Чин Братів Менших Конвентуальних OFM Conv

Усі мають рівні права та обов’язки, за винятком тих, які пов’язані зі свяченнями, тому що Церква зараховує Орден Францисканців до духовних інституцій. Св. Франциск прагнув, щоб його брати називалися Братами Меншими, «щоб його учні з самої назви розуміли, що вони прийшли до школи смиренного Ісуса вчитися покори».

Орден Братів Менших був заснований св. Франциском у XIII столітті. Після свого навернення і відречення від майна у присутності єпископа Гвідона близько 1206 року, Франциск розпочав життя пустельника. Згодом до нього приєдналися послідовники, яким припав до душі стиль його життя. Коли братів було дванадцять, Франциск написав для них короткий устав, а Папа Інокентій ІІІ у 1209 році усно його затвердив. Остаточне затвердження Уставу відбулося 29 листопада 1223 р. спеціальною буллою Папи Гонорія ІІІ. На той момент Орден налічував понад п’ять тисяч братів.

Орден Братів Менших швидко розростався. Ще за життя засновника францисканці вже перебували у різних містах Італії, а окрім цього у Святій Землі, Франції, Німеччині та Угорщині. До Польщі перші францисканці прибули з Чехії у 1237 році і створили свій перший монастир у Кракові. У цьому ж році брати прибули на Русь. Першим був монастир у Перемишлі, заснування якого пов’язане з появою в цьому місті єпископства. Першим єпископом був францисканець-німець і саме з його батьківщини прибули перші брати. Незабаром з’явився монастир у Львові, який упродовж століть був центром францисканського життя на Русі. У Львові брати були безперервно від початку XIV ст. аж до сьогоднішнього дня. Від 1625 до 1947 року це було місце перебування провінціала, тут знаходилася духовна семінарія та новіціат. Також під час комуністичного режиму францисканці були присутні у Львові в особі о. Рафала Керницького, довголітнього настоятеля латинської катедри. 14 вересня 2020 р., у Свято Воздвиження Всечесного Хреста, відбулося урочисте проголошення делегатури Провінції св. Антонія і бл. Якова Стрепи Ордену Братів Менших Конвентуальних в Україні Провінційною Кустодією Святого Хреста.

Харизмат:

Орден тісно пов’язує молитовне життя із апостольською діяльністю, якою займаються священики у співпраці з семінаристами та звичайними братами. Фундаментом Ордену є чернечі обіти, якими брати присвячують себе євангельському життю в досконалій любові, зв’язуючи себе у публічній обітниці вузлами послуху, убогості та чистоти. Брати опікуються реколекційними та паломницькими осередками, займаються візуальною євангелізацією, лікарняним та в’язничним капеланством, активно працюють з молоддю, ведуть справи милосердя.

Гасло: “Мир і добро” та “Бог мій – все моє”.

Герб: Два схрещених рамена – Христа із слідом від цвяха та Франциска із стигматами. Посередині – хрест.

Кустодія Святого Хреста в Україні (Орден Братів Менших Конвентуальних)

Адреса:

Львів
вул. Личаківська 49 a
79010 Львів
ofmconvua@gmail.com

+380 964 594 182
http://ofmconv.org.ua/

Більшівці
вул. І. Франка, 4;
77146 смт. Більшівці;
Івано-Франківська обл.
+380 343 161 144
rkcbilsziwci@gmail.com