Новини

Назад

Велика Субота в Митрополичій Базиліці

: 829 2022-04-16 22:19:11

В Суботу 16 квітня, львівська катедра від самого ранку відкрила двері, для продовження адорації біля Божого Гробу. О 8-й ранку почалася так звана скорботна “темна утреня”. А вже від 9-ї священики щогодини благословляли Пасхальні страви, для тих, хто залишає місто чи не матиме змоги посвятити кошики пізніше. Впродовж дня господнього гробу віряни приходили цілими сім’ями.

Ввечері Вігілійну літургію Пасхи Господньої розпочала молитва світла. Перед входом митрополичої базиліки запалили вогонь. Після цього була молитва посвячення пасхалу - великої воскової свічки, що символізує Воскреслого Христа. Архієпископ Мечислав Мокшицький розмістив на Пасхалі п’ять цвяхів, що символізують рани Христа і актуальну дату. А згодом запалив його від посвяченого вогню. Згодом Пасхал урочисто вніс у храм настоятель базиліки о. прелат Ян Нікель.

Під час процесії до головного вівтаря віряни ділилися вогнем від Пасхалу. Після молитви псалмами відбулося освячення води.

У проповіді архієпископ Мєчислав Мокшицький закликав бачити трагічне сьогодення у світлі віри:

«Сьогодні Свята міцно позначила трагедія війни. Тому ми з великою пошаною похиляємося над людським життям, особливо над тим, яке раптово закінчилося з приводу війни. Ті, які загинули, вже пройшли свою пасхальну дорогу і опинилися перед Спасителем. І хоча їхня смерть наповнила сумом і болем їхні родини i багатьох з нас, ми сподіваємось, що тепер вони перебувають в Радості Небесного Царства. Сподіваюся, що вони, перебуваючи перед Лицем Творця, є свідками несправедливості і ненависті, яка прийшла у нашу Батьківщину. Сподіваюсь, що на тому боці, вони стали речниками миру на землі»

Після проповіді, згідно з літургією пасхальної вігілії відбулося відновлення обітниць хрещення. Коли всі присутні і кожен індивідуально, вголос, відрікався гріха, сатани і всього, що веде до зла. Після цього було визнання віри: в Бога Отця, Сина і Святого Духа. Пасхальна Вігілія продовжилася Євхаристією.

Радість Пасхальної Літургії з вірянами розділили представники місцевої влади на чолі з міським головою Львова Андрієм Садовим. На завершення спільної молитви Львівський митрополит Мєчислав Мокшицький щиро привітав усіх з Великоднем, бажаючи миру і радості, а також міцної надії у перемогу добра над злом.

Автор : Олександр Кусий

Назад