Новини

Назад

«Санктуарій на колесах»: босі кармеліти мандрують Україною

: 1488 2020-03-03 12:49:48

У неділю, 1 березня, у катедральній парафії Успіння Пресвятої Діви Марії, у Львові, брати босі кармеліти розповідали про Всеукраїнський санктуарій Матері Божої у Бердичеві, Ікону Матері Божої Бердичівської та святий скапулярій.

Такі відвідини парафій відбуваються у рамках проекту «Санктуарій на колесах». Ця ідея була народжена у липні 2017 року, коли відбувалося нічне чування у намірах дієцезій України під час відпустових урочистостей Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві.

«Було прийнято рішення, що не потрібно бути в санктуарії та чекати людей, які можуть приїхати та прийняти скапулярій, а зробити проект «Санктуарій на колесах», тобто поїхати в кожну дієцезію України та розповісти вірянам про санктуарій у Бердичеві, чудотворну Ікону та дар святого скапулярія. Був визначений відподівальний священик і розпочалася мандрівка Україною. До усіх парафій у дієцезіях ми не їздимо, бо це не можливо, але відвідуємо найбільші, а також ті парафії, куди нас запрошують священики», - розповів отець Юзеф Кухарчик OCD, делегат провінціала Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів в Україні.

Від липня 2017 року отець Максиміліан Подвіка OCD, відповідальний за «Санктуарій на колесах», на сьогодні відвідав 45 парафій у Кам’янець-Подільській та Луцькій дієцезіях, де святий скапулярій прийняло 8500 вірян. Катедра стала першою парафією Львівської архідієцезії, тут під час 8-ми Святих Мес, прийняли святий скапулярій 1000 парафіян.

У рамках проекту «Санктуарій на колесах» босими кармелітами підготовлено багато нової кармелітської літератури для вірян різного віку, а також про святий скапулярій.

Крім того, ініціатива спонукала до того, що у вересні 2019 року у санктуарії в Бердичеві вперше відбулося паломництво осіб, які носять святий скапулярій. Це паломництво покликане сприяти глибшому зв`язку з Марією. У 2020 році таке паломництво у Бердичеві відбудеться у суботу 12 вересня.

Максим Железницький

Фото: Львівська катедра

Джерело: kmc.mediaНазад