Новини

Назад

Урочистість поляків Львівщини у День Конституції 3 травня

: 1676 2019-05-03 21:00:49

З нагоди 228 річниці ухвалення Польської Конституції 3-го травня представники Генерального консульства РП у Львові та польських організацій Львівщини, а також паломники з Польщі 3 травня традиційно численно зібралися на спільну молитву в Митрополичій Базиліці. Перед молитвою відбулося покладання квітів до пам’ятників Адаму Міцкевичу і Тарасу Шевченку, де оркестр виконав гімни України і Польщі.

Настоятель катедри о. прелат Ян Нікель привітав присутніх гостей, зокрема Посла РП в Україні Бартоша Ціхоцького, Генерального консула РП у Львові Рафала Вольського, директора Інституту ПОЛОНІКА Дороту Янішевську-Якуб’як, представників місцевої влади.

Св. Месу очолив Архієпископ Мечислав Мокшицький. Співслужив Єпископ Віталій Скомаровський, Ординарій Луцької Дієцезії. У проповіді львівський митрополит зазначив, що цього дня поляки в усьому світі відзначають також урочистість Пресвятої Діви Марії Королеви Польщі, нагадавши, що саме у львівській катедрі 1 квітня 1656 року польський король Ян Казимир довірив заступництву Марії народи тодішньої Речі Посполитої.

Після завершення св. Меси до присутніх звернувся зі словом Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький.

На початку другої частини урочистостей в катедрі Архієпископ Мечислав Мокшицький поблагословив відновлені малі органи та подякував Інститут ПОЛОНІКА та фахівцям за реставрацію цього музичного інструменту.

Було надано слово Генеральному консулу РП у Львові Рафалу Вольському і директору Інституту ПОЛОНІКА Дороті Янішевській-Якуб’як.

Через сто років знову зазвучали малі органи. Цього дня в Митрополичій Базиліці відбулися два концерти у виконанні Віктора Лияка і Львівського камерного оркестру «Академія» під керівництвом Ігоря Пилатюка.

Фото: Костянтин Чавага

Автор : Костянтин Чавага

Назад