Новини

Назад

Меса освячення Мира у Львівській Митрополичій Базиліці.

: 1360 2021-03-30 15:32:38

30 березня, у Великий Вівторок, у Львівській Митрополичій Базиліці Успіння ПДМ відбулася конгрегація священиків та богопосвячених осіб Львівської Архідієцезії. Як і щороку, у Великий Вівторок священики з усієї дієцезії з’їжджаються до Кафедрального собору, котрий є матір`ю всіх церков Архідієцезії, щоб разом зі своїм ординарієм служити Святу Месу освячення Мира.

Перед Святою Месою було молитовне чування та адорація Пресвятих Дарів. Євхаристію, яка розпочалася о 10.00, разом з Ординарієм архієпископом Мечиславом Мокшицьким співслужили єпископ-помічник Едуард Кава, Провінціал Ордену Кармелітів о. Боґдан Меґер O. Carm, настоятель братів бенедиктинців презес Максиміліан Навара OSB, ректор, вихователі та викладачі семінарії разом з прибулими священиками з усіх деканатів нашої дієцезії.

На початку Літургії пролунали слова привітання Львівського митрополита Мечислава з його ювілеєм 60–ліття. Слова подяки та вітання від імені всіх священиків Архідієцезії склав о. прелат Ян Нікель. Гомілію до священників проголосив провінціал Ордену Кармелітів о. Боґдан Меґер O. Carm.

Святкування Меси Мира є особливим свідченням єдності Церкви, показує повноту священичої влади єпископа і єдності з ним всіх священиків. Під час святої Меси священики відновили свої обітниці, які давали під час рукоположення. Архієпископ Мечислав Мокшицький освятив оливу хворих, і оливу катехуменів та хризмо (запашну олію, яка протягом року використовуватиметься під час Таїнств Хрещення, Миропомазання і Священства), єлей для Таїнства Єлеопомазання хворих та єлей катехуменів, які після св. Меси священики забрали до своїх парафій.

Святкування завершились у залах Митрополичої Курії святковим почастунком-агапою, яка була реалізований завдяки щедрій підтримці Генерального Консульства Польщі у Львові на чолі з Генеральним Консулом Республіки Польща п. Елізою Дзвонкєвіч.

Автор : Олександр Кусий

Назад