Новини

Назад

«На нашій землі дивовижно зустрілись смерть і життя в дуелі». Урочистість Воскресіння Христового в Митрополичій Базиліці.

: 849 2022-04-17 14:28:21

Удосвіта 17 квітня радісні дзвони на вежі Митрополичої Базиліки у Львові сповістили всьому місту Добру Новину. Рівно о сьомій годині ранку розпочалася Резурекційна процесія довкола кафедрального собору, яку з Пресвятими Дарами очолив Архієпископ Мечислав Мокшицький.

Попереду міністранти несли хрест з червоною єпітрахиллю, яка символізує перемогу Ісуса-Царя над владою смерті та фігуру Воскреслого Господа. Римо-католики Львова чисельно засвідчили про свою віру у Воскресіння Христове.

Під час Святої Меси ахрієпископ Мечислав Мокшицький у своїй проповіді закликав усіх вірних нести Великодню правду про Воскресіння також у своє щоденне життя, до своїх родин і середовищ, передусім там де є біль і страждання. Митрополит звернув особливу увагу на подію Воскресіння, яке набирає особливого значення під час війни.

«Питання чи я дійсно є свідком Воскреслого, сьогодні набирає особливого значення. Причиною стала війна та пов’язана з нею складна ситуація. Адже в багатьох містах нашої країни сьогодні не має резурекційної радості. Не всюди пройдуть резурекційні процесії та урочисті святкування. Не всюди люди можуть зустрітися при великодньому сніданку. Не всюди мають місце, щоб спокійно переживати радість Воскресіння Христового. Однак безсумнівно, не зважаючи на ці складні обставини, всюди є присутній Воскреслий Ісус і всюди лунають слова секвенції:

„Дивовижно зустрілись смерть і життя в дуелі;

Вождь життя царює, скуштувавши смерті”.

Так, брати і сестри. На нашій землі смерть і життя зустрілись в дуелі. Достатньо подивитись на Маріуполь та Ірпінь, на Харків i Бучу, на Херсон, а збомбардовані лікарні, школи, на знищені міста і села. Однак, як свідок Воскресіння, хочу сказати: смерть програє! Вона може приносити страждання, вона єднатися з ненавистю, але в кінці кінців вона програє, бо переможе життя. Переможним життям є Воскреслий Ісус Христос!

Тому, з цього місця осмілююся волати, посеред терпіння, болю і розпачу – Алілуя! Ісус живе! А разом з Ним живе наша віра, живе наша надія і не помирає любов. Так відбувається всюди там, де царює Христос, бо там царює любов, a не зло; бо там царює життя, а не смерть. Тому посеред горя і страждань, вибираємо Христа, a разом із Ним перемогу, бо той, хто вірить в Бога, бачить Його присутність у своєму житті».

Архієпископ Мечислав Мокшицький побажав усім вірних мирних і спокійних Пасхальних свят.

Автор : Олександр Кусий

Назад