Новини

Назад

Попільна Середа в Митрополичій Базиліці у Львові

: 2133 2019-03-07 11:41:19

В усіх католицьких парафіях, у вечері вірні збираються на літургії, щоб разом розпочинати час навернення в молитві, пості та милостині. Свята Меса Попільної Середи була відсвяткована також у Львівській Латинській Катедрі.
Євхаристію з цієї нагоди очолив єпископ-помічник Львівської Архідієцезії Едуард Кава. Співслужив йому вікарій Митрополичої Базиліки о. Анатолій Русін.

Єпископ-помічник Едуард Кава,  пояснюючи присутнім у храмі, чому в цей день посипають попелом голови, сказав: "Єдиний раз в році ми використовуємо в літургії попіл. Це видимий знак нашого покаяння... Ми стаємо на коліна цього дня та визнаємо, що ми є грішниками. Я знаю що потребую Твого милосердя. Ти можеш забрати мої гріхи та відновити моє життя. Такий є сенс цього посипання попілом... Вчинки милосердя маємо робити в укритті. Це перекреслює всю нашу людську логіку,.. бо покаяння це не заслуга нікого, тільки Бога".

Після Літургії Слова відбулося традиційне посипання голів вірних попелом. «Порох ти, і в порох обернешся» і «Навертайтеся і вірте в Євангеліє» - це слова, які священик говорить під час посипання попелом. Вони спонукають нас задуматися і усвідомити те, що ми є грішниками, котрі потребують прощення і Божого милосердя. Для цього впродовж цього посту в Літургії Церкви ми будемо отримувати Слово Боже і підкріплюватися Євхаристією щоб перебувати в єдності зі Спільнотою Церкви.

Світлини: Олександп Кусий

Автор : Олександр Кусий

Назад