаженнішого Святослава Шевчука, Глави Української Греко-Католицької Церкви, кардинал Ґвалтьєро Бассетті, Голова Єпископської Конференції Італії, перебуває в Україні.


Архієрейська хіротонія владики Петра Лози

: 3277 2018-07-13 18:57:57

У Сокалі на Львівщині 12 липня 2018 року відбулася архиєрейська хіротонія новопризначеного єпископа-помічника Сокальсько-Жовківської єпархії владики Петра (Лози).


У Львові розпочався форум молодіжних лідерів та душпастирів РКЦ та УГКЦ

: 2013 2018-06-08 21:58:18

Сьогодні в Центрі Шептицького при Українському Католицькому Університеті відбувся перший день Форуму молодіжних лідерів та душпастирів греко та римо-католицької церкви. Форум зібрав дієцезіяльних душпастирів, а також представників різних католицьких рухів, спільнот та організацій. Нашу Львівську Архідієцезію представляли о. Назар Білик, відповідальний за рух Світло-Життя, о. Якуб Гонцяж з домініканьської молоддю та о. Олександр Кусий.


Сокільницькі греко-католики передали римо-католикам фігури з костелу

: 3490 2018-02-16 12:15:05

У Попільну Середу під час св. Меси в тимчасовій каплиці парафії св. Йоана Павла ІІ, що на території села Сокільники Пустимитівського району Львівської області, були урочисто встановленідеревяні фігури Воскреслого Христа і Марії з Дитятком, які римо-католикам передали місцеві греко-католики, котрі користуються приміщенням костелу св. Миколая. 


Інтронізація мощей Св. Йоана Павла ІІ в каплиці Сестер Катехиток Святої Анни в Брюховичах

: 2432 2018-02-07 14:35:59

6 лютого 2018 року відбулася урочистість з нагоди інтронізації мощей І-го ступеня Святого Йоана Павла ІІ в Каплиці дому Згромадження Сестер Катехиток Святої Анни в Брюховичах. Інтронізацію провів Архиєпископ і Митрополит Львівської Дієцезії РКЦ Мечислав Мокшицький.


Похоронні урочистості єпископа УГКЦ Андрія Сапеляка в колишньому костелі у Львові на Личакові

: 1651 2017-11-10 17:37:12

9 листопада 2017 року в колишньому костелі Матері Божої Остробрамської у Львові на Личакові, а нині храмі Покрову Пресвятої Богордиці салезіянів візантійського обряду, відбулись похоронні урочистості єпископа УГКЦ Андрія Сапеляка SDB, які очолив Глава УГКЦ Верховний архієпископ Святослав Шевчук.

 


Архієпископ Мечислав Мокшицький віддав шану померлому кардиналу Любомиру Гузару

: 4346 2017-06-01 21:10:47

Голова Конференції Єпископів РКЦ в Україні Архієпископ-Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький віддав шану померлому кардиналу Любомиру Гузару, колишньому Главі УГКЦ, тіло якого увечері 1 червня привезли для прощання у Львівський греко-католицький собор св. Юра. Архієпископ Мечислав Мокшицький особисто висловив співчуття присутньому в храмі Главі УГКЦ Верховному Архієпископу Києво-Галицькому Святославу Шевчуку.


Спільна молитва католиків і православних за упокій душі кардинала Любомира Гузара

: 1564 2017-06-01 21:03:05

Увечері 31 травня під час урочистого відновлення Санктуарію Матері Божої Янівської Цариці Миру отримано сумну звістку з Києва про відхід до вічності кардинала Любомира Гузара, Верховного Архієпископа-сеньйора і Глави УГКЦ, про що після завершення св. Меси сповістив Архієпископ Львівський Мечислав Мокшицький.


Спільне звернення Греко-католицьких і Римсько-католицьких Єпископів в Україні з приводу Дня пам`яті жертв голодоморів

: 1322 2016-11-25 20:32:05

Зібрані у Львові-Брюховичах, ми, Католицькі Єпископи що виконуємо своє служіння в Україні, звертаємося до всіх вірних наших Церков, як рівно ж до всіх співвітчизників, аби виразити нашу солідарність та молитовну близькість у ці дні національної пам`яті і скорботи за жертвами голодоморів в Україні.


Католицькі єпископи Казахстану висловили українському народу свою підтримку – і духовну, і матеріальну

: 1548 2016-09-07 10:22:14

Єпископ Хосе Луіс Мумбієлла-Сієрра, Голова Конференції Католицьких Єпископів Казахстану, від імені Конференції і всіх католиків Казахстану у своєму листі Синоду Єпископів УГКЦ, який зараз проводиться в Брюховичах, висловив свою солідарність і підтримку українському народові в цей важкий для України час.


Синод Єпископів УГКЦ привітали гості

: 2029 2016-09-05 13:23:38

На початку першого робочого засідання Синоду Єпископів УГКЦ, який у ці дні проходить у Львові-Брюховичах, членів Синоду привітали запрошені гості.


Участь у відкритті Синоду Єпископів УГКЦ

: 1601 2016-09-05 13:20:43

4 вересня єпископ-помічник Леон Малий взяву участь в урочистому відкритті Синоду Єпископів УГКЦ в греко-католицькому соборі св. Юра у Львові.


Добросусідство між польським та українським народами підтвердилося на Сокальщині

: 2093 2016-08-31 12:41:49

28 серпня на українсько-польському кордоні, між селами Стаївка Сокальського району та Корчмин Томашівського повіту, відбулося урочисте відкриття кордону, зустріч копії чудотворної ікони Корчминської Богоматері, взаємне привітання, спільна молитва й участь в обжинках на польській стороні.


Лист-співчуття Постійного Синоду УГКЦ з приводу відходу до вічності владики Петра Мальчука

: 2111 2016-05-30 14:13:00

Його Високопреосвященству
Архієпископові Мєчиславові Мокшицькому
Митрополитові Львівському
Голові Єпископської конференції
Римсько-Католицької Церкви в Україні


«Блаженна путь, на яку нині йдеш, душе,
бо тобі приготоване місце упокоєння»
(Чин Похорону)


Ваше Високопреосвященство,
ми, члени Постійного Синоду УГКЦ, зібрані у Чикаго на нашій черговій Сесії, отримали сумну звістку про відхід до вічності бл. пам’яті владики Петра Мальчука. В імені усієї Української Греко-Католицької Церкви висловлюємо Вам, усьому єпископатові, духовенству, монашеству і вірним Римсько-Католицької Церкви в Україні наші щирі співчуття та запевняємо про нашу молитовну близькість в цих днях прощання з пастирем та духовним наставником Київсько-Житомирської дієцезії.


Лист-співчуття Блаженнішого Святослава з приводу смерті владики Петра Мальчука

: 1394 2016-05-28 12:58:08

Всесвітлішим і всечеснішим отцям, преподобним сестрам, дорогим у скорботі мирянам Київсько-Житомирської дієцезії


Участь в єпископських свяченнях греко-католицького владики Володимира Груци

: 2177 2016-04-08 12:30:11

7 квітня у львівському соборі св. Юра відбулися Єпископські свячення редемпториста східного обряду Володимира Груци, котрий призначений Єпископом-помічником Львівської Архієпархії УГКЦ.


70-ліття заборони УГКЦ в Радянському Союзі

: 2263 2016-03-09 11:00:20

8 березня у греко-католицькій архікатедрі св. Юра у Львові Єпископ-помічник Львівської Архідієцезії Леон Малий співслужив Архієрейску Святу Літургію, яку з нагоди скорботної дати – 70-ліття ліквідації Греко-Католицької Церкви в СРСР очолив Глава УГКЦ Верховний Архієпископ Києво-Галицький Святослав Шевчук.


Архієпископ М. Мокшицький взяв участь в урочистостях з нагоди створення Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ

: 1681 2016-02-08 12:34:21

7 лютого в храмі Різдва Преcвятої Богородиці УГКЦ, що в Хмельницькому, відбулося проголошення Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ.


Архієпископ М. Мокшицький бере участь у святкуваннях та Божественній Літургії з нагоди проголошення Кам`янець-Подільської єпархії УГКЦ.

: 1566 2016-02-07 12:29:09

Сьогодні, Митрополит Львівський Архієпископ М. Мокшицький перебуває у м. Хмельницькому де бере участь у святкуваннях з нагоди з проголошення Кам`янець-Подільської єпархії УГКЦ.


Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України

: 1155 2016-02-05 15:30:02

Ми, єпископи УГКЦ, зібравшись на черговому Священному Синоді, не можемо стояти осторонь нинішніх тривог і надій нашого суспільства, адже в центрі душпастирської турботи Церкви є і завжди буде спільне благо народу, справжнє добро людини, даровані їй Богом свобода і гідність.


Привітання Глави УГКЦ для римо-католиків України з нагоди 25-річчя відновлення структур РКЦ в Україні

: 2462 2016-01-16 14:36:08

Дякую Господу Богу за дар визволення від переслідування та можливості вільного виявлення своєї віри в Бога.


До Львівської архиєпархії УГКЦ призначено Єпископа-помічника

: 1702 2016-01-14 18:19:13

У четвер, 14 січня 2016 року, у Ватикані офіційні представники повідомили, що Святіший Отець Франциск дав згоду на канонічне обрання Синодом єпископів УГКЦ священика Володимира Груци, ЧНІ, дотеперішнього вчителя новаків у Львівській Провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, єпископом-помічником Львівської архиєпархії УГКЦ, надаючи йому титулярний осідок Баганни (Dioecesis Bahannensis).


Архієпископ М. Мокшицький молився разом з греко-католиками Львова під час Різдвяного богослужіння у соборі св. Юра

: 4213 2016-01-11 16:24:50

7 січня 2016 року у Архикатедральному соборі святого Юра у Львові відбулася святкова Різдвяна Літургія, яку очолив правлячий Львівський Архиєрей, Високопреосвященніший Владика Ігор (Возьняк).


Участь в урочистостях в УКУ

: 1378 2015-12-09 09:24:14

8 грудня Директор ТеологічногоІнституту ім. св. Йосифа Більчевського о. Яцек Уліяш взяв участь в подячних урочистостях в УКУ з нагоди надання Ватиканом акредитації Богословському факультету цього греко-католицького вищого навчального закладу.


Католицькі єпископи України спільно подякували німецькій і польській єпископським конференціям за висловлену підтримку

: 1377 2015-12-03 11:03:26

Його Еміненції Кардиналу Райнгарду Марксу, Голові Німецької Єпископської Конференції

Високопреосвященнішому Архиепископу Станіславу Гадецькому, Митрополитові Познанському, Голові Польської Єпископської Конференції

Ваша Еміненціє, Ваше Високопреосвященство!


Завершилися реколекції для єпископів о. Раньєро Канталамесси

: 1730 2015-11-30 08:22:52

Від 26 до 28 листопада у Реколекційно-відпочинковому центрі Львівської Архієпархії УГКЦ у Брюховичах тривали реколекції для римо-католицьких і греко-католицьких єпископів України, які виголошував проповідник Папського Дому о. капуцин о. Раньєро Канталамесса.


о. Раньєро Канталамесса закликав українських єпископів бути утішителями свого народу

: 1710 2015-11-27 11:17:09

У Брюховичах, неподалік Львова, тривають спільні реколекції для римо- та греко-католицьких єпископів. Духовні вправи для владик проводить о. Раньєро Канталамесса, проповідник Папського дому.


Братня зустріч греко-католицьких та римо-католицьких єпископів України. Анонс

: 1078 2015-11-23 18:59:20

БРАТНЯ ЗУСТРІЧ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКИХ ТА РИМО-КАТОЛИЦЬКИХ ЄПИСКОПІВ УКРАЇНИ

Львів-Брюховичі, 25 листопада 2015 року Божого


Участь в Міжнародному симпозіумі про митрополита Андрея Шептицького

: 1256 2015-10-31 12:38:16

У Національному університеті «Львівська Політехніка» 30 жовтня розпочався двохденний Міжнародний симпозіум, присвячений 150-літтю від дня народження греко-католицького митрополита Слуги Божого Андрея Шептицького, в якому взяв участь і виступив нотаріус Митрополичої Курії РКЦ о. Олександр Кусий.


На Личаківському цвинтарі відбудеться українсько-польська молитва примирення

: 1216 2015-10-29 08:58:15

У неділю, 1 листопада, в Урочистість Всіх Святих, на українському й польському військових меморіалах Личаківського цвинтаря відбудеться спільна молитва примирення. Урочиста Свята Меса розпочнеться о 13.00 год. в каплиці біля меморіалу Львівських Орлят, яку очолить Архієпископ Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький.


Молитовна хода у Львові за мир і Божу мудрість для українського народу

: 1126 2015-10-19 00:00:00

У рамках відзначення 150-ліття від дня народження греко-католицького митрополита Андрея Шептицького 18 жовтня 2015 року в місті Львова була організована молитовна хода духовенства і мирян УГКЦ з вервицею та чудотворною іконою Теребовлянської Богородиці.


Участь в освяченні Скварявського іконостасу

: 1658 2015-10-12 00:00:00

11 жовтня 2015 року декан Жовківський о. прелат Юзеф Легович взяв участь урочистостях у селі Стара Скварява Жовківського району Львівської області з нагоди освячення там відновленої греко-католицької церкви св. Архангела Михаїла – однієї з найдавніших пам’яток деревяної народної архітектури в Україні, що має конкретну дату побудови.


Завершення Асамблеї богопосвячених осіб РКЦ і УГКЦ

: 888 2015-09-19 00:00:00

18 вересня, на завершення Асамблеї богопосвячених осіб РКЦ і УГКЦ, Архієпископ-Митрополит Мечислав Мокшицький, Єпископ Яцек Пиль і Єпископ-емерит Мар’ян Бучек взяли участь в Архієрейській Святій Літургії у греко-католицькому соборі св. Юра, яку очолив Архієпископ-Митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк.


У Львові триває перша в Україні Асамблея католицького монашества України

: 933 2015-09-15 00:00:00

З 14 по 18 вересня у конференц-залі стадіону «Арена-Львів» триватиме Асамблея греко-католицького та римсько-католицького монашества України. На подію з усієї країни з’їхались близько 600 монахів і монахинь різних чинів та згромаджень Української Греко-Католицької Церкви та Римо-Католицької Церкви в Україні.


Сьогодні розпочинається Асамблея богопосвячених осіб РКЦ та УГКЦ

: 1592 2015-09-14 00:00:00

Сьогодні, у Свято Воздвиження Всечесного Хреста розпочинається Асамблея богопосвячених осіб РКЦ і УГКЦ. Це велика подія в Році, який в особливий спосіб присв’ячений богопосвяченим особам. 


Оаза молитви руху Світло-Життя УГКЦ

: 3092 2015-03-26 00:00:00

21-22 березня у Василіянському монастирі св. Онуфрія у Львові відбулася Оаза Молитви для греко-католицької молоді. Темою оази була цитата з св. Письма: Блаженні чисті серцем (Мт 5,8). На Оазі побувало близько 30 молодих людей.


Робоча зустріч Католицьких Єпископів України

: 1606 2009-02-20 00:00:00

17 лютого у Львові відбулася робоча зустріч католицьких єпископів двох обрядів з підготовки спільного засідання Римсько-Католицьких Єпископів України і Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, яке заплановане у Львові на 25-26 травня 2009 року й буде присвячене сім’ї.