Новини

Назад

Молитва про мир в Україні та благословення для митрополита Львова в катедрі у перший день Нового року

: 1032 2022-01-01 20:34:22

1 січня, на свято Пресвятої Богородиці, в перший день Нового року, вірні зібралися в кафедральному соборі Львова, щоб молитись спільно про мир у світі і в Україні. В останній день Октави Різдва і перший день нового 2021 року, в Митрополичій Базиліці Архієпископ Мечислав Мокшицький очолив Святу Месу з нагоди урочистості Пресвятої Богородиці Діви Марії, Всесвітнього Дня миру та власних іменин. 

Митрополиту Львівському співслужили єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло, єпископ-помічник Едуард Кава, єпископ-емерит Мар’ян Буче, настоятель катедри о. прелат Ян Нікєль, священики з України та з-за кордону, особливо молилися про Боже благословення і необхідні благодаті для нашого митрополита в день його іменини, дякуючи Богові за його служіння у Львівській Архідієцезії.

Привітати нашого Архієпископа прибули запрошені гості з України та Польщі: єпископи, співпрацівники в Курії, вихователі семінарії, священики, представники світу культури і науки.

Прибула також Генеральний Консул Польщі у Львові пані Еліза Дзвонкевич та посол Польського Сейму Казімєж Ґолоюх. Архієпископ подякував усім гостям за присутність та привітання.

Це Марійне свято відзначалось 1 січня в Римі та інших регіонах Заходу ще у VI столітті, проте у XIII-XIV століттях його витіснило свято Обрізання Господнього, яке 1570 року Папа Пій V розповсюдив як обов`язкове на всю Католицьку Церкву. 1914 року в Португалії на 11 жовтня встановили свято Материнства Пресвятої Діви, яке 1931 року розповсюдили на всю Церкву. У 1974 році Папа Павло VI відмінив свято 11 жовтня і встановив урочистість Пресвятої Богородиці 1 січня. У 1968 році Папа Павло VI встановив 1 січня Всесвітнім Днем миру.


Світлини: Сергій Якубовський

Автор : Олександр Кусий

Назад