Новини

Назад

У Львівський катедрі відкрито виставку проекту «Репресована духовність».

: 726 2021-09-10 19:48:09

10 вересня 2021 року о 16.30 у Кафедральному Соборі Львова Архієпископ Мечислав Мокшицький поблагословив відкриття вистави, разом із єпископом Броніславом Бернацьким та єпископом Мар’яном Бучком, духовенством та вірними кафедрального собору, представниками УГКЦ та ПЦУ.

До присутніх звернувся зі словом директор Львівського музею історії релігії п. Орест Малиць та Олександр Чернега, Керівник громадської організації «Україна - це я», координатор фотовиставки, а також п. Дмитро Горєвой, начальник відділу релігій та національностей департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА .

В рамках проекту «Репресована духовність», відкрита виставка з презентацією результатів першого циклу проекту, присвяченого репресіям проти Римсько-Католицької Церкви. У подальшому виставка демонструватиметься в містах України та в кількох містах Республіки Польща за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Одесі.

Метою виставки є інформування світового та українського співтовариства про переслідування комуністичною владою священнослужителів, боротьбу з релігійними організаціями та репресіями проти віруючих в період з 1920 по 1939 роки на території Одеської області.

Духовенство, як і інші верстви українського населення, пройшло через терор і репресії, коли радянська влада фізично винищувала та змушувала Церкву піти у підпілля на довгі роки.

Автор : Олександр Кусий

Назад