Новини

Назад

Концерт історичних пісень у Митрополичій Базиліці

: 1468 2019-04-08 14:49:05

Під патронатом Архієпископ Мечислава Мокшицького і віце-маршалка Сенату РП Марія Коц увечері 7 квітня в Митрополичій Базиліці відбувся величавий концерт з творів Юліана Урсина Нємцевича (1758-1841) в новому аранжуванні Кшесіміра Дембського та на прославу Матері Божої Милостивої Прекрасної Зірки Міста Львова. Представницьким мистецьким колективом Війська Польського диригував Кшесімір Дембський.

На концерті були присутні Архієпископ Мечислав Мокшицький, Генеральний вікарій Львівської Архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек, ректор Львівської ВДС о. прелат Пйотр Бжескі, духовенство і вірні з багатьох парафій та численні гості, зокрема Надзвичайний в Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі, Генеральний консул РП у Львові Рафал Вольскі, керівники Фонду «Допомога полякам на Сході», Польсько-українського фонду ім. І. Я. Падеревського, Польського Інституту в Києві.

На концерт були запрошені також представники УГКЦ, Православних Церков і Вірменської Апостольської Церкви та обласної і міської влади.
Перед початком концерту маестро Кшесімір Дембський розповів, що багато польських композиторів поклали на музику поетичні твори Юліана Урсина Нємцевича, завдячуючи чому не одне покоління поляків вивчали історію своєї держави.

Після завершення концерту до присутніх звернувся зі словом Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцкі. Архієпископ Мечислав Мокшицький подякував організаторам і виконавцям за реалізацію мистецького проекту.

Світлини: Костянтин Чавага

Автор : Костянтин Чавага

Назад