Новини

Назад

Митрополит до неопресвітерів: Пям’ятаймо! Люди хочуть священників свідомих сенсу свого покликання!

: 1948 2022-01-22 15:33:22

Сьогодні, 22 січня 2022 р., Львівська архідієцезія та Вселенська Церква отримали двох нових священників. У митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, уділив свячення пресвітерату двом дияконам — Казимиру Вавричу з Нижніх Петрівців та Віктору Циганюку з Чернівців. В урочистості взяли участь численні священники Львівської архідієцезії, богопосвячені особи, родичі та гості нововисвячених отців.

Разом з архієпископом Мечиславом Мокшицьким Євхаристію співслужили єпископ-помічник Едвард Кава, єпископ-емерит Харківсько-Запорізької дієцезії Мар’ян Бучек, а також ректор Львівської Вищої духовної семінарії о. прелат Петро Бжескі та настоятель базиліки о. прелат Ян Нікель.

На початку Святої Меси митрополит звернувся до дияконів із проханням шанувати той великий дар і гідність, якими є священство, та святістю свого життя приваблювати до святості тих, кому вони служитимуть і кого провадитимуть до Божого Царства.

А в проповіді архієпископ Мечислав Мокшицький сказав:

— Так як Бог послав Ісаю до обраного народу, так сьогодні посилає вас, щоби ви йшли і ставали знаком Божої правди для людей, до котрих пошле вас спільнота Церкви. Щоби ви без страху, але із сильною вірою, проголошували вчення Спасителя, наполягаючи вчасно і невчасно, підбадьорюючи і, за необхідності, вказуючи на помилки, пам’ятаючи водночас постійно про те, що Бог прагне спасіння кожної людини і твого теж. (…) Євангельський образ Доброго Пастиря, який товаришує сьогоднішній урочистості, є зобов’язанням для вас, дорогі диякони, і для нас, висвячених роки тому, тож пам’ятаймо, що люди хочуть священників, свідомих свого покликання.

Після Літургії Слова розпочалися обряди священницьких свячень. Диякони молилися, лежачи хрестом на підлозі храму, а в цей час присутні молилися за них Літанією до Всіх Святих. Далі диякони, вкладаючи свої долоні у долоні ординарія, засвідчили свій послух Церкві та єпископу. Згідно з традицією, так само, як і першу сутану, літургійний одяг молодим священникам допомагають одягати їхні настоятелі. Після цього архієпископ намащує долоні неопресвітерів миром.

На завершення Меси митрополит подякував батькам неопресвітерів, їхнім вихователям та заохотив усіх молитися про нові покликання.

Світлини: Сергій Якубовський

Джерело: CREDO

Автор : Віта Якубовська

Назад