Новини

Назад

Меса освячення Мира у Львівській Катедрі

: 4189 2017-04-11 14:21:27

11 квітня, у Великий Вівторок, у львівській Митрополичій Базиліці Успіння ПДМ відбулася конгрегація священиків та богопосвячених осіб Львівської Архідієцезії. Як і щороку, у Великий Вівторок священики з усієї дієцезії зїжджаються до Катедрального собору, котрий є матір`ю всіх церков Архідієцезії щоб разом зі своїм ординарієм служити Святу Месу освячення Мира.

Перед Святою Месою було молитовне чування, що завершилося адорацією Пресвятих Дарів. 

Євхаристію, яка розпочалася о 10.00, разом з Ординарієм архієпископом Мечиславом Мокшицьким співслужили єпископ-помічник Леон Малий, єпископ-емерит Марян Бучек, Генеральний Вікарій архідієцезії о. Юзеф Павлічек, ректор, вихователі та викладачі семінарії разом з прибулими 200-ма священиками з усіх деканатів нашої дієцезії, братами та сестрами з різних зромаджень, котрі служать в нашій архідієцезії.

У вітальному слові, на початку Літургії, архієпископ Мечислав привітав присутнього нового Генерального Консула Республіки Польща у Львові п. Рафала Вольського, працівників Посольства, всіх священиків, осіб богопосвяченого життя та всіх вірних, котрі численно прибули на цю урочистість.

Меса Мира, це Свята Меса під час якої місцевий єпископ освячує оливу хворих, і оливу катехуменів і консекрує хризмо. Ці оливи далі, впродовж літургійного року в різних потребах використовуються при здійсненні обрядів та уділенні Святих Таїнств.

Святкування Меси Мира є особливим свідченням єдності Церкви, показує повноту священичої влади єпископа і єдності з ним всіх священиків.

Ця Меса звершується у Великий Четвер вранці. Та оскільки, священики з огляду на віддаленість своїх парафії від центру дієцезії і з душпастирських причин не маюють можливості прибути саме у Великий Четвер, Месу Мира ординарій звершує у Великий Вівторок.

У своїй гомілії Митрополит Мокшицький зокрема сказав: «Місією Церкви не є одноразовий успіх, популярність, але несення спасіння і справжнього визволення. Місія Церкви – не годувати людину оманами і невизначеними замінниками щастя. Місія Церкви – це місія Христа: „Я для того народився, щоб засвідчити Правду, бо лише Правда вас визволить”. Церкві отже не йдеться про видовищні перемоги, але про спасіння людини.»

Після Євхаристійної Літургії священики відновили свої обітниці котрі давали Ординарію під час рукоположення і далі відбулося освячення олив та консекрація хризми.

На завершення Євхаристії, вітання для свого Ординарія від імені всіх священиків Архідієцезії склав о. Марек Нєдзвєцкі, котрий днями відзначав 25-ліття священства.

Після Літургії, Конгергація духовенства завершилася у залах Митрополичої Курії святковим почастунком-агапою, яка була реалізований завдяки щедрій підтримці та приязності Генерального Консульства Польщі у Львові на чолі з Генеральним Консулом Республіки Польща паном Рафалом Вольським.

Також архієпископ Мечислав Мокшицький опровадив нового Генерального Консула приміщеннями Курії, оповідаючи історію та відновлення палацу Львівських архієпископів.

Фото: Костянтин Чавага, Андрій ЧорнийНазад