Новини

Назад

Марія надія Церкви в Україні

: 832 2017-07-16 23:54:40

Перед Матірю Божою Бердичівською склали акт присвячення України Непорочному Серцю Марії 

На завершення ювілейної Святої Меси на честь Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві та з нагоди 100-ліття Фатімських об’явлень архієпископ Львівський Мечислав Мокшицький присвятив Україну Непорочному Серцю Марії.

Усі Марійні санктуарії є місцем в якому люди горнуться до Марії, сповнені віри в Її допомогу і опіку Це ілюструє наскільки Марія сприймається вірними як Мати Церкви, Мати всіх нас, які є паломниками до Небесної Батьківщини. Про це говорив кардинал Зенон Грохолєвскі, який прибув із Ватикану на урочистості Матері Божої Скапулярію в Бердичеві. У своїй проповіді він нагадав, що Марія від початку була Матір"ю Церкви, тобто опікувалася і переживала за учнів Христа. Дар її заступництва відчувається ще з часів чудес в Канні Галілейській і до сьогодні. 

Кардинал нагадав, що у 1964 році  ІІ Ватиканський Собор ухвалив прекрасну Апостольську Конституцію на тему Церкви, яка починалася словами Lumengentium– світло народів. Свята Церква представлена в ній як світло для всього людства. Папа Павло VI – довершуючи дискусію про таємницю Церкви урочисто проголосив Марію «Матір’ю Церкви», тобто Матір’ю «всього християнського люду, як вірних, так і Пастирів» (пор. AAS 56 [1964] 1015).Тоді ж до Лоретанської Літанії додано заклик: «Мати Церкви, молись за нас». 

Марія зродила Христа, Містичне тіло якого доповнює кожен з нас. Таким чином Божа Матір є матір"ю кожного з нас. Персональною опікункою, заступницею, дороговказом і опорою в дорозі до її Сина і Його Небесного Царства. А св. Бернард (1090-1153) у своїй відомій молитві скаже: «Пам`ятай, Пресвята Діво Маріє, що ніхто ніколи не чув, щоб Ти залишила того, хто до Тебе прибігає, Твоєї допомоги взиває, про заступництво Тебе просить». Ніхто ніколи не чув! Чи може мати забути про своє немовля? Чи ж може така мати як Марія забути про своїх дітей? 

У своїй проповіді кардинал Грохолевскі нагадав, що цього року припадає сторіччя об’явлень Матері Божої в Фатімі. Марія виявила тоді трагедію сучасного світу: жахливі війни, злочинства, переслідування, аморальність, непошану життя. Ці прокляття і сьогодні болісно торкаються України.

Щоб зцілити світ від цих жахів, тобто, щоб перемінити реальність сучасного світу, Марія як Добра Мати, закликала Церкву і все людство до покаяння, до довіри її Непорочному Серцю, особливо до молитви розарія і до скапулярія. Це заклик Матері сповненої турботи про наше благо, навернення всього світу і перемогу правди та добра - наголосив у проповіді кардинал Грохолевскі.Назад