Новини

Назад

Освячення нового вівтаря до 650-річчя парафії у Городку.

: 350 2022-09-20 20:58:21

У суботу, 17 вересня в парафії Воздвиження Всечесного Хреста у Городку відбулося урочисте освячення нового вівтаря. Урочистість очолив архієпископ Адам Шаль, митрополит Пшемиський у співслужінні із єпископом Едуардом Кавою, єпископом помічником Львівської архідієцезії.

У день парафіяльного відпусті та в 650-річчя парафії, ординарій Пшемиської архідієцезії архієпископ Шаль освятив новозбудований вівтар та амвон. На урочистій події були також присутні канцлер Курії Львівської архідієцезії о. Владислав Гримський, економ Пшемиської архідієцезії о. прелат Едвард Соболяк та понад 30 священників з України та Польщі, представники місцевої влади, яких запросив настоятель парафії о. канонік Антон Козак. Було присутніх багато парафіян та гостей. Літургію підготовив та виконав функцію головного церемоніарія кс. др Ян Щих, настоятель із Великого Любеня.

Варто зазначити, що саме при нагоді ремонту та відновлення інтер’єру костелу за останні роки, було виконано новий кам’яний амвон та вівтар, який є центральним місцем католицького храму. Вівтар виконано з червоного граніту у Коростишеві та поставлено ще 10 червня 2022 року. Вівтар оздоблено агнцем, який символізує Жертву Ісуса Христа.

У проповіді митрополит наголосив на тому, що християнський вівтар це символ самого Христа, який є посеред своїх вірних і як «жертва нашого поєднання» і як «небесна пожива, яка нам дана» і цілковито призначений для Ісуса і для Його спасенної жертви.

Святість вівтаря і його символіка були підсилені обрядом його освячення, який відбувся після проповіді. Під час помазання вівтаря єлеєм хризма молилися, щоб вівтар став видимим знаком тайни Христа. Архієпископ Адам Шаль разом із єпископом Едуардом Кавою окадили та помазали святим миром вівтар.

Після завершення Святої Меси та процесії отець настоятель Антон Козак та парафіяни подякували кожному за присутність та запросили гостей відсвяткувати цю подію. Літургію прикрасив спів хору, який створили вчителі музичної школи із Городка.

Автор : Андрій Пеканець

Назад