Новини

Назад

Завершення Тижня молитов за єдність християн у Львівській катедрі

: 859 2020-01-26 11:32:48

Увечері 25 січня, на завершення цьогорічного Тижня молитов за єдність християн, що проходив під гаслом: «Будьмо доброзичливі» (Ді 28,2), у Митрополичій Базиліці зібралися католики, православні, протестанти та представники Вірменської Апостольської Церкви.

Перед св. Месою Молебень відправили священики ПЦУ.

«Сьогоднішній день, коли святкуємо навернення св. Апостола Павла, є особливим днем, адже ми молимося про єдність – зазначив, вітаючи присутніх у храмі, єпископ-помічник Едуард Кава. – Ми пережили Тиждень молитов про єдність християн. Ця молитва особливо нам потрібна в Україні, тому що, мабуть, ніде в світі ми не є так поділені, як тут. Думаю, що всі зовнішні події, які зараз відбуваються і в світі, і в нашій країні, вони нас спонукають до цієї єдності. Щоби ми разом молилися, разом просили Бога про Його благословення для нашого народу. І тому сьогодні маємо цю велику радість, що можемо зібратися тут в нашій катедрі і бути разом. Перед Богом, перед Пресвятою Дівою і просити Його і Її заступництва для нас усіх, щоби ми могли в нашому щоденному житті своєю єдністю свідчити світу про Божу любов».

Св. Меса очолив єпископ-помічник Едуард Кава, з яким співслужили єпископ-помічник Львівський УГКЦ Володимир Груца, Генеральний вікарій Львівської Архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек.

Єпископ Володимир Груца у проповіді закликав до повернення і збереження первісної єдності християнства. «Ми сягаємо до постаті Ісуса Христа як спільного фундаменту Церкви - мовив греко-католицький владика. - Не завжди маємо для цього достатньо сили. Ми є виснажені, зокрема екуменічними дискусіями, тому молимося, щоби Господь Бог нас просвічував, а також скріпив нашу волю, прагнучи єдності. Тоді ми будемо віддзеркаленням Пресвятої Тройці. Амінь».

Після св. Меси від імені митрополита Львівського і Сокальського Димитрія Рудюка слово виголосив о. Назар Лозинський. Присутнє духовенство відчитало спільну молитву. На завершення з духовною музичною програмою виступили протестанти.

Світлини: Костянтин Чавага

Автор : Костянтин Чавага

Назад