Новини

Назад

Церемонія нагородження медаллю блаженного Якова Стрепи у Львівській катедрі.

: 1191 2021-09-14 19:28:07

11 вересня у Львівській катедрі відбулась урочиста церемонія нагородження медаллю блаженного Якова Стрепи у Львівській катедрі, яку цьогоріч отримали тринадцятеро вірних та доброчинців Львівської архідієцезії.

Церемонія нагородження медаллю блаженного Якова Стрепи відбулась традиційно після процесії з мощами Блаженного покровителя Львівської Архідієцезії вулицями міста. На завершення Святої Меси об 11.00, з нагоди тридцятої річниці відновлення структур Римо-Католицької Церкви в Україні, архієпископ відзначив пам’ятними медалями блаженного Якова Стрепи осіб, які зробили значний внесок у збереження, розвиток та розбудову Львівської Церкви та зробили значний внесок у збереження, розвиток віри.

Ця участь в урочистій процесії та нагородженні є насамперед знаком і проявом нашої віри перед світом, але й знаком єдності із тими, хто дбаючи про традицію та поширення віри на наших теренах не забуває про своє коріння і допомагає духовно і матеріально нашій львівській Церкві – зазначив митрополит.

Особи нагороджені медаллю блаженного Якова Стрепи

у Львівській катедрі 11 вересня 2021р.

1. Отець канонік Ігнацій ЧАДЕР, священик Бєльсько-Живецької дієцезії. Декан Скочувського деканату. Протягом багатьох років отець Канон допомагав Церкві в Україні. Багато разів він підтримував парафії нашої Архідієцезії, зокрема парафію Святого Михаїла у Львові-Сихові та Найсвятішого Серця Ісуса у Чернівцях. З 2017 року він особливо бере участь у житті та розвитку парафії Матері Божої Фатімської у Зимній Воді. Через епідеміологічну ситуацію він сам не зміг приїхати до Львова. Від його імені нагороду отримує о. Ян Фафула, настоятель в Зимній Воді.

2. БОРИС Марія та Василь, з парафії Матері Божої Неустанної Помочі у Трибухівцях, Тернопільської обл. У шлюбі вони виховали восьмеро дітей. Одна дочка, Лілія, вступила до Конгрегації сестер францисканок родини Марії, прийнявши ім’я Вероніка. Нині вона служить у Митрополичій базиліці у Львові. За часів комунізму родина Борис твердо віддана своїй вірі, на початку 1990 -х років вони належали до невеликої групи людей, які брали участь у відновленні церков у Бучачі та Трибуховце. Вони також доклали чимало зусиль для відновлення храму у Бучачі, Старих Петликівцях та Трибуховцях. З 1992 р до сьогоднішнього дня дбають та піклуються про храм у Трибухівцях.

3. ХАРЧЕНКО Степан. У зв’язку з 30 -річчям відновлення структур Католицької Церкви в Україні цього року архієпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський, вручив нагороду за особливу участь у матеріальній реконструкції Церкви, а саме будівництві церков у: Моршин, Зимній Воді та Червоному, а також ремонтні роботи в храмах, каплицях та парафіяльних будівлях у: Галущинцях, Полупанівці, Жеребках, Хирові, Харкові, Дунаївцях, Слободі, Червонограді, Кутах, Новосілках, Малехові, Старій Скваряві, Лановичах та багато інших місць.

4. ДУДНИК Юрій, з парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Скалі Подільській, Тернопільської обл. Пан Юрій активно бере участь у житті парафій у Скалі Подільській, Лосячі, Бурдяківцях та Бережанці. Він сприяв відновленню храмів у вищезгаданих місцях, а також фінансував годинник на вежі церкви у Скалі Подільській. Він особисто допомагав парафіяльному священику у вирішенні складних питань, пов’язаних із підготовкою реєстраційних документів, технічних паспортів для церков та парафіяльних будівель, а також документації, що стосується використання землі у Скалі Подільській, Лосячі, Бурдяківцях та Бережанці.

5. ІЛИНЮК Софія, з парафії Різдва Пресвятої Діви Марії у м. Лужани, Чернівецької обл. Протягом свого життя пані Зофія була і є дуже відданою у справах Церкви. У 1989-1990 роках вона доглядала хворого О. Францішека Краєвського. Вона багато років займалась відновою храму у Лужанах. Є взірцем благочестя та вірності Церкві для місцевої парафіяльної громади. Незважаючи на старший вік, регулярно приймає таїнства, бере участь у Святій Месі та допомагає бідним та нужденним.

6. ІВАТЬ Олена, з парафії Святого Йосифа Обручника Пресвятої Діви Марії в Раві -Руській, Львівської обл. Пані Олена - органістка і дуже активна у парафіяльному житті.

7. КОЛЧ Богуміл. У зв’язку з 30 -річчям відновлення структур Католицької Церкви в Україні цього року архієпископ Мечислав Мокшицький, Львівський митрополит, також вручив нагороду за особисту участь у матеріальній реконструкції Церкви, а саме капітальне відновлення Митрополичої Курії у Львові, а також ремонтні роботи в храмах та парафіяльних будівлях у: Краківці, Глинянах, Стрию, Тшенці та багатьох інших місцях.

8. МАЗУРКЕВИЧ Іренеуш. У річницю відновлення структур Католицької Церкви в Україні архієпископ Мечислав Мокшицький, Львівський Митрополит, також вручив нагороду за особливу участь у матеріальній реконструкції Церкви, а саме розбудові Душпастирського Центру Львівської Архідієцезії у Брюховичах, і, зокрема, для капітального ремонту будівель, у яких перебувала Митрополича Вища Духовна Семінарія, Дім Паломника Блаженного Якова Стрепи та Дім Милосердя св. Зигмунта Гораздовського. Сьогодні пан Іренеуш будує Дієцезіяльний центр та Вищу Духовну Семінарію у Хмельницькому, Кам’янець-Подільської дієцезії.

9. Пешес Анджей, з парафії Митрополичої базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові. Пан Анджей тривалий час є активний у житті катедральної парафії. На рубежі 1980 -х і 1990 -х років він допомагав з адміністративними формальностями, представляючи парафію в державних установах. Будучи пенсіонером, почаав виконував обов’язки закристиянина та нічного сторожа. Він є членом Катедральної варти та бере участь у діяльності ради Лицарів Колумба у Львові. Своїм життям дає чудовий приклад молодому поколінню.

10. ШЕВЦОВА Леонія, з парафії Різдва Пресвятої Діви Марії в Долині. Від моменту повернення храму в Долині вона бере активну участь у роботі та відбудові храму. Особисто працювала над відновою храмів у Болехові та Калуші. Крім того, вона допомагала з усіма формальностями, пов`язаними з документацією та дозволами. Щодня, протягом 28 років, відкриває храм, прибирає та доглядає церкву, доглядає за хворими та веде облік, пов’язаний із комунальними платежами.

11. ВРУБЕЛЬ Яцек. У зв’язку з 30 -річчям відновлення структур Католицької Церкви в Україні, архієпископ Мечислав Мокшицький, Львівський Митрополит, вручив нагороду за особисту участь у матеріальній віднові Церкви, а саме будівництві храму Св. Йоана Павла ІІ у Сокільниках, а також ремонтні роботи в церквах, каплицях, парафіяльних та культових спорудах, а саме у Львові, Брюховичах, Куликові, Олеську, Заліщиках, Заблотові та інших містах. На даний момент пан Яцек будує у Львові монастир сестер Альбертинок та Притулок для самотніх жінок.

12. Хор св. Йоана Павла II у Львівській катедрі, з парафії Митрополичої Базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові. Це найстаріший хоровий ансамбль, який зараз існує у польській громаді Львова. Він був створений у 1971 році. Він існує безперервно протягом 50 років під керівництвом свого засновника та диригента Броніслава Пацана. Регулярно кожну неділю та свята хор співає насамперед у своєму материнському храмі, тобто у Митрополичій Базиліці. Також супроводжує своїм співом важливі події, урочисті служби, які транслюються телебаченням. Крім того, хор неодноразово виступав у навколишніх містах та інших парафіях Львівської архідієцезії. Хор Львівського собору неодноразово їздив за кордон (Польща, Білорусь, Литва, Австрія та Італія. Хор двічі виступав у присутності Папи, сьогодні святого Йоанна Павла ІІ, якого обрав своїм покровителем у 2005 році.

13. Єпископ Броніслав БЕРНАДСЬКИЙ. Народився 30.09.1944 р. в Мурафі (Вінницька обл.), висвячений на священика 28.05.1972 р. у Ризі, 1995 р. Генеральний вікарій Кам’янець-Подільської дієцезії, 04.05.2002 Одесько-Сімферопольський єпископ ординарій, 04.07.2002 консекрований у Кам’янці-Подільському кардиналом М. Яворським. 18 лютого 2020 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск прийняв зречення з уряду Ординарія Одесько-Сімферопольської дієцезії РКЦ в Україні, подане єпископом Броніславом Бернацьким.

Автор : Олександр Кусий
<p style="text-align: justify;">Єпископ Броніслав БЕРНАДСЬКИЙ. Народився 30.09.1944 р. в Мурафі (Вінницька обл.), висвячений на священика 28.05.1972 р. у Ризі, 1995 р. Генеральний вікарій Кам’янець-Подільської дієцезії, 04.05.2002 Одесько-Сімферопольський єпископ ординарій, 04.07.2002 консекрований у Кам’янці-Подільському кардиналом М. Яворським. 18 лютого 2020 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск прийняв зречення з уряду Ординарія Одесько-Сімферопольської дієцезії РКЦ в Україні, подане єпископом Броніславом Бернацьким.</p>
<p style="text-align: justify;"> </p>

Єпископ Броніслав БЕРНАДСЬКИЙ. Народився 30.09.1944 р. в Мурафі (Вінницька обл.), висвячений на священика 28.05.1972 р. у Ризі, 1995 р. Генеральний вікарій Кам’янець-Подільської дієцезії, 04.05.2002 Одесько-Сімферопольський єпископ ординарій, 04.07.2002 консекрований у Кам’янці-Подільському кардиналом М. Яворським. 18 лютого 2020 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск прийняв зречення з уряду Ординарія Одесько-Сімферопольської дієцезії РКЦ в Україні, подане єпископом Броніславом Бернацьким.

 


ШЕВЦОВА Леонія, з парафії Різдва Пресвятої Діви Марії в Долині. Від моменту повернення храму в Долині вона бере активну участь у роботі та відбудові храму. Особисто працювала над відновою храмів у Болехові та Калуші. Крім того, вона допомагала з усіма формальностями, пов`язаними з документацією та дозволами. Щодня, протягом 28 років, відкриває храм, прибирає та доглядає церкву, доглядає за хворими та веде облік, пов’язаний із комунальними платежами.

<p style="text-align: justify;">ШЕВЦОВА Леонія, з парафії Різдва Пресвятої Діви Марії в Долині. Від моменту повернення храму в Долині вона бере активну участь у роботі та відбудові храму. Особисто працювала над відновою храмів у Болехові та Калуші. Крім того, вона допомагала з усіма формальностями, пов`язаними з документацією та дозволами. Щодня, протягом 28 років, відкриває храм, прибирає та доглядає церкву, доглядає за хворими та веде облік, пов’язаний із комунальними платежами.</p>

<p style="text-align: justify;">ІЛИНЮК Софія, з парафії Різдва Пресвятої Діви Марії у м. Лужани, Чернівецької обл. Протягом свого життя пані Зофія була і є дуже відданою у справах Церкви. У 1989-1990 роках вона доглядала хворого О. Францішека Краєвського. Вона багато років займалась відновою храму у Лужанах. Є взірцем благочестя та вірності Церкві для місцевої парафіяльної громади. Незважаючи на старший вік, регулярно приймає таїнства, бере участь у Святій Месі та допомагає бідним та нужденним.</p>

ІЛИНЮК Софія, з парафії Різдва Пресвятої Діви Марії у м. Лужани, Чернівецької обл. Протягом свого життя пані Зофія була і є дуже відданою у справах Церкви. У 1989-1990 роках вона доглядала хворого О. Францішека Краєвського. Вона багато років займалась відновою храму у Лужанах. Є взірцем благочестя та вірності Церкві для місцевої парафіяльної громади. Незважаючи на старший вік, регулярно приймає таїнства, бере участь у Святій Месі та допомагає бідним та нужденним.


Хор св. Йоана Павла II у Львівській катедрі, з парафії Митрополичої Базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові. Це найстаріший хоровий ансамбль, який зараз існує у польській громаді Львова. Він був створений у 1971 році. Він існує безперервно протягом 50 років під керівництвом свого засновника та диригента Броніслава Пацана. Регулярно кожну неділю та свята хор співає насамперед у своєму материнському храмі, тобто у Митрополичій Базиліці. Також супроводжує своїм співом важливі події, урочисті служби, які транслюються телебаченням. Крім того, хор неодноразово виступав у навколишніх містах та інших парафіях Львівської архідієцезії. Хор Львівського собору неодноразово їздив за кордон (Польща, Білорусь, Литва, Австрія та Італія. Хор двічі виступав у присутності Папи, сьогодні святого Йоанна Павла ІІ, якого обрав своїм покровителем у 2005 році.

 

<p style="text-align: justify;">Хор св. Йоана Павла II у Львівській катедрі, з парафії Митрополичої Базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові. Це найстаріший хоровий ансамбль, який зараз існує у польській громаді Львова. Він був створений у 1971 році. Він існує безперервно протягом 50 років під керівництвом свого засновника та диригента Броніслава Пацана. Регулярно кожну неділю та свята хор співає насамперед у своєму материнському храмі, тобто у Митрополичій Базиліці. Також супроводжує своїм співом важливі події, урочисті служби, які транслюються телебаченням. Крім того, хор неодноразово виступав у навколишніх містах та інших парафіях Львівської архідієцезії. Хор Львівського собору неодноразово їздив за кордон (Польща, Білорусь, Литва, Австрія та Італія. Хор двічі виступав у присутності Папи, сьогодні святого Йоанна Павла ІІ, якого обрав своїм покровителем у 2005 році.</p>
<p style="text-align: justify;"> </p>

<p style="text-align: justify;">Пешес Анджей, з парафії Митрополичої базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові. Пан Анджей тривалий час є активний у житті катедральної парафії. На рубежі 1980 -х і 1990 -х років він допомагав з адміністративними формальностями, представляючи парафію в державних установах. Будучи пенсіонером, почаав виконував обов’язки закристиянина та нічного сторожа. Він є членом Катедральної варти та бере участь у діяльності ради Лицарів Колумба у Львові. Своїм життям дає чудовий приклад молодому поколінню.</p>
<p style="text-align: justify;"> </p>

Пешес Анджей, з парафії Митрополичої базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові. Пан Анджей тривалий час є активний у житті катедральної парафії. На рубежі 1980 -х і 1990 -х років він допомагав з адміністративними формальностями, представляючи парафію в державних установах. Будучи пенсіонером, почаав виконував обов’язки закристиянина та нічного сторожа. Він є членом Катедральної варти та бере участь у діяльності ради Лицарів Колумба у Львові. Своїм життям дає чудовий приклад молодому поколінню.

 


ІВАТЬ Олена, з парафії Святого Йосифа Обручника Пресвятої Діви Марії в Раві -Руській, Львівської обл. Пані Олена - органістка і дуже активна у парафіяльному житті.

<p style="text-align: justify;">ІВАТЬ Олена, з парафії Святого Йосифа Обручника Пресвятої Діви Марії в Раві -Руській, Львівської обл. Пані Олена - органістка і дуже активна у парафіяльному житті.</p>

<p style="text-align: justify;">КОЛЧ Богуміл. У зв’язку з 30 -річчям відновлення структур Католицької Церкви в Україні цього року архієпископ Мечислав Мокшицький, Львівський митрополит, також вручив нагороду за особисту участь у матеріальній реконструкції Церкви, а саме капітальне відновлення Митрополичої Курії у Львові, а також ремонтні роботи в храмах та парафіяльних будівлях у: Краківці, Глинянах, Стрию, Тшенці та багатьох інших місцях.</p>

КОЛЧ Богуміл. У зв’язку з 30 -річчям відновлення структур Католицької Церкви в Україні цього року архієпископ Мечислав Мокшицький, Львівський митрополит, також вручив нагороду за особисту участь у матеріальній реконструкції Церкви, а саме капітальне відновлення Митрополичої Курії у Львові, а також ремонтні роботи в храмах та парафіяльних будівлях у: Краківці, Глинянах, Стрию, Тшенці та багатьох інших місцях.


ВРУБЕЛЬ Яцек. У зв’язку з 30 -річчям відновлення структур Католицької Церкви в Україні, архієпископ Мечислав Мокшицький, Львівський Митрополит, вручив нагороду за особисту участь у матеріальній віднові Церкви, а саме будівництві храму Св. Йоана Павла ІІ у Сокільниках, а також ремонтні роботи в церквах, каплицях, парафіяльних та культових спорудах, а саме у Львові, Брюховичах, Куликові, Олеську, Заліщиках, Заблотові та інших містах. На даний момент пан Яцек будує у Львові монастир сестер Альбертинок та Притулок для самотніх жінок.

<p style="text-align: justify;">ВРУБЕЛЬ Яцек. У зв’язку з 30 -річчям відновлення структур Католицької Церкви в Україні, архієпископ Мечислав Мокшицький, Львівський Митрополит, вручив нагороду за особисту участь у матеріальній віднові Церкви, а саме будівництві храму Св. Йоана Павла ІІ у Сокільниках, а також ремонтні роботи в церквах, каплицях, парафіяльних та культових спорудах, а саме у Львові, Брюховичах, Куликові, Олеську, Заліщиках, Заблотові та інших містах. На даний момент пан Яцек будує у Львові монастир сестер Альбертинок та Притулок для самотніх жінок.</p>

<p style="text-align: justify;">ХАРЧЕНКО Степан. У зв’язку з 30 -річчям відновлення структур Католицької Церкви в Україні цього року архієпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський, вручив нагороду за особливу участь у матеріальній реконструкції Церкви, а саме будівництві церков у: Моршин, Зимній Воді та Червоному, а також ремонтні роботи в храмах, каплицях та парафіяльних будівлях у: Галущинцях, Полупанівці, Жеребках, Хирові, Харкові, Дунаївцях, Слободі, Червонограді, Кутах, Новосілках, Малехові, Старій Скваряві, Лановичах та багато інших місць.</p>

ХАРЧЕНКО Степан. У зв’язку з 30 -річчям відновлення структур Католицької Церкви в Україні цього року архієпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський, вручив нагороду за особливу участь у матеріальній реконструкції Церкви, а саме будівництві церков у: Моршин, Зимній Воді та Червоному, а також ремонтні роботи в храмах, каплицях та парафіяльних будівлях у: Галущинцях, Полупанівці, Жеребках, Хирові, Харкові, Дунаївцях, Слободі, Червонограді, Кутах, Новосілках, Малехові, Старій Скваряві, Лановичах та багато інших місць.


ДУДНИК Юрій, з парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Скалі Подільській, Тернопільської обл. Пан Юрій активно бере участь у житті парафій у Скалі Подільській, Лосячі, Бурдяківцях та Бережанці. Він сприяв відновленню храмів у вищезгаданих місцях, а також фінансував годинник на вежі церкви у Скалі Подільській. Він особисто допомагав парафіяльному священику у вирішенні складних питань, пов’язаних із підготовкою реєстраційних документів, технічних паспортів для церков та парафіяльних будівель, а також документації, що стосується використання землі у Скалі Подільській, Лосячі, Бурдяківцях та Бережанці.

 

<p style="text-align: justify;">ДУДНИК Юрій, з парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Скалі Подільській, Тернопільської обл. Пан Юрій активно бере участь у житті парафій у Скалі Подільській, Лосячі, Бурдяківцях та Бережанці. Він сприяв відновленню храмів у вищезгаданих місцях, а також фінансував годинник на вежі церкви у Скалі Подільській. Він особисто допомагав парафіяльному священику у вирішенні складних питань, пов’язаних із підготовкою реєстраційних документів, технічних паспортів для церков та парафіяльних будівель, а також документації, що стосується використання землі у Скалі Подільській, Лосячі, Бурдяківцях та Бережанці.</p>
<p style="text-align: justify;"> </p>


Назад