Новини

Назад

У Львівській катедрі молились за загиблих в 76 річницю трагедії села Гута Пеняцька

: 1353 2020-02-23 12:30:31

Увечері 22 лютого в Митрополичій Базиліці у Львові Єпископ-помічник Едуард Кава очолив св. Месу за жертви Гути Пеняцької, польського села в Бродівському районі на Львівщині, яке було знищене 76 років тому. В проповіді закликав молити Бога, щоби подібна трагедія більше не повторилася.

На спільній молитві була представницька делегація з Польщі, в складі якої були родини жертв в Гуті Пеняцькій, державні високопосадовці, представники самоврядування та паломники. Були присутні Держсекретар канцелярії президента РП Адам Кв’ятковський, віце-маршалок Сейму РП Малґожата Ґосєвська, Посол РП в Україні Бартош Ціхоцький, Генеральний консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч, голова Товариства «Гута Пеняцька» Малґожата Ґосньовська-Коля. Пані Малґожата Ґосьньовська-Коля подякувала присутнім полякам і українцям за пам`ять про невинно убієнних.

Численні делегації з України та з Польщі покладуть сьогодні квіти і запалять лампадки під пам’ятником, який встановлений неподалік костелу, в якому було вчинено криваву розправу над мирним населенням.

Автор : Олександр Кусий

Назад