Новини

Назад

"Недостатньо мати Царицю на штандарах, ми повинні носити Її в серці і слухати Її слова" - Архієпископ Мокшицький

: 1686 2019-04-02 13:07:31

В понеділок, 1 квітня, о 18:30 у Львівській Архікатедрі була звершена Свята Меса в Урочистість Пресвятої Діви Марії  Милостивої та з нагоди 363 річниці шлюбів короля Яна Казимира. Вірні разом зі священиками дякували Богові за отримані благодаті, а також довірили себе і нашу країну під захист Богоматері, покровительки нашої Архідієцезії.

Євхаристію очолив Його Ексцеленцiя Архієпископ Мечислав Мокшицький. «У тому подячному богослужінні ми повинні взяти участь, як люди віри і спадкоємці шлюбів короля Яна Казимира», сказав Львівський Митрополит. Та додав: "Недостатньо мати Царицю на штандарах, ми повинні носити Її в серці і слухати Її слова - Зробіть усе що каже мій Син - це є шлях перемоги, це є шлях виконання шлюбів Яна Казимира".

Довідка:

1-го квітня 1656 року перед коною Матері Божої Милостивої у митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові склав свої обітниці польський король Ян ІІ Казимир. Того дня, під час Служби Божої, у присутності владик, сенаторів, шляхти та міщан король Ян Казимир здійснив коронацію Божої Матері на королеву польської Корони.

"Велика Матір Бога-Чоловіка, Найсвятіша Діво! Я, Ян Казимир, за милістю Твого Сина, Короля королів, а мого Господа, і за Твоїм милосердям король, до Найсвятіших стіп Твоїх припадаючи, Тебе нині обираю моєю Патронкою і Королевою моїх держав. Так самого себе, як і моє Польське королівство, князівства Литовське, Руське, Пруське, Мазовецьке, Жмудське, Курляндське, Ліфляндське, Смоленське, Чернігівське, а також військо обох народів і весь мій люд повіряю Твоїй особливій опіці. Закликаю Твою допомогу і милосердя в цьому жахливому, повному поразок, стані мого королівства проти неприятелів Римської церкви закликаю", – виголосив король на колінах перед чудотворним образом Божої Матері Ласкавої.

Ще поклявся Ян Казимир, що коли настане мир, він з усіма станами робитиме все можливе, щоби люд свого королівства визволити від біди та утисків.

Королівство зазнавало величезної небезпеки – як з боку шведів, так і з боку Росії. Король урочисто обрав Богородицю царицею Польщі і всіх своїх земель, просячи Її допомоги в боротьбі проти навали.

Нині вже не йдеться про захист королівства Польського ані про напади шведів. Сьогоднішньому світу загрожують інші небезпеки: зовнішня агресія Росії, неспокій в серцях вірних перед виборами президента. Тому шлюби (обітниці) короля Яна Казимира є й сьогодні важливими і дуже актуальними, бо пригадують, що хто раз був відданий опіці Богородиці, сьогодні і назавжди під її Покровом перебуваючи, може здолати усі труднощі.

Автор : Олександр Кусий

Назад