Новини

Назад

Свята Меса в Митрополичій Базиліці за кардинала Мар’яна Яворського

: 1573 2020-09-12 23:11:12

12 вересня в Митрополичій Базиліці Святу Месу за померлого кардинала Мар’яна Яворського очолив архієпископ Мечислав Мокшицький. Співслужили його єпископ Луцький Віталій Скомаровський, єпископи-помічники Львівські Леон Малий і Едуард Кава, єпископ-сеньйор Мар’ян Бучек, Генеральний вікарій Львівської архідієцезії отець-інфулат Юзеф Павлічек, настоятель катедри о. прелат Ян Нікель, монсеньйор Себастіано Санна – Перший Секретар Апостольської Нунціатури в Україні.

Перед початком Святої Меси Лицарі Колумба внесли і встановили перед головним вівтарем реліквярій з мощами бл. Якова Стрепи.

Оголошено листи-співчуття Святішого Отця Франциска і президента України Володимира Зеленського.

У вступному слові архієпископ Мечислав Мокшицький, що в сьогоднішній спільній молитві складаємо подяку покровителю нашої архідієцезії бл. Якову Стрепі та кардиналу Мар’яну Яворському, котрий, проживши 94 роки, відійшов до Господа і якого вчора згідно із заповітом поховано в крипті Кальварії Зебжидовської.

У проповіді архієпископ Мечислав Мокшицький пригадав найважливіші віхи в пастирському служінні кардинала Мар’яна Яворського. Зокрема відродження структур Католицької Церкви в Україні, організацію двох візитів Святішого Отця Йоана Павла ІІ до Львівської архідієцезії (до Любачева і Львова), відновлення діяльності Львівської Духовної Семінарії, повернення храмів.

Після завершення Святої Меси слова співчуття з приводу відходу до вічності кардинала Мар’яна Яворського висловили Генеральний консул РП у Львові Еліза Дзвонкевич, а від імені міського голови Львова Андрія Садового – пан Євген Бойко.

Автор : Костянтин Чавага

Назад