Новини

Назад

Володимир Пекар – меценат увічнення пам’яті св. Йоана Павла ІІ

: 1171 2020-10-23 17:57:15

До відновлення каплиці св. Йоана Павла ІІ в Митрополичій Базиліці у Львові приклався місцевий підприємець греко-католик Володимир Пекар.

- З нагоди 100-літтю від дня народження св. Йоана Павла ІІ ще минулого року разом із моїм діловим партнером Збігнєвом Шумським з Польщі розпочали старання – розповів Володимир Пекар. – Розробили проект, який схвалили фахівці і духовенство. 

Знайшли відповідні матеріали. Виготовили нову оригінальну металеву решітку з папським гербом, орієнтуючись на зразки решіток у криптах Базиліки Святого Петра у Римі. Під час монтажних робіт дотримувалися вимог, щоби не пошкодити існуючі елементи пам’ятки архітектури. Зауважу, що було це не просто, бо давні будівничі потрудилися добротно, щоби катедра була усюди не тільки красива, а й міцна.

18 травня архієпископ Мечислав Мокшицький поблагословив відновлену каплицю св. Йоана Павла ІІ в Митрополичій Базиліці й склав щиру подяку жертводавцям і майстрам.

Під час нашого спілкування виявилося, що Володимир Пекар також причетний до встановлення фігур св. Йоана Павла ІІ біля римо-католицьких храмів у Трускавці та Підволочиську на Тернопільщині.

- Я народився на Яворівщині й про Папу Римського Йоана Павла ІІ чув з дитинства – продовжував далі Володимир Пекар. – Старше покоління слухало Радіо Ватикан. Потім дізнався, що, будучи студентом, майбутній Папа перебував у розташованому недалеко від Яворова селі Віжомлі. Згодом я був на зустрічі молоді зі Святішим Отцем Йоаном Павлом на Сихові у Львові. Святий Йоана Павло ІІ закликав греко-католиків і римо-католиків, українців і поляків до єдності. Разом із моїм польським приятелем, римо-католиком Збігнєвом Шумським прагнемо чинити добрі справи.

Про мецената зі Львова Володимира Пекара з вдячністю згадують у Центрі ранньої допомоги для незрячих дітей, який сестри францисканки Слугині Хреста провадять у Полупанівці біля Старого Скалату на Тернопільщині. Закупив і укомплектував потрібне там обладнання побутової техніки.
Костянтин Чавага

Автор : Костянтин Чавага

Назад