Новини

Назад

«Христове Священство стало для вас даром, міццю та таємницею, в якій берете участь вже 30 років»: Арх. М. Мокшицький до священників-ювілярів у Львівській катедрі.

: 1232 2021-05-22 15:54:52

Ювілей 30-ліття священства о. Анджея Бачинського SDB, о. Йосифа Михайлівського, о. Яна Капістрана Весельського OFM, о. Цезарія Червінського SDB, о. Франциска Петра Ботвіни OFM, о. Йосифа Жовноського SDB святкували у Львівській катедрі. Під час Святої Меси 19 травня у Митрополичій Базиліці Арх. Мечислав Мокшицький особисто привітав ювілярів та закликав дякувати Богові за покликання та молитись за нових робітників у Господньому Винограднику.

На початку подячної Святої Меси о. Анджей Бачинський SDB сказав: «У 1991 році в Ризі шестеро дияконів були рукоположені у священники, всі родом з України, з різних місцевостей, о. Цезари Червінський SDB з Козятина, парафія Бердичів, о. Ян Капістран Весельський OFM з Баранівки, парафія Новоград-Волинський, о. Франциск Петро Ботвіна з Полонного, парафія Полонне, о. Йосиф Михайлівський з Привітне, парафія Кам’янець-Подільський, також я, о. Анджей Бачинський SDB зі Львова, кафедральної парафії. Всі ми отримали свячення того ж року, але в різному часі та місці – я разом із о. Йосифом Михайлівським 18 травня у Львівській катедрі, о. Яна та о. Франциск в Полонному 19 травня, о. Цезарій в Житомирі 9 червня, ще є серед нас шостий священник о. Юзеф Жовноський SDB з Новограду-Волинського, який вже 19 років у тяжкому стані через хворобу, після інсульту, який теж отримав свячення в Житомирській катедрі 9 червня. Ми прагнемо подякувати архієпископу за цю нагоду спільно звершувати Євхаристію в цьому місці, насамперед дякуємо Богу за 30 років перебування біля Христа Доброго Пастиря».

З′їзд священників у Львівській катедрі завдячуємо о. Анджею Бачинському SDB та о. Йосифу Михалівському, які перші після війни були рукоположені у священники перед вівтарем Матері Божої Милостивої в Митрополичій Базиліці.

В цей день ювіляри дякували Богу за дар Священства, а також близьким і парафіянам за молитву та підтримку.

Львівський митрополит виголосив зворушливу проповідь, згадуючи часи перших рукоположень в катедрі, в яких брав особисто участь будучи секретарем архієпископа Мар’яна Яворського. Зокрема наголосив: «Від того часу Христове Священство стало для вас даром, міццю та таємницею, в якій берете участь вже 30 років. Христове Священство стало для вас місією… А Христос ваш вчитель став для вас джерелом священства».

З нагоди 30-ліття священства щиро вітаємо о. Анджея Бачинського SDB, о. Йосифа Михайлівського, о. Яна Капістрана Весельського OFM, о. Цезарія Червінського SDB, о. Франциска Петра Ботвіни OFM, о. Йосифа Жовноського SDB.

Автор : Олександр Кусий

Назад