Новини

Назад

Повчання Архієпископа Мечислава Мокшицького в урочистість Різдва Христового

: 2657 2015-12-25 19:13:43

В урочистість Різдва Господнього під час ранкової Святої Меси українською мовою в Митрополичій Базиліці у Львові Архієпископ Мечислав Мокшицький виголосив проповідь, в якій звернув увагу на роль світла в природі, яке освітлює і зігріває. «Христос є світлом в духовному аспекті – мовив митрополит. – Його світло – це Євангеліє, Добра Новина – правда, мудрість, яка освітлює людський розум.

Навчання Ісуса, яке є нашим світилом, відкриває нам правду про людину, про Бога і про світ. Світло Ісуса зігріває нас також любов’ю, якої ми всі прагнемо. Особливий вимір цієї любові показує нам Надзвичайний Ювілейний Рік Милосердя. Він виводить нас на шлях любові до ближнього через вчинки милосердя щодо душі і тіла. Це дуже конкретна дорога відповідальності і відваги, щоб грішників застерігати, невмілих навчати, у сумніві добре радити, сумних потішати, кривди терпеливо зносити, образи щиро прощати, молитися за живих і померлих, а також голодних нагодувати, спраглих напоїти, нагих одягнути, подорожніх у дім прийняти, ув’язнених відвідувати, недужим допомагати і померлих ховати».

Одним із дарів Божого Народження є дар миру, що набирає особливого значення нині, коли триває несправедливий конфлікт на Сході України – зазначив Архієпископ Мечислав Мокшицький. «Він став причиною того, що в багатьох сім’ях порожнє місце стало символом туги за бажаним миром та поверненням батьків і синів з фронту – сказав львівський митрополит. – У багатьох домах це порожнє місце пригадує про втрату когось близького і викликає запитання у дітей, де є тато і коли повернеться або чому він хворий і каліка. Тому знову, дивлячись на Боже Дитя, просімо з довірою: поверни нам мир і надію щасливого життя».

«У Ювілейному Році Божого Милосердя бажаймо собі, щоб ми були знаряддями Христового миру, яким він обдарував людство, народившись у Вифлеємі. Тримаючи в долонях оплаток – символ невинності, чистоти і єдності, нехай в нас появиться прагнення занести любов там, де панує ненависть; прощення там, де панує кривда; єдність там, де панує сумнів; надію там, де панує відчай; світло там, де панує морок; радість там, де панує смуток» - закликав Архієпископ Мечислав Мокшицький.

Костянтин ЧавагаНазад