Новини

Назад

Ансамбль «Шльонск» заколядував у Львівській катедрі

: 1097 2020-02-01 12:49:47

В останній день січня в Митрополичій Базиліці на запрошення Львівської Архідієцезії та Фонду Кресової Спадщини солісти, хор та оркестр Ансамблю Пісні і Танцю «Шльонск» ім. Станіслава Хадини з Польщі виступили з концертом колядок «Свята ніч». Представляючи митців, музикознавець Софія Іванова зазначила, що цей творчий aнсамбль з великим успіхом концертує по всьому світу.

Послухати колядки у їхньому виконанні прийшло багато львів’ян, а також спеціально на концерт приїхали гості з Польщі. Виступу «Шльонска» в нашій святині зокрема посприяло також Генеральне консульство РП у Львові.

Генеральний консул Польщі у Львові Еліза Дзвонкевич оголосила лист до учасників концерту, який надіслав Державний секретар Канцелярії Президента РП Адам Квятковський. Від імені президента Польщі Анджея Дуди і від себе особисто сердечно привітав присутніх у львівській катедрі організаторів урочистого концерту «Свята ніч» і гостей. «Сьогодні ми отримали чудовий дар» - сказала Еліза Дзвонкевич.

Голова польського Фонду «Дзєдзіцтво Кресове» (Спадщина Порубіжжя) Ян Сабадаш зазначив, що концерт коляд у львівській катедрі вже стали традицією і значною подією в культурному житті міста. «Завдяки такій нашій ініціативі доносимо польські коляди в середовище поляків в Україні та представників інших народів, котрі є прихильниками польської культури – сказав Ян Сабадаш. Він вручив Директор Ансамблю «Шльонск» Томашу Яніковському Золоту медаль «Серце для Кресів», якою відзначено заслуги творчого колективу.

«Для всього нашого ансамблю це справді велика честь виступити в цій святині» - зазначив Томаш Яніковський.

«Це велика радість надати катедру таким чудовим гостям, котрі прибули сюди на запрошення Фонду Кресової Спадщини – підкреслив архієпископ Мечислав Мокшицький в подячному слові ансамблю «Шльонск і організаторам концерту. - Це прекрасний святковий і новорічний подарунок для нас всіх і для міста Львова».

На концерті були присутні єпископ-сеньйор Мар’ян Бучек, Генеральний вікарій Львівської Архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек, священики, монахині та численні вірні.

Світлини: Костянтин Чавага

Автор : Костянтин Чавага

Назад