Новини

Назад

Відозва з нагоди 25-тої річниці смерті Єпископа Рафала Керницького OFMConv

: 1170 2020-11-19 15:56:03

Всечесні Отці та Богопосвячені Особи!
Дорогі Брати і Сестри!
У понеділок, 23 листопада 2020 року припадає 25-та річниця смерті Єпископа Рафала Керницького OFMConv, багаторічного Настоятеля нашої Львівської Катедри та єпископа-помічника Львівської Архідієцезії.

У повоєнний період, коли комуністичний режим вів боротьбу з релігією, отець Рафал Керницький, після повернення із сибірських концтаборів залишився у Львові, займаючись душпастирською працею в Катедрі. Ризикуючи своїм життям, він служив усім католикам, про що наголошував Святий Йоан Павло II, який після смерті Отця Рафала написав: «Він пішов до Господа по заслужену нагороду, великий священик, ревний єпископ, вірний свідок Учителя Ісуса Христа і безстрашний захисник віри. Єпископ Рафал любив Церкву, якій присвятив усе своє життя, всі сили та здібності. За неї він довгі роки переживав переслідування, страждання, сибірські трудові табори, тюремні камери та нелюдські приниження. Він залишається у живій пам’яті та в серцях Божого Люду Львова як добрий батько, сповнений францисканської простоти та смиренний слуга, який був вірний до кінця, забезпечуючи наступність Церкви у ці важкі та мученицькі часи. Сьогодні від імені Церкви за це героїчне свідчення з глибини серця складаю щиру подяку».

У дусі вдячності ми хочемо вшанувати пам’ять Отця Рафала, якого вже 25 років немає з нами. Особливим знаком нашої пам’яті буде Свята Меса у Львівській Катедрі в понеділок 23 листопада о 1830 за участі Єпископату України, священиків та богопосвячених осіб, а також вдячних жителів Львова та його околиць.

Усвідомлюючи, що через пандемію багато з Вас не зможе взяти в ній участь, прошу про духовну єдність і перебування в цьому часі на молитві Розарія в своїх домівках.

З серця благословляю всіх, хто пам’ятає про Отця Рафала.


Львів, 19 листопада 2020 року
№ 528/2020

 

+ Мечислав Мокшицький
Архієпископ Митрополит ЛьвівськийНазад