Новини

Назад

Похоронна Свята Меса за померлого отця інфулата Юзефа Павлічека в Катовіцькій катедрі.

: 273 2021-04-08 11:42:26

Веб-трансляція із собору 8 квітня, о 10:30. Богу подяка за дар життя і служіння отця інфулата Юзефа.

В Великий Четвер до Львова надійшла сумна звістка про смерть Генерального Вікарія Львівської Архідієцезії Отця Інфулата Юзефа Павлічка.

Похоронні урочистості відбудуться в Катовіцькій Архідієцезії, до якої належав померлий священик в четвер 8 квітня. В цей будуть звершені дві Святі Меси. Перша о год. 1030 в Катовіцькій Катедрі, а друга – о год. 1500 в родинній парафії померлого отця Юзефа Ястшембє-Здруй – Мощеніца Шльонска (Jastrzębie-Zdrój – Moszczenica Śląska) в Польщі. Після неї відбудеться поховання на парафіяльному кладовищі.

Отець Юзеф Павлічек народився 22 травня 1941 року в Мощеніці Шльонскій як син Юзефа та Гертруди, з дому Кочор. Батько працював на залізниці, мати доглядала господарство. Отець Юзеф був одним із восьми дітей в сім´ї – у нього було чотири сестри та троє братів.

Закінчивши школу та отримавши атестат зрілості в 1959 році, він розпочав навчання та формацію у Сілезькій Духовній Семінарії в Кракові. Під час формації в семінарії він виявився «розумним, скромним, благочестивим, дуже чесним і дуже послушним» - та про нього писав ректор Семінарії. 4 квітня 1965 року єпископ Юзеф Курпас висвятив його на диякона у Кракові, а 6 червня того ж року єпископ Герберт Беднож в Катовіцах висвятив його на пресвітера.

На протязі багатьох років свого священичого служіння в Катовіцькій Архідієцезії отець Юзеф обіймав різні посади в парафіяльному душпастирському служінні, а потім у Митрополичій курії. У 1992 році він був призначений виконуючим обов`язки канцлера Архідієцезіальної курії в Катовіцах, а через два роки був призначений канцлером Катовіцької курії, де він пропрацював до 2007 року, коли вийшов на пенсію.

У 1994 році Папа Римський Йоан Павло ІІ призначив отця Юзефа капеланом Його Святості, а в 2007 році Папа Римський Бенедикт XVI призначив його почесним прелатом.

У 2009 році на моє особисте прохання він прийшов працювати до Львівської Архідієцезії. Тут він отримав призначенняна модератора Митрополичої курії та Генерального Вікарія Архідієцезії, а через рік він також став членом Ради Священиків Львівської Архідієцезії та Колегії Консультантів. У 2011 році він отримав постійний дозвіл на здійснення Таїнства Конфірмації у Львівській Архідієцезії. Того ж року Папа Римський Бенедикт XVI призначив його апостольським протонотарієм supra numerum (інфулатом). У 2015 році був номінований почесним каноніком Капітули Митрополичої Базиліки у Львові.

Будучи Генеральним Вікарієм виконував багато служінь у Львівській Архідієцезії, був залучений до праці Митрополичої курії, повністю віддавшись покладеним на нього обов’язкам.

Виїхав до Польщі лише на кілька днів, маючи намір швидко повернутися до Львова. На жаль, сталося інакше. Тим більше болючим є той факт, що пандемічні обмеження не дозволяють нам взяти участі в похороні. Тому я довіряю отця Юзефа вашим молитвам: адже немає жодної парафії нашої Архідієцезії, якій отець Інфулат не приділив би свого часу, як у куріальній праці, так і в пастирському служінні.

Нехай наша вдячна молитва відкриє йому Небесні Ворота, і нехай Ісус Христос, який покликав його до вічності у Великий Четвер, дасть йому вінець справедливості за 55 років священичого служіння. Нехай після років відданої праці на благо Церкви він спочиває у вічному мирі. Амінь.Назад