Новини

Назад

Урочистість Пресвятої Богородиці Марії в Митрополичій Базиліці

: 1164 2020-01-02 14:15:06

1 січня, в останній день Октави Різдва і перший день нового 2020 року, в Митрополичій Базиліці Архієпископ Мечислав Мокшицький очолив Святу Месу з нагоди урочистості Пресвятої Богородиці Діви Марії, Всесвітнього Дня миру та власних іменин. Митрополиту Львівському співслужили 6 архієпископів і єпископів з Польщі, Єпископи-помічники Едуард Кава та Леон Малий, Генеральний вікарій Львівської Архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек, настоятель катедри о. прелат Ян Нікєль, священики з України та з-за кордону.

1 січня, в перший день року, свої іменини відзначає Митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький. З цієї нагоди у Митрополичій Курії відбувся святковий обід.

Привітати нашого Архієпископа прибули запрошені гості з України та Польщі: єпископи з єпископату Польщі, співпрацівники в Курії, вихователі семінарії, священики, представники світу культури і науки.

Прибула також Генеральний Консул Польщі у Львові пані Еліза Дзвонкевич та Посли Польського Сейму Казімєж Ґолоюх і Тадеуш Хшан.

У святкуванні взяла участь капела «Lwowska Fala» на чолі з паном Едвардом Сосульським, котрі разом з гістьми колядувати та привітали Митрополита Мечислава.

Архієпископ подякував усім гостям за присутність та привітання.

Це Марійне свято відзначалось 1 січня в Римі та інших регіонах Заходу ще у VI столітті, проте у XIII-XIV століттях його витіснило свято Обрізання Господнього, яке 1570 року Папа Пій V розповсюдив як обов`язкове на всю Католицьку Церкву. 1914 року в Португалії на 11 жовтня встановили свято Материнства Пресвятої Діви, яке 1931 року розповсюдили на всю Церкву. У 1974 році Папа Павло VI відмінив свято 11 жовтня і встановив урочистість Пресвятої Богородиці 1 січня. У 1968 році Папа Павло VI встановив 1 січня Всесвітнім Днем миру.

Світлини: Сергій ЯкубовськийНазад