Новини

Назад

У Львові відбулася акція «Церковний передзвін»

: 403 2021-04-22 16:07:22

Три дні, 16, 17, 18 квітня, у Львові відбувалася акція «Церковний передзвін». Про акцію розповіли на прес-конференції у Львівській міській раді. Її організаторами стали депутат Львівської міської ради, голова Клубу Української греко-католицької інтелігенції Роман Грицевич, історик-львовознавець Ілько Лемко, дзвонар Катедри Петро Попович.

Ініціатор акції депутат ЛМР Роман Грицевич повідомив, що попередньо особисто розмовляв з Владиками УПЦ КП, УГКЦ, УАПЦ, РКЦ, які поблагословили акцію.

«Ще з давніх часів, у часах тривоги Українські Церкви — ПЦУ, УГКЦ, РКЦ об’єднуються і б’ють у дзвони. У наш час, час пандемії, протягом трьох днів у всіх церквах Львова звучали дзвони. Ця акція тривала впродовж 5 хвилин, але думаю, якщо взяти все разом – то це велика сила», - наголосив Роман Грицевич.

Під час прес-конференції дзвонар Катедри Петро Попович розповів про силу дзвонів, про вплив, який вони мали, зокрема, в історичному Львові: «Дзвони завжди слугували закликом до чогось, сповіщення про щось. Як дослідив історик Ілько Лемко, коли були якісь біди чи епідемії, у 1700 – 1800 роках, всі дзвони у церквах Львова дзвонили постійно, а не так як ми 5 хвилин. Воно якимось чином допомагало».

«Дзвонярство – це ціла наука, якою оволодіти можуть не всі. Для дзвонарів нема прізвищ, регалій¸ усі однакові. У 90-х роках минулого століття у Львові було створено товариство дзвонарів, довкола якого об’єдналися чоловіки і жінки, люди різноманітних професій. Стати дзвонарем непросто, спочатку треба отримати благословення настоятеля храму», - зазначив Петро Попович.

Роман Грицевич поділився своїми враженнями від того, як дзвонив у 9-тонний дзвін, адже його теж прийняли у товариство львівських дзвонарів.

На завершення прес-конференції депутат Львівської міської ради Роман Грицевич наголосив: «Ми повинні пам’ятати про наші християнські звичаї, а також шанувати та підтримувати».

Джерело: lvivrada.gov.uaНазад