Новини

Назад

Візит дружини президента Польщі Агати Корнхаузер-Дуди в Україну

: 3581 2019-06-09 00:24:03

Відвідинами колегіати св. Лаврентія в Жовкві 8 червня завершилася поїздка дружини президента Польщі Аґати Корнхаузер-Дуди до Західної України, яку супроводжували Державний секретар Канцелярії президента РП Адам Квятковський та Генеральний консул РП у Львові Рафал Вольскі.

6 червня у Львові під її патронатом  відбувся п’ятий “Польсько-український День дитини», який організовує Генеральне консульство РП у Львові. Був присутній також Надзвичайний і Повноважний Посол РП у Києві Бартош Ціхоцькі, представник МЗС України у Львові В’ячеслав Войнаровський.

Того ж дня Аґата Корнхаузер-Дуда побувала на Личаківському цвинтарі, а в Генеральному консульстві РП у Львові зустрілася зокрема з волонтерами Благодійного Фонду «Даймо Надію».

Під час перебування у Львові Аґата Корнхаузер-Дуда відвідала Митрополичу Базиліку і Вірменську катедру, а в Митрополичій Курії зустрілася з архієпископом Мечиславом Мокшицьким.

7 червня дружина президента Польщі навідалася до Золочева. Перед зустріччю з вчителями і учнями польської суботньо-недільної школи прийшла до парафіяльного храму Успіння Пресвятої Діви Марії, де гостей привітав настоятель о. Михайло Голдович. Того ж дня Аґата Корнхаузер-Дуда відвідала місто Івано-Франківськ.

В суботу, 8 червня, Агата Корнхаузер-Дуда та супроводжуючі особи приїхали до Дому Згромадження сестер св. Домініка у Жовкві на Львівщині. Гостей привітала настоятелька Дому с. Сара Лакома ОР разом з учнями польської суботньо-недільної школи. Агата Корнхаузер-ДудаiАдам Квятковський окремо привітали с. Матеушу Тринду ОР з днем народження. Дружина президента Польщі зробила також запис у книзі почесних гостей.

У храмі св. Лаврентія о. прелат Юзеф Легович розповів гостям з Польщі про найвизначніші пам’ятки святині. Агата Корнхаузер-Дуда поклала квіти у крипті. Від парафіян отримала пам’ятний подарунок.

Під час поїздки дружина президента Польщі відвідала також багатодітні польські родини. А всі діти, котрі брали участь у зустрічах, отримали від Аґати Корнхаузер-Дуди оригінальні подарунки.

Автор: Костянтин Чавага

Світлини: Каріна Височанська, Костянтин ЧавагаНазад