Новини

Назад

Відзначення у Львові спомину Усіх Померлих Вірних

: 1091 2019-11-03 11:59:32

2 листопада, у день спомину Усіх Померлих Вірних, львівські римо-католики традиційно зібралися біля гробу св. Йосифа Більчевського на Янівському цвинтарі. Святу Месу очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, а проповідь виголосив єпископ-помічник Едуард Кава.

Під час молитовного походу алеями цвинтаря архієпископ Мечислав Мокшицький освятив відновлений надгробок Казимира Люціана Наленча, передвоєнного театрального критика і журналіста. Створене три роки тому громадське Товариство «Забитек» встановило місце його поховання та приклалося до встановлення пам’ятника. Молитовна хода завершилася на місці польських військових поховань з 1918.1920 років.

Увечері в Митрополичій Базиліці архієпископ Мечислав Мокшицький відправив Святу Месу за померлих єпископів, священиків, монахів і монахинь.

 

«Те, що земне, має своє закінчення перед Богом . мовив у проповіді архієпископ Мокшицький. – Так було і в житті архієпископів і єпископів, похованих в підземеллях катедри. Те, що земне, залишилося на землі. Не забрали зі собою своїх єпископських шат, мітри, пасторалю. Після них залишилися єпископські перстені і хрести. Не забрали зі собою по той бік ні записаних на картках проповідей, ані книжок. Не взяли свою катедру чи митрополичий пастораль. Якщо люди поклали їм до труни знаки пастерського служіння, то вони там є перетворюючись в порох. Єдине, з чим вони предтали перед Богом, це були їхні добрі вчинки, їхнє життя, сповнене в Євангелії і свідчення Церкви, якій вони вірно служили. Згадуємо про це, бо так увійшли до історії, в нашу пам`ять і спочивають в криптах, над якими ходимо як земні паломник на шляху до вічності».

Після завершення Святої Меси архієпископ Мечислав Мокшицький очолив спільну молитву в крипті катедри.

Автор : Костянтин Чавага

Назад