Новини

Назад

Подячна молитва єпископів України у двадцять п’яту річницю смерті єпископа Рафала Керницького

: 785 2020-11-24 10:19:03

23 листопада, о 18.30 год., в Митрополичій Базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії була звершена подячна Св. Меса за життя та служіння отця єпископа Рафала Керницького у Львівській Архідієцезії. Цього року минає двадцять п’ять роки від дня його смерті. Євхаристію очолив Архієпископ Мечислав Мокшицький разом із єпископами із цілої України, які розпочинають спільні реколекції.

На початку Св. Меси Львівський Митрополит сказав: «У дусі вдячності ми хочемо вшанувати пам’ять Отця Рафала, якого вже 25 років немає з нами. Особливим знаком нашої пам’яті є спільна молитва за участі Єпископату України, священиків та богопосвячених осіб, а також вдячних жителів Львова та його околиць».

У проповіді єпископ Едуард Кава OFMConv наголосив: «Бути усім для усіх – такі слова сказав св. Йоан Павло ІІ про отця Рафаїла Керницького. Ці слова дуже чітко зображують його особу та його служіння… Віра, надія і любов супроводжували та звершилися в його житті».

На завершення Архієпископ Мечислав попросив усіх про молитву за єпископів України, які в цих днях розпочинають свої реколекції та спільну конференцію, а також привітав ювілярів о. Романа Стадника, о. Володимира Кусьнєжа та о. Адама Літвіца з 25-річчям священства.

Довідка:

Рафал Владислав Керницький народився 1912 р. в Кулачківцях. Будучи дитиною, навчався в гімназії ОО. Францисканців у Львові. У 1930 р. вступив до Ордену Братів Менших Конвентуальних (Францисканців), де 1939 р. був висвячений у пресвітери. Не зважаючи на переслідування Церкви, ревно здійснював душпастирське служіння у Львові під час ІІ Світової війни та в часи радянської влади. У 1949-1958 і 1965-1995 рр. був настоятелем Латинського Кафедрального собору у Львові.

Також провадив апостольську діяльність у, діючому в ті часи, костелі св. Антонія. У 1991 р. був призначений папою Йоаном Павлом ІІ єпископом-помічником Львівської Архідієцезії та прийняв з рук кардинала Мар’яна Яворського єпископські свячення. Помер 23 листопада 1995 р. у Львові. 4 травня 2012 р. у львівському Кафедральному соборі відкрито його беатифікаційний процес.

Автор : Олександр Кусий

Назад