Новини

Назад

Вшанування св. Йоана з Дуклі – покровителя Львова

: 1428 2019-06-23 13:40:56

У суботу, 22 червня, в 605-ту річницю від дня народження св. Йоана з Дуклі – покровителя Львова відбулося його молитовне вшанування у Митрополичій Базиліці.

З цієї нагоди сюди здійснили паломництво монахи Провінції святого Архангела Михаїла Ордену Братів Менших Францисканців в Україні, а також брати францисканці із Польщі, дієцезіальне духовенство та групи мирян. Традиційно прихала делегація з містечка Дуклі.

Перед головним вівтарем було встановлено мощі св. Йоана з Дуклі. Молитовне чування очолив о. Михайло Багінський OFM. Святу Месу очолив архієпископ Мечислав Мокшицький. Співслужили Генеральний вікарій Львівської Архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек, настоятель катедри о. прелат Ян Нікель, о. Кристіан Ольшевський OFM з Радечніци в Польщі, котрий багато приклався до відновлення культу св. Йоана з Дуклі в Україні.

Богослужіння збагатили свої співом хористи з парафії св. Йоана з Дуклі в місті Житомирі.

Після завершення Святої Меси мощі св. Йоана з Дуклі урочисто повернено на місце постійного їх вшанування у львівській катедрі.

Архієпископ Мечислав Мокшицький і настоятель катедри о. прелат Ян Нікель склали подяку паломникам із Дуклі, які передали генератор електроструму для потреб храму.

Світлини: Костянтин Чавага

Автор : Костянтин Чавага

Назад