Новини

Назад

У Львові розпочався X Тиждень християнської культури.

: 667 2021-05-19 14:05:12

У неділю, 16 травня, у Львівській митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії розпочався Х Тиждень Християнської культури.

Цьогорічний Тиждень християнської культури має ювілейний характер, тож розпочався театральною виставою, що відтворює важливу історичну подію у її 365-у річницю. Йдеться про обітниці короля Яна Казимира, котрі він склав 1 квітня 1656 року перед образом Матері Божої Ласкавої у Львівській катедрі. Саме тоді король обрав Пресвяту Діву Марії Королевою польської Корони, а взамін обіцяв поширювати Її культ, справедливо керувати та піклуватися про народ.

Театральну постановку обітів Яна Казимира організували власними силами працівники та парафіяни митрополичої базиліки при допомозі священників, що працюють у парафії та під керівництвом с. Лідії Зембович, директорки парафіяльної світлиці. Гооловну роль виконав актор Польського Народного Театру у Львові Вітольд Лафарович. Сценарій опрацювали на основі «Потопу» Генрика Сенкевича та парафіяльної хроніки Львівської катедри.

Заходи триватимуть до 22 травня. Щовечора о 19.30 год., після Святої Меси , можна буде долучитися до нової культурної події.


Джерело: CREDO

Автор : Віта Якубовська

Назад