Новини

Назад

Пасхальна Вігілія в Митрополичій Базиліці

: 1791 2019-04-21 16:53:53

Увечері 20 квітня святкування Пасхальної Вігілії в Митрополичій Базиліці очолив Архієпископ Мечислав Мокшицький. О 18.00 перед головний вхід до катедри було винесено Пасхал — велику воскову свічку, яка є знаком Воскреслого Христа. Архієпископ Мечислав Мокшицький розмістив на Пасхалі п’ять цвяхів, що символізують рани Христа і актуальну дату, запалив від розкладеного вогню Пасхал, який урочисто вніс до притемненого храму його настоятель о. прелат Ян Нікєль.

Під час процесії до головного вівтаря духовенство і вірні поділилися вогнем від Пасхалу. Літургію світла змінили читання з псалмами. Архієпископ Мечислав Мокшицький урочисто освятив воду, якою покропив присутніх у храмі. Далі виголосив проповідь.

Усі присутні в катедрі відновили обітниці хрещення, відрікаючись гріха, сатани і всього, що веде до зла, а також визнали віру в Бога Отця, Сина і Святого Духа. Пасхальна Вігілія завершилася Євхаристією, яку очолив Архієпископ Мечислав Мокшицький. Співслужили Генеральний вікарій Львівської Архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек, настоятель катедри о. Ян Нікєль, о. Вальдемар Турек та о. Аркадій Ноцонь з Ватикану.

Після завершення богослужіння римо-католиків привітали Генеральний консул Польщі у Львові Рафал Вольський і міський голова Львова Андрій Садовий.

Протягом дня священики освячували великодні страви вірян.

Фото: Костянтин Чавага

Автор : Костянтин Чавага

Назад