Новини

Назад

Молитва про мир в Україні та благословення для митрополита Львова в катедрі у перший день Нового року

: 969 2021-01-01 15:59:13

1 січня, в останній день Октави Різдва і перший день нового 2021 року, в Митрополичій Базиліці Архієпископ Мечислав Мокшицький очолив Святу Месу з нагоди урочистості Пресвятої Богородиці Діви Марії, Всесвітнього Дня миру та власних іменин. Митрополиту Львівському співслужили Єпископи-помічники Едуард Кава та єпископ Ян Собіло, настоятель катедри о. прелат Ян Нікєль та священники з деканату.

Привітати нашого Архієпископа прийшла також Генеральний Консул Польщі у Львові пані Еліза Дзвонкевич. Архієпископ подякував усім гостям за присутність та привітання.

Урочистість Пресвятої Богородиці Марії - це Марійне свято відзначалось 1 січня в Римі та інших регіонах Заходу ще у VI столітті, проте у XIII-XIV століттях його витіснило свято Обрізання Господнього, яке 1570 року Папа Пій V розповсюдив як обов`язкове на всю Католицьку Церкву. 1914 року в Португалії на 11 жовтня встановили свято Материнства Пресвятої Діви, яке 1931 року розповсюдили на всю Церкву. У 1974 році Папа Павло VI відмінив свято 11 жовтня і встановив урочистість Пресвятої Богородиці 1 січня. У 1968 році Папа Павло VI встановив 1 січня Всесвітнім Днем миру.

Автор : Олександр Кусий

Назад