З нагоди 25-ї річниці візиту святого Йоана Павла II до Львова запрошуємо парафіян, друзів, молодь та цілі родини взяти участь у особливих подіях.
План заходів:
оголошує запис
на 2025/2026 академічний рік
5-річного навчання (10 семестрів) на
філософсько-теологічному факультеті
з педагогічною спеціалізацією, а також журналістика, освіта на "час кризи"
Національний заповідник "Замки Тернопілля" провів тендер на реставрацію фасадів келій монастиря Бернардинів, пам’ятки архітектури національного значення XVII ст. Про це йдеться у системі електронних закупівель Рrozorro, повідомляє УНН.
Національний заповідник "Замки Тернопілля" планує реставрацію фасадів, зокрема реставрацію та відтворення штукатурки, установлення дрібних конструкцій, ремонт бутової кладки стін та інше будівлі монастиря у місті Забараж.
Кількість запланованих робіт – 1 шт. Вартість робіт згідно результатів тендеру - 5 330 253,60 грн.
Термін виконання запланованих робіт згідно угоди – до 31 грудня 2020 року.
Довідково. Бернардинський монастир у м. Збаражі Тернопільської області заснував князь Юрій Збаразький у 1627 р. Будівництво завершили Януш Вишневецький і його дружина Євгенія.
У 1675 р. комплекс майже повністю знищили татари. Обитель змогли реконструювати лише у 1755 р. У 1723 р. з допомогою Станіслава та Юзефа Потоцьких звели величний костел св. Антонія, який зберігся до наших днів. До складу комплексу монастиря бернардинів входять бароковий костел святого Антонія (1723), келії (1627-1637), башта-дзвіниця (1746-1755, архітектор Й.Ганц) і оборонні мури (1627-1637). У 1746 – 1755 р. відбулася перебудова монастирського комплексу, у результаті якої будівля втрачає оборонні ознаки: башти перебудовують, а головний фасад змінює свій декор.
Обитель вважалася однією з найвпливовіших на Поділлі: з 1768 р. тут діяла лікарня для хворих і бідних, а з 1777 р. – латинська гімназія і парафіяльна школа.
У період Першої світової війни католицький монастир зазнав значних руйнувань, після Другої світової війни монастир і костел не функціонували як сакральні споруди, а використовувалися як складські приміщення для зберігання мінеральних добрив. Згодом у монастирі розмістилася лікарня, а з 70-тих років XX ст. – службові заводські та виробничі приміщення. У 1990 р. до Збаража повернулися монахи-бернардини, завдяки цьому у костелі з 1994 р. розпочалися ремонтно-будівельні роботи. У 2000 р. костел освятили і разом з частиною монастиря передали у розпорядження місцевої римо-католицької громади та отців францисканців.
Джерело: УНН
© Copyright © 1991-2026 Львівська Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви.
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв дозволяється за умови посилання rkc.lviv.ua (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www. rkc.lviv.ua. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. Редакція може не поділяти думку авторів. Редакція залишає за собою право редагувати надані матеріали.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію.
