Новини

Назад

У Винниках, що під Львовом, стартує великий українсько-польський проект «Порятунок краси спільної спадщини».

: 199 2019-05-18 12:47:05

Про це повідомив мер міста Володимир Квурт на своїй сторінці у Facebook.

«Разом із друзями з Польщі ми реалізуємо дві цілі. По-перше, буде відреставровано давні фрески Костелу Вознесіння Пресвятої Діви Марії. А по-друге, Львівська національна академія мистецтв у рамках проекту розпочне підготовку реставраторів настінного живопису», – розповів Квурт.

До проекту долучилися Національний інститут Польської спадщини за кордоном «Polonica» (м. Варшава), Краківська академія красних мистецтв ім. Яна Матейка (м. Краків) та ЛНАМ (Львів, Україна).

«Сьогодні ми розпочали масштабний проект, і розрахований він на 5 років. Опікуватись ним будуть: Агнєшка Тимінська – заступниця директора Інституту «Polonica», Павел Болінський – доктор кафедри реставрації творів мистецтв Краківської академії мистецтв та Юрій Островський – приват-доцент кафедри реставрації творів мистецтв ЛНАМ», – розповів міський голова.

Володимир Квурт наголошує, що відкриття нової спеціальності у ЛНАМ – чудова новина як для Львова, так і для всієї України, адже вже через 5 років ми матимемо своїх спеціалістів-реставраторів, яких зараз країні так бракує.

«Я щиро вдячний за спільну працю над втіленням проекту Тарасу Янку – завідувачу кафедри реставрації творів мистецтва ЛНАМ, отцю Леону – настоятелю Санктуарію Матері Божої Винниківської та Генеральному консульству Республіки Польща у Львові в особі консула Рафала Вольскі. Нас очікує тривала й копітка робота. Та її результат залишиться нашим дітям і їхнім дітям, можливо, на довгі століття», – додав мер.

Історична довідка:

Вівтар у Костелі було створено Пінзелем та Оленським.
Архітектр Костелу - Бернард Меретин - автор Собороу Святого Юра у Львові, костелу Всіх Святих в Годовиці.
Заснувала Костел Маріанна Потоцька.Назад