8 листопада 2025 року парафія Преображення Господнього в Добромилі приймала Його Преосвященство Архієпископа Мечислава Мокшицького. Причиною візиту нашого Архієпископа була канонічна візитація (попередня відбулася у 2019 році).
У суботу о 12:00 ми чекали Архієпископа біля дверей храму. Зібралися адміністратор, міністранти, хор, парафіяни та гості. З дзвіниці долинав звук дзвона, який не дзвонив з часів війни (понад чотири роки). Архієпископа Мечислава Мокшицького, у супроводі нотаріуса Львівської курії, отця Казимира Гавлюка, привітали біля головних дверей храму настоятель та громада. Потім архієпископ отримав ключі від храму, які він також поцілував. Ми зробили фотографію на згадку і, співаючи гімн «Господь — мій Пастир...», увійшли до церкви. Архієпископ став на коліна перед Пресвятими Дарами в церкві, і розпочалася наступна частина вітання. Спочатку від імені парафії Добромиль підійшла Оля Касприк з букетом квітів та підготовленою нею промовою. Далі адміністратор парафії отець Гжегож Кіда привітав архієпископа, який очолив Євхаристію. Після Меси архієпископ зустрівся з групою парафіян у церкві. Там були присутні члени Товариства Розарію, хор, міністранти та інші парафіяни та прихильники нашої церкви. Після зустрічі ми пішли на обід до ректорату.
Близько 15:00 ми помолилися Молебень Божого Милосердя за покійних на цвинтарі Добромиля. Були також присутні кілька членів парафії.
О 16:00 у храмі відбулася зустріч з дітьми та молоддю всієї парафії. Присутніх було понад 20 осіб. Архієпископ розповів про 650-річну традицію Католицької Церкви в нашому регіоні та її внесок, зокрема створення шкіл, лікарень, притулків, економіку, західні технології тощо. Архієпископ також поділився спогадами про Святого Івана Павла II, а діти могли побачити фотографії нашого Архієпископа з чотирма останніми Папами, що були розміщені на великому екрані позаду нього.
О 17:00 ми вирушили до Посади Новомійської, щоб відвідати наших літніх та хворих парафіян, Казимира та Анну Долгун. Вдома на нас також чекала їхня молодша родина: син Влодзімеж з дружиною Вірою, онука Наталія (студентка) та онука Руслана з чоловіком Анджеєм. Архієпископ з родиною молилися за родину та за мир в Україні, розмовляли зі старшими та молодшими членами родини. Серед інших подій протягом дня були оглянуті парафіяльні книги та документи, і Архієпископ записав свої спостереження до парафіяльної хроніки в Добромилі.
Наступного дня о 9:00 ранку в Добромилі відбулася Свята Меса, яку очолив Архиєпископ Мечислав Мокшицький. Після молитви після Святого Причастя Архиєпископ подарував патену вірним в Добромилі як дар для вівтаря, а потім освятив два триптихи на бічних вівтарях: перший містить зображення: у центрі Ісуса Милосердного, з боків – Святого Івана Павла II та Святої Фаустини, а другий триптих: у центрі – Матері Божої Милосердної Неустанної Помочі та з боків – Святого Йосипа та Святої Анни.
Об 11:00 ранку група 20 осіб зібралася перед храмом Святої Трійці (Санктуарій Матері Божої Провидіння) у Нижанковичах та привітала Архиєпископа Після завершення Євхаристії архієпископ подарував парафіяльній спільноті в Нижанковіцах новий золотий орнат як дар для вівтаря.
О 13:00 перед храмом Святого Мартина в Новому Місті архієпископа чекав адміністратор парафії отець Гжегож Кіда, одягнений у капу та бірету, семеро міністрантів та велика група парафіян та гостей, деякі з яких були з Польщі. Пані Галіна Саврей, головна відповідальна за освіту, культуру, спорт та туризм у нашій ОТГ, вручила квіти Архиєпископу та від імені мирян парафії виголосила гарну промову. Після Святої Меси архієпископ подарував церкві в Новому Місті патену для Святого Причастя та благословив «круасани Святого Мартина». Після гімну прослави архієпископ благословив вірних Пресвятими Дарами.
Близько 17:00 архієпископ, отець Казимир та отець Гжегож вирушили до четвертого храму, церкви Святого Миколая в Рожеві. Біля могил ми помолилися за померлих і відвідали цвинтарну каплицю. Нарешті, ми вирушили до парафії в Хирові, щоб відвідати нашого найближчого сусіда, парафію Добромиль, отця віце-декана Влодимира Строгуша.
Візитація була прекрасним, хоча й складним часом. Я дуже вдячний за зміст запису в парафіяльній хроніці Добромиля.
Отець Гжегож Кіда