Новини

Назад

Пасхальна Вігілія в Митрополичій Базиліці.

: 1285 2021-04-03 21:22:50

Увечері, 3 квітня святкування Пасхальної Вігілії в Митрополичій Базиліці очолив Архієпископ Мечислав Мокшицький. О 18.00 перед головний вівтар було винесено Пасхал — велику воскову свічку, яка є знаком Воскреслого Христа. Архієпископ Мечислав Мокшицький розмістив на Пасхалі п’ять цвяхів, що символізують рани Христа і актуальну дату, запалив від розкладеного вогню Пасхал, який урочисто вніс до притемненого храму настоятель о. прелат Ян Нікєль.

Під час процесії до головного вівтаря духовенство і вірні поділилися вогнем від Пасхалу. Літургію світла змінили читання з псалмами, Літургія Слова, яка пригадала усім історію спасіння. Архієпископ Мечислав Мокшицький урочисто освятив воду, якою покропив присутніх у храмі. Далі виголосив проповідь.

«Брати і сестри! Освячуючи і запалюючи пасхальну свічку, яка символізує присутність Христа в Церкві, ми пройшли дорогу від темряви смерті, яку приніс на землю первородний гріх, до світла і блиску правди, яка приносить радість – наголосив Митрополит.

Сьогоднішній вечір – це початок радості віри, який наступив в Святу Ніч Воскресіння, а недільний Великодній ранок, коли ми побачимо пустий гріб, лише підтвердить цей факт…

Літургія слова веде нас до нового життя, знаком якого стане відновлення обітниць Хрещення. Цей акт віри – це ніщо інше, як прийняття науки святого Апостола Павла, який говорить: „Так само і ви вважайте себе мертвими для гріха і живими для Бога в Христі Ісусі”».

Усі присутні в катедрі відновили обітниці хрещення, відрікаючись гріха, сатани і всього, що веде до зла, а також визнали віру в Бога Отця, Сина і Святого Духа. Пасхальна Вігілія завершилася Євхаристією, яку очолив Архієпископ Мечислав Мокшицький.

Протягом дня священики освячували великодні страви вірян до святкового столу.

Автор : Олександр Кусий

Назад