Новини

Назад

Єпископи України спільно молились за жертви голодомору

: 636 2020-11-28 08:59:43

На завершення 54 Конференції Єпископів РКЦ в Україні, 28 листопада, в день молитов за жертви голодомору, єпископи зібрались о 8.00 в каплиці реколекційного дому Львівської Архідієцезії в Брюховичах, щоб спільно молитися під час Євхаристії за трагічно загиблих від геноциду та їхні родини.

«Поминаючи жертви цього страшного геноциду, молімося за всіх, хто загинув від голодної смерті, – закликав Львівський митрополит. - Просімо у Всевишнього Господа, щоб вони удостоїлися небесної трапези, в якій не відчуватимуть жодної нестачі. Будьмо також уважні споживаючи щодень насущний хліб та прошу Вас докладайте зусилля для того, щоб не марнувати даної нам з руки Божого провидіння їжі. Маючи вдосталь поживи діліться з тими, хто її не має».

Кожного року, наприкінці листопада ми повертаємось до трагічних сторінок нашої історії, які пригадують нам про Голодомор – геноцид, що в 1932 – 33 роках привів до жахливої смерті щонайменше 3,9 мільйона невинних людей в Україні та кількість жертв у всьому СРСР оцінюють у близько сім мільйонів.

На їх вшанування о 16.00 оголошується, традиційно, Національна хвилина мовчання в пам’ять жертв Голодомору, після якої розпочинається Акція «Запали свічку пам’яті». Також у храмах Львівської архідієцезії проводиться поминальний передзвін від 16:00 год. до 16:10 на згадку про трагічні події. На вшанування пам’яті усіх загиблих в роки Голодомору в Україні запалюють свічки. Свічки запалюють біля меморіалів і пам’ятників жертвам Голодомору, на центральних площах і вулицях населених пунктів, а також на підвіконнях осель.

Автор : Олександр Кусий

Назад