Новини

Назад

Волонтери з катедри щоденно зустрічають людей на залізничному вокзалі добрим словом, гарячим чаєм та смаколиками.

: 694 2022-03-19 16:39:53

Уже три тижні волонтерська група львівської митрополичої базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії їздить на головний залізничний вокзал міста, щоб зустрічати добрим словом та гарячим чаєм людей, які прибувають до Львова втікаючи від війни.

Парафіяльна молодь робить канапки, сестри Францисканки Родини Марії, що працюють при парафіяльній кухні, готують чай, печуть щось солодке, а отці пакують усе це і везуть на вокзал.

Сестра Лідія Зембович FRM, у мирному житті директорка парафіяльної світлиці для дітей і катихитка, розповідає як вирішила «перекваліфікуватися» у цей непростий для України час:

-Коли до нашого міста почали масово прибувати люди з територій охоплених активними воєнними діями, ми з отцями і нашою молоддю подумали, що варто поїхати на вокзал і бути корисними. Ось так ми і їздимо вже третій тиждень – канапки, булочки, гарячий чай, часом якась випічка. Тішимося, що маємо чим ділитися.

Часом люди більше ніж хліба потребують доброго слова, часом просять про розарій, або й про сповідь. Сьогодні наш о. Ян вже мав нагоду сповідати людину просто тут – на вокзалі. А ми радіємо і дякуємо Богові, що можемо їм служити у такий різний спосіб. Маємо чудових помічників, які не стоять на місці і мають вже свої методи охопити допомогою якомога більше людей. І знаєте, не лише діти хочуть цукерку, часом людям дорослим і старшим особам вона теж дарує радість. А ми, працюючи тут, жертвуємо свою працю разом із молитвою за мир в Україні.

Кількість розданих канапок та літрів чаю вже і не порахувати, як і людей, яким цей, здавалося б, незначний жест допоміг відчути себе трохи краще, трохи впевненіше і безпечніше. Тож волонтерська група не планує зупинятися і буде служити доки це буде необхідно.

Автор : Віта Якубовська

Назад