Новини

Назад

Медіаграмотність для семінаристів? Обов’язково!

: 97 2023-05-24 20:37:52

Цими днями студенти Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах мали нагоду взяти участь у вишколі з медіаграмотності. Тематичні зустрічі проводили працівник пресслужби Львівської архідієцезії о. доктор Олександр Кусий та журналістка, кореспондентка суспільно-релігійного часопису CREDO Віта Якубовська.

Отець Олександр, узявши за основу лист Папи Франциска, присвячений LVII Всесвітньому дню суспільних комунікацій, розповідав семінаристам, як важливо ширити культуру миру за допомогою комунікації, позбавленої ворожнечі:

— «Промовляти серцем. “По правді в любові” (Еф 4,15)» — саме такий заголовок має звернення Папи Франциска до журналістів та всіх, хто пов’язаний із суспільними комунікаціями, а сьогодні це всі ми — користувачі соціальних мереж. Тож сьогодні хочемо говорити з вами про те, як повідомляти правду, щоб бути почутими. А також про особисту культуру користування соцмережами для представників Церкви, про виважений діалог духовенства у віртуальному просторі, про мистецтво вести конструктивні дискусії на просторах інтернету та використання медіа як євангелізаційного майданчика.

Натомість п. Віта Якубовська наголосила на повазі до інтелектуальної власності й авторських прав при поширенні чи запозиченні контенту, створеного іншими авторами, при цитуванні текстів та розміщуванні фотографій. А ще журналістка розповіла, як відрізнити фейкові новини від справжніх та розпізнати так звані сайти-«сміттярки» з неправдивим або шкідливим змістом. Також кореспондентка часопису CREDO звернула увагу семінаристів на практичні аспекти ведення особистих та парафіяльних сторінок у соціальних мережах:

— Усе, сказане духовною особою, завжди трактуватиметься як сказане священником. Нема розрізнення на «це я сказав як приватна особа» і на «як священник, я вважаю…» Тож слід брати до уваги, що ваші слова та дії — це слова та дії католицького священника. Будьте послідовні, щоб бути вірогідними. Обравши шлях наслідувати Христа, який є Правдою, проголошуйте цю Правду також і у віртуальному просторі. І слід почати з елементарних речей: власне фото на аватарці у соціальних мережах, справжнє ім’я та гідний зміст поширюваної вами інформації. (…) Парафіяльна сторінка має відображати життя парафії, її діяльність, бути дзеркалом втілених душпастирських ініціатив.

Вишкіл також став нагодою поговорити про взаємодію Церкви й медіа, про правила кризової комунікації та інтернет як майданчик для лагідної, але ефективної євангелізації.
Джерело: CREDO

Автор : Віта Якубовська

Назад